Poradniki

Jak usunąć osobę z Messengera?

Z ogromną popularnością komunikatorów internetowych, bez których przecież tak ciężko żyć w tych czasach,  rośnie również liczba osób, które z nich korzystają. Najczęściej używanym komunikatorem obecnie jest połączony z Facebook Messenger. Chociaż wzrost popularności używania komunikatorów pomaga nam w życiu w takich rzeczach jak na przykład kontakty z bliskimi. Messenger również posiada negatywną część a jest nią wzrost liczby osób które mogą być natrętne lub wręcz dla ciebie szkodliwe. Jasne jest, że w tym momencie kontakt z taką osobą nie należy do przyjemnych i logicznym jest, że chcesz usunąć natrętną osobę, lecz tutaj nasuwa się pytanie. Jak usunąć kogoś z Messengera?

Jak usunąć kogoś przez przeglądarkę?

Usuwanie kontaktów wcale nie należy do trudnych. Jeśli chcemy trwale usunąć kogoś natrętnego powinniśmy zacząć od usunięcia tej osoby z grona znajomych. Wyszukaj profil znajomego używając nazwiska osoby, którą chcesz usunąć, po czym najedź kursorem na opcje znajomi, która znajduję się w prawym górnym rogu po wykonaniu tego kliknij „usuń z grona znajomych” to powinno w łatwy sposób usunąć kogoś z naszej listy kontaktów w ten sposób nie powinien on być już w stanie wysyłać nam wiadomości tekstowych. Jeśli chcemy usunąć kogoś z Messengera, a nie należy on do grona znajomych należy odwiedzić profil wybranej osoby zauważymy, że w prawym górnym rogu znajduje się jego ikona pod ikoną znajduje się lista przydatnych opcji.  Jeżeli chcemy tylko chwilowo zatrzymać konwersacje z daną osobą możemy użyć opcji „ignoruj wiadomości” warto jednak wspomnieć, że opcja ignoruj wiadomości powoduje, że natręt dalej może do ciebie pisać, lecz wiadomości będą pojawiały się w spamie. Jeśli zależy nam, aby trwale usunąć kontakty to musimy użyć opcji zablokuj.

Jak usunąć kogoś przez aplikacje?

Czasami zdarza się jednak tak że musisz usunąć kogoś za pomocą aplikacji. Jeśli musisz usunąć kogoś za pomocą aplikacji Messenger należy przejść do czatu z daną osobą, po czym kliknąć nazwę osoby, którą chcesz usunąć i analogicznie do przeglądarki użyć opcji blokuj. Drugi sposób, aby usunąć rozmowę za pomocą aplikacji jest z poziomu wyboru konwersacji. Przytrzymaj palcem na nazwie bądź ikonie niechcianej osoby a następnie z listy dostępnych funkcji dotknij pozycji usuń, aby całkowicie pozbyć się całego śladu po niej razem z historią rozmów.

Jak usunąć konwersację grupową?

Usunięcie czatów grupowych zdarza się równie często co usuwanie zwykłych osób. Powody do usunięcia grupy mogą być różne od bycia dodanym do niej przez przypadek do zbyt dużego spamu, który całkowicie cię przytłacza. Nie ważne od powodu usuwanie czatu grupowego jest tak samo proste zarówno na przeglądarce jak i używając aplikacji Messenger. Usuwanie zaczyna się od wyszukania na Messengerze nazwy konwersacji grupowej, po czym w wypadku aplikacji przytrzymania palcem na jej nazwie i wybranie z wielu funkcji pola „opuść grupę”. Używając przeglądarki najeżdżamy kursorem na grupę i klikamy w 3 kropki obok jej nazwy, a następnie analogicznie wybieramy opcję „opuść grupę”. W ten sposób usuwamy siebie z niechcianej grupy przestajemy dostawać z niej powiadomienia oraz uniemożliwiamy kontakt z nami.

Jak widzicie usunięcie kogoś z Messengera jest wyjątkowo łatwe i nie powinno sprawiać to już wam żadnych problemu. Teraz możesz spokojnie cieszyć się pisaniem ze swoimi bliskimi i ważnymi osobami bez obawy, że jakieś natrętne osoby będą zalewać cię zbędnymi wiadomościami.

Możesz również polubić…