Telefony

FBI ostrzega o bezpieczeństwie telewizorów smart


Każde urządzenie podłączone do internetu otwiera się na możliwość ataku hakerów. Nie wspominając o tym, że producenci takich urządzeń zbierają dane o klientach.

Nie inaczej jest w przypadku smart telewizorów, które dzięki serwisom takim jak Netflix stają się coraz bardziej popularne. Zatem jeśli właśnie kupiłeś taki telewizor z okazji promocji w Black Friday zastanów się czy przestrzegasz zasad bezpiecznego użytkowania.


Bezpieczeństwo Smart TV


Wiele modeli nowoczesnych telewizorów jest wyposażonych nie tylko w kamerę, ale także mikrofon. Producenci niestety nie traktują priorytetowo bezpieczeństwa urządzeń podłączonych do internetu. Wykorzystują to cyberprzestępcy, którzy do takiego niezabezpieczonego telewizora mogą uzyskać dostęp przez router. A niektóre urządzenia są bardziej podatne na atak niż inne.


Co na to FBI?


W związku z szaleństwem promocji na Black Friday, FBI wydało ostrzeżenie o zagrożeniach jakie mogą stanowić inteligentne urządzenia. Poza notorycznym gromadzeniem naszych danych przez producentów, hakerzy mogą w najgorszym przypadku przejąć kontrolę nad urządzeniem. Czyli mogą nas podglądać i słuchać. Oczywiście ataki na smart telewizory są rzadkie, ale nie są niemożliwe.


Jak zabezpieczyć swój telewizor?


Przede wszystkim często aktualizować oprogramowanie oraz dobrze zapoznać się ze wszystkimi opcjami inteligentnego telewizora. FBI dodatkowo zaleca zaklejenie nieużywanej kamery czarną taśmą. Jeśli ktoś korzysta z kamery, a jednak chciałby ją zasłaniać to może zakupić specjalną zaślepkę.


Najbardziej skuteczne jednak, chociaż najmniej wygodne, jest po prostu odłączanie telewizora od internetu.


Źródło: www.fbi.gov


Warto zobaczyć również:


Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !