Oprogramowanie

1 Więcej recenzji ComfoBuds Pro: komfortowy dźwięk

1More całkowicie zalało rynek prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych i jest wystarczająco pewny siebie w swoich nowych słuchawkach dousznych ComfoBuds Pro z redukcją szumów, aby ogłosić je lepszymi od AirPods Pro – za ułamek ceny. Znajdują się pomiędzy flagowymi słuchawkami True Wireless ANC firmy (200 USD) a tańszymi opcjami, takimi jak PistonsBuds za 50 USD i standardowe ComfoBuds, z których ten ostatni ma otwartą konstrukcję. 1More mówi, że model Pro „z pewnością wniesie walkę do Apple i postawi ich wiernych fanów przed poważnym dylematem w wyborze odpowiedniej dla nich pary wkładek dousznych”.

Nie sądzę, aby wymuszenie takiego bezpośredniego porównania było właściwym posunięciem, ponieważ pomimo 1More twierdzi, że oferuje „o wiele więcej” niż flagowe pąki Apple, ComfoBuds Pro nie może równać się z AirPods Pro we wszystkich obszarach – tak jak jest oczekiwane przy takiej rozbieżności cenowej – ale nadal są doskonałym produktem samym w sobie. Dźwięk jest fantastyczny za te pieniądze, mają kilka przydatnych trybów redukcji szumów do przełączania, a dopasowanie z pewnością zapewnia „komfortową” część ich nazwy.

ComfoBuds są dostępne w kolorze brązowoszarym lub białym i leżą płasko w wydłużonej walizce w kształcie kapsułki. Daje to kompaktową, kieszonkową konstrukcję, ale kompromis polega na tym, że wyjęcie ich z etui nie jest takie proste: musisz nacisnąć trzonek, który podnosi główną część słuchawki, a następnie ją wyciągnąć. poza przypadkiem. Gdy zrobisz to kilka razy, będziesz mieć to w dół.

Wyjmowanie ComfoBuds Pro z etui wymaga nieco więcej wysiłku niż w przypadku niektórych innych wkładek dousznych.

Diody LED ukryte w dolnej części trzonu łezki wskazują stan parowania i ładowania, a na zewnątrz obudowy znajduje się również światło, dzięki czemu wiesz, kiedy są całkowicie naładowane. Żywotność baterii jest oceniana na 6 godzin z włączoną funkcją ANC, co trwa dłużej niż 4,5 godziny AirPods Pro. Etui ma wystarczającą ilość dodatkowej mocy, aby osiągnąć całkowity czas słuchania 20 godzin. Ładuje się przez USB-C, ale nie oferuje ładowania bezprzewodowego.

1Więcej bije również Apple w skali, z każdym ComfoBud Pro waży 5,2 grama w porównaniu do 5,4-gramowego AirPods Pro. W twoich uszach są podobnie lekkie i ledwo tam. Skutkuje to komfortem, który utrzymuje się na dłuższych odcinkach, czego nie zawsze można powiedzieć o cięższych opcjach, takich jak wkładki douszne Bose QuietComfort (8,5 grama) i Jabra Elite 85t (7 gramów). W pudełku znajdują się cztery zestawy silikonowych końcówek, z dodatkowym małym rozmiarem wrzuconym wraz ze standardowymi małymi, średnimi i dużymi. Doceniłbym opcję XL, ponieważ nawet największy rozmiar wymagał pewnej regulacji, aby zapewnić dokładne uszczelnienie.

Zamiast rzeczywistych przycisków, ComfoBuds Pro mają wrażliwy na dotyk obszar na zewnętrznym wsporniku. Działa wystarczająco dobrze, nawet jeśli nie jest oczywiste, gdzie dokładnie należy stukać. Najbardziej kłopotliwą rzeczą w kontrolkach 1More jest to, że nie ma działania jednym dotknięciem. Możesz wybrać, co dzieje się po dwukrotnym dotknięciu, długim naciśnięciu lub potrójnym dotknięciu, ale opcja pojedynczego naciśnięcia – powszechnie używana przez innych producentów do odtwarzania / wstrzymywania – po prostu tutaj nie istnieje. Więc chociaż 1More pozwala dostosować dostępne tutaj elementy sterujące, jesteś nieco ograniczony.

Wkładki douszne są w kolorze ciemnoszarym lub białym i obie mają czerwone akcenty.

W zestawie cztery rozmiary końcówek dousznych, w tym para XS.

Domyślnie dwa dotknięcia to pauza, trzy aktywują asystenta głosowego, a długie naciśnięcie przełącza między trybami redukcji szumów. Skończyło się na tym, że zmieniłem gest trzech dotknięć, aby śledzić elementy sterujące, ale oznaczało to brak bezpośredniego dostępu do głośności. Każda wkładka douszna ma zewnętrzny czujnik podczerwieni, który automatycznie wstrzymuje odtwarzanie, jeśli je zdejmiesz. Niezawodnie wznowili muzykę, ilekroć włożyłem ją z powrotem do uszu.

1More ma dobrą reputację w zakresie zapewniania jakości dźwięku i myślę, że ComfoBuds Pro może ustawić nowy poprzeczkę dla tego, czego można się spodziewać, jeśli masz budżet na 100 USD. Mają doskonałą wyrazistość bez wzdęcia basu, który jest powszechny w tym przedziale cenowym. W miksie wszystko dostaje wystarczająco dużo miejsca; wiele warstwowych utworów wokalnych Taylora Swifta i Justina Vernona z „Exile” jest wyraźnych i wyraźnych. Funky groove utworu „Hypotheticals” z Lake Street Dive to dobre demo mocnego basu, do jakiego są zdolne te słuchawki. Zwykle istnieje jeden gatunek lub nawet styl produkcji muzycznej, który ujawnia słabości konkretnego zestawu słuchawek, ale starałem się to znaleźć w ComfoBuds Pro. Potrafią przystosować się do prawie wszystkiego, nie schodząc jako szorstki lub chudy. 1More nie zawiera żadnych opcji dostosowywania EQ, więc dostajesz to, co dostajesz. Obie wkładki douszne mogą być używane samodzielnie.

Kontrolujesz ComfoBuds Pro za pomocą gestów stuknięcia na nóżce.

Ale czy brzmią lepszy niż AirPods Pro? Mógłbyś to zrobić, tak. Myślę, że niektórzy wolą głębsze niskie tony i to, jak szersze mogą być słuchawki 1More; wokale pozostają w środku, ale z lewego i prawego kanału usłyszysz mnóstwo szczegółów. Mimo to jest coś do powiedzenia na temat rozsądnej, prostej reprodukcji dźwięku AirPods Pro, którą tak wiele osób uważa za przyjemne w różnych rodzajach dźwięku. 1More droższe True Wireless ANC również brzmią nieco pełniej i dokładniej, ponieważ mają konstrukcję z dwoma przetwornikami w porównaniu z pojedynczym przetwornikiem 13,4-milimetrowym w ComfoBuds Pro.

Te wkładki douszne oferują kilka różnych poziomów intensywności redukcji szumów. Dostępna jest domyślna opcja „mocna”, która najbardziej wycisza hałas z zewnątrz. Ale 1More zawiera również mniej wydajny tryb, który, jak twierdzi, jest odpowiedni do „rozmów”, takich jak kawiarnie i biura, a także inny, który ma na celu uniknięcie szumu wiatru, który jest powszechny w przypadku słuchawek z redukcją szumów, ponieważ stale używają zewnętrznych mikrofonów do próbkowania dźwięków otoczenia. . Jeśli jesteś na zewnątrz w wietrzny dzień, może to być dobra sztuczka, na której można się oprzeć. (Te dwa ostatnie tryby wymagają aktywacji aplikacji mobilnej 1More). Wreszcie, dostępny jest tryb pełnej przejrzystości, który pozwala uzyskać wyraźny obraz wszystkiego, co dzieje się wokół Ciebie. Aktywna redukcja szumów działała całkiem nieźle, gdy siedziałem na zewnątrz w kawiarni na Brooklynie, ale jest to jeden z obszarów, w których AirPods Pro ciągną naprzód. Nie mają takiej samej różnorodności trybów, ale wysokiej jakości słuchawki douszne Apple lepiej radzą sobie z obniżaniem głośności świata zewnętrznego, co jest najważniejsze.

Obudowa jest kompaktowa, ale brakuje jej bezprzewodowego ładowania.

Mimo to, wszystkie te rzeczy sprawiają, że ComfoBuds Pro to świetna wartość. Ale AirPods Pro nadal plasują się wyżej pod kilkoma względami. Po pierwsze, obudowa ComfoBuds Pro nie obsługuje ładowania bezprzewodowego. Po drugie, tryb przezroczystości Apple nadal brzmi bardziej naturalnie i przewiewnie niż tryb 1More. I 1Więcej nie może dopasować elastyczności oprogramowania (automatyczne przełączanie, dźwięk przestrzenny, bezproblemowe parowanie, udostępnianie dźwięku itp.), Które istnieją między AirPods a innymi urządzeniami Apple. To ogromna część tego, co czyni je tak popularnymi. Ponownie mówimy o udogodnieniach związanych z jakością życia, których słusznie można oczekiwać od produktu za 250 USD. A te nie kosztują prawie tyle. Ale jeśli 1More zamierza dokonać porównania, warto zwrócić uwagę na różnice. Pomimo dużego nacisku na wydajność mikrofonu głosowego, 1More również znajduje się za AirPods Pro – tak jak wszyscy inni. To czerpanie z odporności na pot, a oba zestawy słuchawek dousznych mają stopień ochrony IPX4.

1More stworzyło fantastyczną parę niedrogich wkładek dousznych z ComfoBuds Pro. Żałuję, że firma nie skupiła się na samej wartości, którą otrzymujesz w zamian za 99 USD, zamiast próbować zlikwidować AirPods Pro, co po prostu nie jest realistyczne. Pomimo dopasowania ich pod względem komfortu i wybicia ich w innych obszarach, takich jak żywotność baterii, wciąż istnieją ważne powody, dla których wielu właścicieli iPhone’ów pójdzie dobrze po pąki Apple. Trudno jest wycenić te ekskluzywne funkcje ekosystemu Apple i doskonałą redukcję szumów. Ale jeśli masz tylko około 100 USD do wydania na wkładki douszne, ComfoBuds Pro to wyjątkowa para, która nie pozostawi cię zbyt wiele. Jedyną rzeczą jest to, że AirPods nie są jedyną konkurencją, z której będą musieli się wyróżniać.

Zdjęcia: Chris Welch / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook