Foto

Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro: smartfony zadebiutują w Europie


Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro to smartfony bardzo interesujące, chociaż dla wielu osób posiadające jedną dużą wadę. Właśnie przez nią zastanawiano się, czy trafią na nasz kontynent. Okazuje się, że tak.

Za sprawą napięć na linii USA – Chiny i płynących z tego konsekwencji, chiński producent musi stosować w swoich nowych smartfonach okrojoną wersję systemu Android – bez wsparcia i usług Google. Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro to jego pierwsze modele, których to dotyczy. Nie dziwiły sugestie, iż może zabraknąć ich w Europie, gdzie wielu użytkownikom trudno wyobrazić sobie brak dostępu do sklepu Google Play. Wiemy już, że taki scenariusz nie doczeka się realizacji.


Huawei Mate 30 w Europie


Huawei Mate 30 Rumunia


Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro będą dostępne w Rumunii. Ceny na tamtejszym rynku zaczynają się od 3599 lei (Huawei Mate 30) oraz 4999 lei (Huawei Mate 30 Pro). W prostym przeliczeniu daje nam to około 3300 złotych oraz 4550 złotych.


Trudno wyrokować, czy omawiane smartfony trafią także do Polski i czy ich zakup stanowiłby wydatki właśnie takiej wysokości. Z pewnością mało kto wierzy, że ich dostępność będzie ograniczona do wspomnianej Rumunii.


Recenzje Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro


W sieci można znaleźć już sporo recenzji nowych smartfonów Huawei. W szczególności Huawei Mate 30 Pro, który oceniany jest naprawdę wysoko. Wrażenie na większości opiniujących robi przede wszystkim świetny aparat fotograficzny, ale pozytywnie opisywane są też takie elementy jak wyświetlacz, wydajność, bateria, a nawet design, który początkowo wydawał się nieco kontrowersyjny. Największy mankament to wspomniany już niepełny system Android.


Źródło: gsmarena

Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !