GryNowości

10 wspaniałych gier z 2020 roku na nowy Nintendo Switch

Jesteśmy teraz w punkcie, w którym możesz spokojnie opisać Nintendo Switch jako „dojrzały”. Nie jest to już nowe urządzenie, ale kilka lat jego życia, z solidną i zróżnicowaną gamą dostępnych gier. Jest duża szansa, że ​​wybrałeś Switcha, aby zagrać w jedną z franczyz Nintendo – czy to jest Super Mario, Przejście dla zwierzątlub Pokémon – ale na tablecie dostępnych jest wiele różnych rodzajów doświadczeń. Obejmuje to duże tytuły społecznościowe, klasyczne gry i pomysłowe wydania niezależne. Heck, jednym z moich ulubionych doświadczeń w tym roku było ponowne nauczenie się szachów na Switchu.

Jeśli jesteś nowy w ekosystemie Switcha, oto 10 świetnych gier na początek.

Zebraliśmy nasze ulubione i najczęściej używane gry, aplikacje i rozrywkę. Sprawdź nasze propozycje aplikacji dla iPhone’y, Telefony z systemem Android, Komputery z systemem Windows, i Komputery Mac wyposażone w M1; nasze ulubione gry mobilne od Apple Arcade i Google Play Pass; i nasze najlepsze wybory dla komputery do gier, the PS5, Xbox One i Series X / S, Przełącznik Nintendo, i VR. Wymieniliśmy również nasze ulubione programy przesyłane strumieniowo Disney Plus, Hulu, ESPN Plus, i Netflix; trochę świetne książki science fiction; i ekscytujące nowe podcasty. (Uwaga: cena była aktualna w momencie publikacji, ale może ulec zmianie).

Animal Crossing: New Horizons

przejście zwierząt: nowe horyzonty

Animal Crossing: New Horizons
: Nintendo

Z Nowe Horyzonty, Przejście dla zwierząt przeszedł z osobliwego i czarującego symulatora życia do jednej z najważniejszych serii Nintendo Mario i Zelda. Wciąż jest to gra o tworzeniu skromnego, przytulnego życia na wyspie pełnej zwierząt, ale dodanie gry online, bardziej niezawodnych narzędzi do dostosowywania oraz fakt, że praktycznie każdy na świecie utknął w tym roku w domu, zmienił ją w ważny probierz kulturowy. Nowe Horyzonty zjednoczył ludzi, wywołał dramaty rodzinne i dotknął społeczności, od streamerów Twitcha po entuzjastów mody ulicznej. I nadal działa dobrze, dzięki (darmowym!) Sezonowym aktualizacjom, które dodają głębi i tekstury do przyjemnego świata.

Gry klubowe

gry klubowe

Gry klubowe
: Nintendo

Czasami potrzebujesz po prostu czegoś znajomego i Gry klubowe doskonale wypełnia tę niszę. To niesamowicie prosta koncepcja: zbiór ponad 50 gier fizycznych, od szachów po rzutki i kręgle, w które możesz grać na swoim Switchu. Zestaw został wyraźnie złożony z dużą ilością miłości oraz poziomu staranności i dbałości o szczegóły, które sprawiają, że jest to coś więcej niż zwykła kolekcja. Każda gra jest przyjemna w dotyku, mimo że jest cyfrową rekreacją. Gry klubowe jest pełen znanych ulubionych, ale prawdopodobnie wprowadzi Cię także w nowe gry z całego świata. Jest to idealna rzecz do przechwytywania i grania pomiędzy innymi, bardziej złożonymi doświadczeniami.

Coffee Talk

rozmowa przy kawie

Coffee Talk
: Toge Productions

Imię Coffee Talk nie może być bardziej trafne: jest to gra o rozmowie i kawie. Wcielasz się w rolę baristy w nocnej kawiarni w alternatywnej wersji Seattle, pełnej magicznych stworzeń, z których wszystkie przynoszą ze sobą własne problemy, gdy wchodzą do sklepu. Zza kontuaru usłyszysz cały dramat, od czasu do czasu podpowiadając porady, a wszystko to przy jednoczesnym podaniu idealnej latte lub gorącej czekolady. Jest ciepły i pocieszający i to świetny sposób na spędzenie przytulnego wieczoru.

Hades

Hades

Hades
: Supergiant Games

Od czasu debiutu z Bastion, deweloper Supergiant Games wypuścił stały strumień hitów z cyberpunku Tranzystor do magii Stos. Cała praca studia ma niesamowitą grafikę 2D, głębokie i wciągające światy oraz haczyk rozgrywki, który utrudnia odejście. Hades wydaje się kulminacją dotychczasowych wysiłków zespołu. Starając się uciec z podziemi, dużo zginiesz, ale każda porażka to szansa na poznanie nowych technik i nauczenie się więcej o niesamowitej obsadzie postaci. Przygotuj się na trochę snu.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild
: Nintendo

Żadna kolekcja Switch nie jest kompletna bez The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Pierwsza prawdziwa gra Nintendo z otwartym światem zmieniła ten gatunek, oferując doświadczenie, które wydaje się ogromne i głębokie, ale pozostawia większość eksploracji i odkryć graczom. W świecie pełnym gier z licznymi drogowskazami i mini-mapami wypełnionymi interesującymi miejscami, Breath of the Wild pozwala poruszać się i uczyć we własnym tempie. Może być jednocześnie ekscytująca i cicha, przytłaczająca i subtelna. Ponad trzy lata po premierze wciąż uczę się nowych rzeczy o grze. Jeszcze lepiej: teraz możesz zagłębić się w historię dzięki spinoffowi Hyrule Warriors: Age of Calamity.

Morderstwo według liczb

morderstwo w liczbach

Morderstwo według liczb
: Mediatonic

Czasami dwie rzeczy tak dobrze do siebie pasują, że trzeba się zastanawiać, dlaczego nikt wcześniej tego nie próbował. Tak jest w przypadku Morderstwo według liczb. To głupi, ale wzruszający dramat kryminalny, który rozgrywa się jak powieść wizualna, pełna sympatycznych postaci i zaskakujących zwrotów akcji. Ale to także gra logiczna, w której wykonujesz wyzwania podobne do sudoku, aby znaleźć wskazówki i rozwiązać przestępstwa. Na powierzchni może to nie mieć większego sensu, ale w praktyce te dwie połowy prawie idealnie do siebie pasują.

Miecz i tarcza Pokémon

miecz i tarcza pokemona

Miecz Pokémon i Tarcza
: Pokémon

Jest kilka rzeczy, które pasują lepiej niż Pokémon gry i konsole Nintendo, ale Miecz i Tarcza przejść o dodatkowy krok również to wspaniałe wrażenia z konsoli dzięki hybrydowej naturze Switcha. Podstawowa gra, która została uruchomiona w zeszłym roku, pozostaje jedną z najlepszych gier RPG dostępnych na Switchu, a od tego czasu została jeszcze większa dzięki dwóm znaczącym rozszerzeniom, które dodają nowe wątki do analizy, lokalizacje do zbadania i – co najważniejsze – kieszonkowe potwory do zbierać.

Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure
: Nintendo

Ring Fit Adventure to nie tylko świetna gra, ale także jeden z kilku sposobów na porządny trening dzięki ograniczeniom związanym z COVID. Robi też coś bardzo rzadkiego: sprawia, że ​​nuda treningu jest przyjemna. Ring Fit ma strukturę fantasy RPG, w której podróżujesz do odległych światów walcząc z wszelkiego rodzaju magicznymi stworzeniami. Ale aby zaatakować, będziesz musiał wykonywać pozycje jogi, przysiady i całą masę desek. To wyczerpujące w najlepszy możliwy sposób, a Nintendo wydało również aktualizację, która się zmienia Ring Fit do gry rytmicznej z klasycznym Super Mario melodie.

Streets of Rage 4

ulice wściekłości 4

Streets of Rage 4
: SEGA

Czasami po prostu chcesz coś uderzyć. Streets of Rage 4 jest tutaj, aby zobowiązać. Najnowsza pozycja w klasycznej serii bijatyk nie zmienia formuły: nadal grasz jako jeden z nielicznych bohaterów, eksplorując poziomy przewijania w bok, walcząc jednocześnie z każdym ulicznym punkiem w zasięgu wzroku. Tym razem jednak grafika 2D wygląda niesamowicie, a rozgrywka została usprawniona, dzięki czemu wydaje się nieco bardziej nowoczesna. Co zaskakujące, najlepszą częścią może być po prostu muzyka, z niesamowitą ścieżką dźwiękową, która zawiera nowe utwory słynnego kompozytora Yuzo Koshiro.

Super Mario 3D All-Stars

super mario 3d all-stars

Super Mario 3D All-Stars
: Nintendo

Ta kolekcja zawiera trzy najbardziej wpływowe przygody Mario 3D: Super Mario 64, Super Mario Sunshine, i Super Mario Galaxy. Nie każdy element zachowa się w 2020 roku, więc możesz poczuć się sfrustrowany 64relikt aparatu fotograficznego albo niezręczne sterowanie Światło słoneczneworek wodny. Ale przeważnie każda gra Super Mario 3D All-Stars pozostaje zabawą, a granie na nich dzisiaj to świetny sposób, aby zobaczyć, jak filozofia projektowania Nintendo zmieniła się na przestrzeni lat. Nigdy na nie spojrzysz Super Mario Odyssey znowu w ten sam sposób.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook