Różności i nowinki technologia

Sony pokonał Nikona i jest tuż za Canonem


Odkąd Sony wszedł na rynek aparatów fotograficznych, agresywnie brnie do przodu i jego wysiłki się opłacają. Znalazł się na drugim miejscu w rankingu tuż za Canonem, wyprzedzając Nikona.

Jak poinformował Nikkei, Sony według prognoz ma wyprzedzić Nikona w sprzedaży aparatów cyfrowych jeszcze w tym roku podatkowym.


Nikon w dół


Firma zbyt długo wahała się czy wprowadzić system bezlusterkowy, co skrzętnie wykorzystał Sony zwiększając swoje udziały na rynku. Pojawiły się doniesienia o przewidywanych stratach Nikona rzędu 92 milionów dolarów. Planuje inwestycje w restrukturyzację, by choć trochę odrobić straty.


Co przyniesie przyszłość?


Okazuje się, że wszyscy trzej giganci wykazują tendencję spadkową. Wpływ na to ma rozwój fotografi smartfonowej. Smartfony mają co raz lepsze aparaty, a przede wszystkim są zawsze pod ręką.


Sony zapowiedział w przeszłości, że zamierza stać się marką numer jeden do 2021 roku. Najwidoczniej jest na dobrej drodze ku realizacji tej obietnicy.


Źródło: Nikkei


Warto zobaczyć również:


Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !