Gry

W USA zabrakło książek Sapkowskiego – będzie dodruk


​Gry z serii Wiedźmin narobiły Sapkowskiemu – jak przyznawał sam autor – “smrodu”, lecz utorowały drogę do adaptacji w postaci serialu Netflix. Ten z kolei wywołał ogromne zainteresowanie książkami polskiego pisarza w USA. Tak duże, że egzemplarzy zabrakło w księgarniach i potrzebny jest dodruk.

Sapkowski w ostatnim czasie pojawiał się na wszystkich możliwych listach bestsellerów. W sklepie Amazon pobił Stephena Kinga oraz J. K. Rowling, a w szalenie prestiżowym rankingu bestsellerów dziennika The New York Times już od trzech tygodni plasuje się w pierwszej piątce.

Ta pozycja zapewne wkrótce się zmieni, i to nie ze względu na brak popytu. Przeciwnie – popyt jest tak duży, że w księgarniach zabrakło książek. Wydawnictwo Orbit – odpowiedzialne za przygody wiedźmina za oceanem – przytomnie przeceniło ebook i szykuje właśnie dodruk książek.

Na koniec pewna doza ironii. Sapkowski narzekał w przeszłości, że ludzie uważali, iż jego książki są adaptacjami gier, ponieważ na okładkach były ilustracje właśnie z produkcji CD Projekt Red. Teraz na okładkach są symbole z serialu platformy Netflix, ale polski autor już jakoś nagle nie ma nic przeciwko.Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !