Media

MSI potwierdza 64-rdzeniowy procesor AMD Ryzen Threadripper 3990X


Wszystko na to wskazuje, że AMD nie ma zamiaru pozostawać na 24- i 32-rdzeniowych modelach. W przyszłym roku możemy się doczekać 64-rdzeniowej jednostki.

Jesteśmy po premierze nowych procesorów AMD Ryzen Threadripper – producent zaprezentował modele Ryzen Threadripper 3960X i 3970X, ale na tym prawdopodobnie się nie skończy. Firma MSI potwierdziła wcześniejsze plotki dotyczące jeszcze wydajniejszego modelu.


MSI potwierdza 64-rdzeniowy procesor Ryzen Threadripper 3990X?


Z okazji premiery nowej platformy, producent przygotował materiał z prezentacją swoich nowych płyt głównych TRX40. Rzecz jasna nie obyło się bez demonstracji potencjału gotowego komputera (z topową płytą MSI Creator TRX40) – prezenterzy odpalili tutaj renderowanie jednego ze swoich filmów.


MSI Creator TRX40


Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie otworzony menadżer zadań – bardziej spostrzegawczy fani zauważyli 128 okienek obrazujących obciążenie wątków. Problem jednak w tym, że dostępne modele oferują „tylko” 24 rdzenie/48 wątków i 32 rdzenie/64 wątki.


Można zatem podejrzewać, że zastosowano tutaj 64-rdzeniowy/128-wątkowy model Ryzen Threadripper 3990X, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Nie jest to potwierdzona informacja, ale taki scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny (tym bardziej, że materiał dziwnym trafem zniknął z kanału MSI).


Ryzen Threadripper 3990X będzie najwydajniejszym procesorem dla komputerów


Dokładna specyfikacja jednostki nie jest jeszcze znana, ale jednego możemy być pewni – Ryzen Threadripper 3990X będzie najwydajniejszym procesorem dla komputerów stacjonarnych. Układ powinien zainteresować najbardziej wymagających i majętnych klientów, który mają w planach budowę potężnej stacji roboczej. Na jego premierę zapewne będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.


Źródło: WCCFTech


Warto również zobaczyć:


Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !