Gry

DualShock 5 na kolejnych zdjęciach. Czy tak wygląda kontroler PlayStation 5?


​W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia prezentujące zestaw deweloperski PlayStation 5 i pada DualShock 5, dzięki którym możemy lepiej przyjrzeć się kontrolerowi, jaki trafi do zestawu z nową konsolą Sony.

Od kilku miesięcy jesteśmy świadkami mniejszych bądź większych wycieków na temat konsol nowej generacji, bo choć Sony i Microsoft starają się utrzymać część informacji w tajemnicy (nie tylko przed graczami, ale i konkurencją), to w dzisiejszych czasach po prostu nie da się tego uniknąć. Gigant z Redmond jakiś czas temu zaprzestał walki i po prostu ujawnił design Xbox Series X, ale Sony nie zdecydowało się jeszcze na taki krok i na razie musi nam wystarczyć zdjęcie zestawu deweloperskiego PlayStation 5, który zapewne niewiele ma wspólnego z ostatecznym produktem.

Co innego kontroler – ostatnie przecieki prezentują bowiem urządzenie, które wygląda jak gotowy pad DualShock 5, dając nam okazję do wstępnego zapoznania się z nową wersją. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Sony zdecydowało się na wprowadzenie kilku ważnych zmian w swoim kontrolerze, w tym adaptacyjnych spustów oraz technologii haptycznej w miejsce przestarzałej już wstrząsowej. Później zaś w sieci pojawiły się wnioski patentowe, dzięki którym poznaliśmy pomysł Sony na nowego DualShocka.

To wtedy okazało się, że Sony zrezygnuje np. z podświetlanego paska, który negatywnie wpływał na czas pracy kontrolera na baterii, a pad doczeka się złącza USB typu C czy wbudowanego mikrofonu do obsługi cyfrowego asystenta. Teraz zaś możemy oglądać zdjęcia, na których pad prezentuje się w całej okazałości – co prawda na pierwszy rzut oka nie widać tu większych zmian względem czwartej wersji, ale wprawne oko szybko zauważy różnice. Czy te okażą się jednak wystarczające i będą odpowiedzią na faktyczne potrzeby graczy? Przekonamy się pod koniec roku, ale coś nam mówi, że starcie na pady znowu wygra Xbox…

Daniel Górecki – ITHardware.plZostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !