RTV

Dune Pro – obudowa wyglądająca jak komputer Apple Mac Pro


Obudowa Dune Pro na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie jak nowy komputer Apple Mac Pro. Zaletą jest możliwość złożenia swojej konfiguracji w niższej cenie.

Nowy Mac Pro wyróżnia się nie tylko świetną wydajnością, ale też nietypowym wzornictwem. Co jeżeli chcielibyście mieć taki komputer, ale wolelibyście go poskładać samemu? Jest na to sposób!


Firma Dune Case zaprezentowała obudowę Pro, która dziwnym trafem przypomina nowy komputer Apple Mac Pro. Przypadek? To pozostawiamy Waszej ocenie…


Dune Pro – obudowa wyglądająca jak Mac Pro


Dune Pro


Nowy model został wykonany ze stali nierdzewnej i szczotkowanego aluminium. Wymiary konstrukcji są dokładnie takie same jak nowego Maca Pro (218 × 450 × 529 mm). Górny panel pozostał zabudowany i wyprowadzono na nim dwa porty USB 3.1 typ C.


Dune Pro


W środku zmieści się konfiguracja oparta nawet o płytę główną formatu EEB. Oprócz tego siedem długich kart rozszerzeń, a także jedenaście zatok na dyski 3,5 cala i pięć na nośniki 2,5 cala. Na dole przewidziano miejsce na mocny zasilacz (do 350 mm).


Dune Pro


Nie zapomniano też o odpowiednim chłodzeniu komponentów. Dune Pro pomieści coolery CPU o wysokości do 160 mm. Z przodu można zainstalować trzy wentylatory 120 mm lub dwa 140 mm albo chłodnicę 280/360 mm. Z tyłu przewidziano miejsce na dwa wentylatory 80 mm.


Dune Pro


Przedsprzedaż obudowy ruszy 21 października na platformie Kickstarter. Producent jeszcze nie ujawnił ceny konstrukcji. Możemy być jednak prawie pewni, że samodzielnie złożony „Mac Pro” będzie tańszy od konfiguracji Apple.


Źródło: Dune Pro


Warto również zobaczyć:


Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !