Różności i nowinki technologia

Cascadia Code – darmowy font do programowania


Ważniejsze niż to, żeby ładnie wyglądał, jest to, by łatwo się go czytało i od razu zauważało się szczegóły. Taki właśnie font dla programistów udostępnił ostatnio Microsoft. Jeśli chcecie, możecie już pobrać Cascadia Code.

Cascadia Code – font dla programistów


Cascadia Code to font o stałej szerokości zaprojektowany przez zespół firmy Microsoft pod kątem wykorzystania w edytorach kodu i aplikacjach terminalowych (ze szczególnym uwzględnieniem nowego Windows Terminal). Założenia były takie, by krój był prosty i łatwy w odczycie. 


Cascadia Code font


Przykładowo font wyraźnie rozróżnia znaki 0, o i O czy I, | i l, dzięki czemu szybciej wykryjemy i wyeliminujemy pomyłkę w kodzie. Warto również wspomnieć o obsłudze programistycznych ligatur – na przykład != daje ≠, a >= daje ≥, co z kolei poprawia czytelność kodu.


Darmowy font od Microsoftu


Trzeba w tym miejscu podkreślić, że Cascadia Code to font dostępny za darmo – udostępniony na zasadach open source. Wszyscy zainteresowani mogą więc go pobrać i zainstalować na komputerze z systemem Windows lub innym. Skoro wszystko jest już jasne, to zostawiamy już bezpośredni link do GitHuba.


Na koniec jeszcze jedna informacja. Nazwa Cascadia Code wzięła się od projektu Windows Terminal, początkowo znanego właśnie jako Cascadia. Najbardziej też spodobała się ona użytkowników, którzy postawili na nią w ankiecie, w której rywalkami były: Cedar, Emerald i Seattle.


Źródło: ghacks

Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !