Różności i nowinki technologia

Dell zwiększy udział procesorów AMD


Producent traci na problemach z dostępnością procesorów Intel. Rozwiązaniem ma być… poszerzenie oferty o urządzenia z jednostkami AMD.

Intel już od pewnego czasu ma problem z niewystarczającą podażą swoich procesorów, co szczególnie dotyka producentów komputerów i laptopów. Firma Dell najwyraźniej straciła cierpliwość do swojego głównego partnera i zapowiedziała poszerzenie współpracy z AMD.


Dell przejdzie na stronę AMD?


Tom Sweet, dyrektor finansowy Della, został zapytany w Yahoo Finance, jak producent planuje sobie poradzić z utrzymującym się niedoborem procesorów Intela. Szef działu finansowego zdradził, że firma jest w trakcie oceny procesorów AMD. Jednocześnie podkreślił, że niektóre jej urządzenia już bazują na układach Advanced Micro Devices


Wychodzi więc na to, że producent rozszerzy współpracę z „czerwonymi” i zwiększy udział sprzętu z ich jednostkami. Byłoby to chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Tym bardziej, że Dell nie spodziewa się poprawy sytuacji z dostawami Intela przed drugą połową przyszłego roku. A warto dodać, że amerykański gigant bazuje głównie na ich procesorach już od 35 lat.


Firma Dell traci na problemach Intela


Niewystarczająca podaż procesorów Intela odbija się na wynikach finansowych Della. W ostatnim kwartale producent odnotował spadek sprzedaży komputerów o 6%, a serwerów aż o 16% (w drugim przypadku spadek mógł być spowodowany opóźnieniem wydatków przez klientów). Ograniczono też prognozy związane z przychodami firmy.


Źródło: Yahoo Finance


Warto również zobaczyć:


Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !