Telefony

Samsung QLED QE55Q950RBT: najmniejszy telewizor 8K


Osoby zainteresowane kupnem telewizora QLED 8K do tej pory miały do wyboru modele o przekątnych 98, 82, 75 i 65 cali. Teraz dołączył do nich kolejny, a zarazem najmniejszy: 55-calowy Samsung QE55Q950RBT.

Chcecie postawić w salonie telewizor 8K, ale ogranicza was przestrzeń lub budżet? A może decydując się na tak dużą rozdzielczość nie chcecie psuć efektu rozciąganiem jej na olbrzymim ekranie? Odpowiedzią na obie te sytuacje ma być Samsung QLED QE55Q950RBT, który obraz złożony z ponad 33 milionów pikseli wyświetla na panelu o przekątnej zaledwie 55 cali.


55-calowy telewizor 8K dołącza do rodziny Samsung QLED


Telewizor Samsung QLED QE55Q950RBT jest mniejszy od swoich braci, ale może pochwalić się równie dobrym wyposażeniem. Mówimy o wysokiej jakości panelu LCD z warstwą kropek kwantowych, bezpośrednim strefowym podświetleniem i odświeżaniem 120 Hz, obsłudze formatu HDR10+ oraz bogatej kolekcji technologii poprawiających jakość obrazu i komfort użytkowania. 


Samsung QLED 8K 55 TV


Na tę ostatnią składają się między innymi: (zwiększające rozdzielczość) Inteligentne Skalowanie do 8K, (zapewniające wierne odwzorowanie barw) 100-Procentowe Natężenie Kolorów czy (doceniany przez rodziny i grupki znajomych) Ultra Szeroki Kąt Widzenia. Jest też Tryb Ambient, w którym telewizor stanowi jedność ze ścianą oraz Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem.


Do dyspozycji użytkowników oddane są też 4 gniazda HDMI i 3 porty USB, a zwolennicy opcji „bez kabli”, mogą skorzystać z technologii Wi-Fi oraz Bluetooth. Nie zabrakło też naturalnie systemu Smart TV oraz kompletu tunerów telewizyjnych, a 60-watowe głośniki stanowią dopełnienie całości.


Ile kosztuje Samsung QE55Q950RBT? Cena 55-calowego telewizora 8K


Telewizor Samsung QLED QE55Q950RBT oficjalnie trafił już do sprzedaży w naszym kraju. Jeśli jesteście zainteresowani, to musicie liczyć się z wydatkiem rzędu 13 000 złotych. To spora kwota, ale wciąż dużo mniejsza niż w przypadku większych modeli: przykładowo 65-calowy kosztuje 18 000 zł, a 82-calowy – 40 000 zł.


Samsung QLED 8K


Źródło: Samsung


Warto zobaczyć również:


Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !