Różności i nowinki technologia

PlayStation 5 Pro może trafić na rynek równocześnie z PS5


W aktualnej generacji lepiej wyposażona konsola Sony z dopiskiem „Pro” pojawiła się na rynku z pewnym opóźnieniem. W przypadku PlayStation 5 gracze mogą mieć jednak wybór od razu.

W przyszłym roku do sprzedaży trafi PlayStation 5. Sama firma Sony bardzo oszczędnie serwuje newsy na temat tej konsoli, czego efektem jest lawina plotek. Jedna z nich sugeruje, że choć już sama podstawowa wersja będzie świetnie wyposażona, wraz z nią na rynku zadebiutuje wariant PS5 Pro oferujący jeszcze więcej.


PlayStation 5 Pro równocześnie z „podstawowym” PS5?


Plotkę o PlayStation 5 Pro można sklasyfikować jako prawdopodobną, ponieważ pochodzi ona od japońskiego dziennikarza nazwiskiem Zenji Nishikawa, którego wcześniejsze doniesienia o Nintendo Switch Lite znalazły niedawno potwierdzenie w oficjalnej zapowiedzi. Oczywiście wciąż nie można traktować tej informacji jako pewnej.


Równoczesne wydanie wariantu podstawowego i superwydajnego może mieć jednak sens. Podobną strategię obserwujemy na przykład na rynku smartfonów i sprawdza się ona bardzo dobrze. 


PS5 dla zwykłych graczy i PS5 Pro dla hardkorowców


O PlayStation 5 wiemy na razie tyle, że ma mieć na pokładzie 8-rdzeniowy procesor AMD bazujący na mikroarchitekturze Zen 2, układ graficzny Navi i superszybki nośnik SSD. Już podstawowy model może kosztować 3000-4000 złotych, ale Sony może wychodzić z założenia, że znajdą się chętni, by wydać jeszcze więcej i od razu cieszyć się nową jakością rozgrywki. Pomyliłoby się?


Źródło: Wccftech

Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !