Gry

10 rzeczy, których dowiedzieliśmy się o Mario Kart Live: Home Circuit, grze wyścigowej Nintendo w rzeczywistości mieszanej

Jedną z bardziej intrygujących nadchodzących gier Nintendo jest Mario Kart Live: Home Circuit. Opracowany przez Velan Studios, jest to tytuł, który podąża za takimi tytułami jak Labo i Pokémon Go, próbując wykorzystać zabawne doświadczenia Nintendo i przełożyć je na prawdziwy świat. W tym przypadku, Obwód domowy to zarówno gra, w którą grasz na Switchu, jak i zdalnie sterowana wyścigówka, która przejmie kontrolę nad Twoim salonem.

Dużo się dzieje, a ostatnio miałem szansę na bezproblemową demonstrację gry, w której nauczyłem się kilku interesujących ciekawostek o tym, jak będzie wyglądać doświadczenie. Oto, co musisz wiedzieć przed Obwód domowypremiera 16 października.

Co masz w pudełku

Pakiet za 99,99 $ jest dostępny w dwóch wersjach – Mario lub Luigi – chociaż obie oferują to samo podstawowe doświadczenie. Za tę cenę otrzymasz jeden RC gokart z jednym z braci; cztery kartonowe „bramki”, które stanowią rdzeń toru wyścigu; dwa szyldy ze strzałkami, które są opcjonalnymi elementami budowania toru; i kabel do ładowania gokarta.

Możesz pobrać grę za darmo – ale potrzebujesz do niej gokarta

W międzyczasie sama gra będzie dostępna do pobrania za darmo w sklepie Switch eShop. Jednak chociaż każdy, kto ma Switch, może go pobrać, w grę nie będzie można grać bez sprzętu. Na bardzo wczesnym etapie konfiguracji gry otrzymasz kod QR, który musisz zeskanować kamerą w RC gokarta, aby kontynuować. Bez gokarta nie możesz wyjść poza ten punkt.

Możesz grać z maksymalnie czterema osobami

Obwód domowy obsługuje tryb wieloosobowy z maksymalnie czterema osobami, ale każdy będzie potrzebował pełnego zestawu, aby wziąć udział. Oznacza to Switcha, kopię gry i gokarta do wyścigów. Gdy zaczniesz, jedna osoba będzie gospodarzem i wszyscy będą grać na swoim polu. Wydaje się, że jest to zabawne doświadczenie dla wielu graczy, choć drogie. (Nie ma formy gry wieloosobowej online).

Jak dostosowujesz kursy

Jeden z głównych apelów Obwód domowy polega na tym, że możesz budować własne tory wokół swojego domu. I w prawdziwym duchu rzeczywistości mieszanej robisz to na dwa sposoby. Rdzeniem tego są bramy, których używasz do stworzenia podstawy swojego toru. Nie ma kursów jednokierunkowych w Obwód domowy. Zamiast tego używasz bram, aby utworzyć zarys toru, a gracze kończą go, przejeżdżając okrążenia przez wszystkie cztery z nich. Następnie możesz umieścić fizyczne przeszkody – na przykład nogi stołu lub klocki LEGO na torze – których gracze muszą unikać.

Ale są też elementy w grze, które pojawiają się tylko na ekranie Switcha. Na przykład bramy można dostosować za pomocą różnych funkcji; możesz kazać im upuszczać przedmioty, takie jak muszle lub grzyby, lub oferować przyspieszenie. Na bramach mogą znajdować się również przeszkody, takie jak kręcące się pręty ogniowe, trzepotanie lub łańcuchy, a szyldy mogą służyć do dodawania dodatkowej dekoracji na torze za pomocą migających świateł i kolorów. Ponadto istnieją różne motywy, które można zastosować do toru, z których niektóre dodają więcej wirtualnych przeszkód. Motyw lawy zawiera losowe wybuchy bąbelków lawy na torze, podczas gdy motyw 8-bitowy ma goombas patrolujących w tę iz powrotem.

Wygląda na to, że najlepsze projekty torów będą zawierały zarówno te wirtualne funkcje, jak i przeszkody w świecie rzeczywistym.

Do odblokowania funkcji potrzebujesz monet

Zbieranie monet podczas wyścigów ma tutaj cel: monety służą do odblokowania kluczowych funkcji. Obejmuje to niektóre opcje dostosowywania torów, a także kosmetyczne ulepszenia dla Twojego kierowcy. Możesz na przykład użyć monet, aby zamienić Super Mario w Builder Mario i kazać mu jeździć po części sprzętu budowlanego. Jednak zmiany oczywiście wpłyną tylko na ekranową wersję gry, a nie na fizyczny gokart.

Chwile w grze będą miały wpływ na gokarta IRL

Jedną z najfajniejszych rzeczy, jakie widziałem, był sposób, w jaki to, co dzieje się na ekranie, wpłynęło na RC gokarta. Na przykład, kiedy używasz grzyba do zwiększenia prędkości, możesz zobaczyć mały samochodzik przyspieszający IRL. Gdy zostaniesz trafiony czerwoną skorupą, gokart całkowicie się zatrzyma. Najlepszym przykładem, jaki widziałem, był tor z burzami piaskowymi, gdzie ciągły wiatr powodował, że samochód RC poruszał się nierówno, gdy był dmuchany dookoła.

Nadal istnieje tryb Grand Prix, ale działa on inaczej

Powraca tradycyjny tryb Grand Prix dla jednego gracza Obwód domowy, ale działa trochę inaczej. Masz kontrolę nad podstawowym układem toru, podczas gdy gra będzie nakładać różne motywy i przeszkody, w zależności od tego, na jakim etapie jesteś. Podczas mojego demo widziałem dość tradycyjne motywy, takie jak podwodne i lód, a nawet motyw Tęczowej Drogi. Oznacza to jednak, że nie zobaczysz tego samego rodzaju dzikich, sprzecznych z grawitacją kursów, które powstały Mario Kart 8 taka rozkosz.

Żywotność baterii zależy od prędkości

Będziesz musiał naładować gokarty, ale jak często zależy to od tego, jak szybko planujesz ścigać się. Obwód domowy ma cztery prędkości: 50 cm3, 100 cm3, 150 cm3 i 200 cm3. Nintendo twierdzi, że jeśli grasz na 150 cm3, powinieneś uzyskać około 90 minut pracy na baterii. Ale ta liczba wzrośnie, jeśli będziesz grać na wolniejszych ustawieniach, i zmniejszy się, jeśli zdecydujesz się iść na całość przy 200 cm3.

Powinien działać dobrze na dywanie

Filmy pokazane do tej pory przedstawiają głównie gokarty RC jeżdżące po czystych podłogach z twardego drewna. Ale Nintendo twierdzi, że gra powinna działać dobrze na dywanach, chociaż może nieco spowolnić, szczególnie jeśli dywan jest grubszy. Może to stanowić interesujące projekty kursów, w zależności od układu Twojego salonu.

Możesz grać w trybie przenośnym lub na telewizorze

Obwód domowy obsługuje zarówno podstawowy Nintendo Switch, jak i przenośny Switch Lite. Obie gry będą działać w trybie przenośnym, ale na standardowym Switchu można też grać na telewizorze. W przypadku meczów wieloosobowych może to dodać interesującego widoku dla widza, tak jakbyś oglądał bardzo mały wyścig Nascar.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook