GryNowościOprogramowanieRTV

11 świetnych aplikacji na Twoje nowe urządzenie z Androidem 2020

Pierwszą rzeczą do zrobienia po otrzymaniu nowego telefonu jest ponowne zalogowanie się na wszystkie konta – e-mail, Facebook, Signal itd. – aby upewnić się, że otrzymujesz wszystkie ważne powiadomienia, których potrzebujesz, i wiadomości od znajomych. Ale potem będziesz chciał zainstalować aplikacje, które zastępują domyślne narzędzia (takie jak przeglądarka internetowa lub aplikacja pogodowa) czymś lepszym, wraz z aplikacjami, które po prostu usprawnią codzienne korzystanie z telefonu pomocny.

Oto nasze sugestie, od czego zacząć podczas konfigurowania telefonu z Androidem.

Zebraliśmy nasze ulubione i najczęściej używane gry, aplikacje i rozrywkę. Sprawdź nasze propozycje aplikacji dla iPhone’y, Telefony z systemem Android, Komputery z systemem Windows, i Komputery Mac wyposażone w M1; nasze ulubione gry mobilne od Apple Arcade i Google Play Pass; i nasze najlepsze wybory dla komputery do gier, the PS5, Xbox One i Series X / S, Przełącznik Nintendo, i VR. Wymieniliśmy również nasze ulubione programy przesyłane strumieniowo Disney Plus, Hulu, ESPN Plus, i Netflix; trochę świetne książki science fiction; i ekscytujące nowe podcasty. (Uwaga: cena była aktualna w momencie publikacji, ale może ulec zmianie).

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Microsoft Edge

W tym roku chciałem od przeglądarki mobilnej mieć jedną rzecz, a Microsoft Edge ją miał: dostęp do przełącznika kart na dole ekranu. Google Chrome i Samsung Internet wymagają przesunięcia ręki do samego górnego rogu ekranu, gdy chcesz przejść do innej karty. Umieszczenie przełącznika zakładek na dole w Edge jest znacznie wygodniejsze do osiągnięcia. To także wszechstronna, solidna przeglądarka z wbudowanymi opcjami zapobiegania śledzeniu i szybkim dostępem do funkcji, takich jak głośne czytanie strony i znajdowanie tekstu na danej stronie. (Odkąd ostatnio testowałem przeglądarki, Firefox przeniósł również przełącznik kart na dół i oferuje synchronizację kart z telefonu komórkowego na komputer, więc może być również świetną alternatywą dla wbudowanej, trudnej w obsłudze przeglądarki telefonu .)

Tylko patrz

Tylko patrz

Tylko patrz

JustWatch nie jest świetny aplikacja – jest naprawdę błędna i często bardzo wolna – ale jest koniecznością: aplikacja jest w zasadzie przewodnikiem telewizyjnym dla usług przesyłania strumieniowego. Chcesz wiedzieć, gdzie możesz oglądać Świąteczna opowieść? Wpisz go, a JustWatch poinformuje Cię, że jest dostępny do przesyłania strumieniowego, jeśli jesteś subskrybentem DirecTV, do wynajęcia za 3,99 USD na dowolnej platformie, którą chcesz, i do kupienia tak tanio, jak 8,99 USD. Aplikacja może również polecać programy i filmy aktualnie dostępne w usługach, które subskrybujesz. Nie powstrzyma Cię to przed spędzeniem godziny na przeglądaniu wszystkich opcji, ale pozwoli Ci uniknąć przeskakiwania między pół tuzinem aplikacji.

RainViewer

RainViewer

RainViewer

W tym roku wypróbowałem co najmniej dziesięć różnych aplikacji pogodowych w poszukiwaniu zamiennika dla Dark Sky – najlepszej dostępnej aplikacji pogodowej – ponieważ została ściągnięta z Androida w sierpniu po zakupie przez Apple. Po tych wszystkich poszukiwaniach znalazłem tylko jedną aplikację, która mogłaby kompetentnie odtworzyć zmieniającą grę funkcję Dark Sky: dostarczać dokładne prognozy pogody z minuty na minutę. Ta aplikacja to RainViewer i chociaż nie jest świetna jako codzienna aplikacja pogodowa, jest konieczna do zainstalowania jako zamiennik Dark Sky. Nie uważam, że jest tak wiarygodny jak Dark Sky, ale niezawodnie informuje mnie, kiedy zaraz zacznie się deszcz, i pokazuje wykres przewidujący, jak intensywny będzie deszcz w nadchodzącej godzinie.

1Password / LastPass

1Password (po lewej) / LastPass (po prawej)

1Password (po lewej) / LastPass (po prawej)

Musiałem to napisać kilkanaście razy The Verge do tej pory iz radością napiszę to ponownie: powinieneś używać menedżera haseł. Tak naprawdę nie chodzi o zapamiętywanie haseł, ale o bezpieczeństwo – nie mogłem ci powiedzieć, jakie jest moje hasło do Facebooka, Gmaila, mojego konta bankowego itd., Ponieważ mój menedżer haseł stworzył silne, losowe hasła dla je i automatycznie podłącza je, gdy odwiedzam te witryny. Wszystko, co muszę pamiętać, to moje własne silne hasło, aby odblokować samego menedżera haseł. LastPass to świetna darmowa alternatywa, ale moją ulubioną usługą jest 1Password. W tym roku zacząłem korzystać z rodzinnego planu subskrypcji firmy i oferuje on naprawdę prosty sposób dla mnie i mojej żony na udostępnianie haseł do wspólnych kont. Tylko ostrzeżenie: konfiguracja menedżera haseł po raz pierwszy może być trochę uciążliwa, ale kiedy skończysz, będzie to łatwe.

Wskazówka

Wskazówka

Wskazówka

Clue oferuje łatwy sposób śledzenia cyklu miesiączkowego i przewidywania, kiedy nastąpi następny okres. Aplikacja pozwala również śledzić poziom energii, aktywność seksualną i inne szczegóły, które mogą być związane z Twoim cyklem. Co ważniejsze, aplikacja ma jedną z jaśniejszych polityk prywatności obowiązujących w usłudze, która będzie gromadzić takie dane osobowe. Firma twierdzi, że nie sprzedaje danych użytkowników i że „tylko kilka osób” w firmie ma dostęp do twoich informacji. Jednak niektóre dane mogą być udostępniane badaczom anonimowo.

Kieszeń

Kieszeń

Kieszeń

Przyznam, że w 2020 roku robiłem dużo mniej czekając w kolejce, siedząc w pociągu i ogólnie zabijając czas, szukając czegoś do przeczytania w telefonie. Ale kiedy potrzebuję czegoś do czytania, nie ma lepszego wyjścia niż Pocket. Usługa pozwala archiwizować historie napotkane w Internecie, aby móc później przeczytać te długie lektury (ponieważ wiesz, całkowicie dostać się do nich później). Spotykam mnóstwo historii, które chcę czytać każdego dnia w pracy, a Pocket jest jedyną rzeczą, która pomaga mi pamiętać, żeby je później sprawdzić.

VSCO

VSCO

VSCO

Każdego roku piszę, że mam związek miłości / nienawiści z VSCO (na tyle, że najwyraźniej byłem na tyle zirytowany, że nie umieściłem VSCO na zeszłorocznej wersji tej listy). Ale wróciłem na pokład z VSCO, więc oto jesteśmy. VSCO to najlepsza aplikacja do filtrowania zdjęć, jeśli chcesz tworzyć klimatyczne, filmowe obrazy. Interfejs aplikacji jest nadal bardziej zagmatwany, niż powinien, ale VSCO to najlepszy wybór, jeśli chcesz szybko zrobić nijakie zdjęcie i sprawić, by się wyróżniało. Aplikacja ma kilka wbudowanych filtrów (i mnóstwo płatnych, premium) i wystarczającą liczbę podstawowych elementów sterujących edycją, aby zdjęcie wyglądało jak zdjęcie, które chciałeś zrobić, a nie nudną wersję, którą wyskoczył telefon.

Pliki od Google

Pliki od Google

Pliki od Google

Pliki Google powinny być po prostu wbudowane w Androida. Jeśli chcesz sprawdzić, co zajmuje miejsce w telefonie, lub znaleźć plik PDF, który gdzieś zagubił się w pobranych plikach, najlepszym rozwiązaniem jest Pliki. Oferuje uproszczoną przeglądarkę plików dla telefonu, która jest zorganizowana według kategorii, takich jak obrazy, filmy i dokumenty, ułatwiając znalezienie tego, czego potrzebujesz, i pozbycie się tego, czego nie masz.

TickTick

TickTick

TickTick

TickTick to obecnie jedyna rzecz, dzięki której jestem zorganizowany. To bezpłatna aplikacja do zrobienia, która umożliwia utworzenie prostej listy tego, co nadchodzi w Twoim harmonogramie. Aplikacja obsługuje wprowadzanie wydarzeń w języku naturalnym, więc wystarczy wpisać „Spotkanie przy kawie w poniedziałek o 8 rano”, a automatycznie zaplanuje przypomnienie na dzień i godzinę; jeśli płacisz za usługę premium, może ona również zsynchronizować się z kalendarzem. Aplikacje towarzyszące są dostępne w systemach Windows, macOS, iPadOS i prawie wszędzie indziej, w których chcesz zsynchronizować listę rzeczy do zrobienia, więc możesz ustawić, kiedy chcesz sprawdzić swój harmonogram.

Perspektywy

Perspektywy

Perspektywy
Obrazy: Microsoft

Jeśli otrzymasz zbyt wiele powiadomień e-mail, program Outlook może Cię uratować. Aplikacja ma „skoncentrowaną” skrzynkę odbiorczą, która próbuje uporządkować wiadomości e-mail, które będą dla Ciebie istotne, i można ją ustawić tak, aby wysyłać Ci powiadomienia tylko o wiadomościach e-mail, które uważa za ważne. Zwykle jest to błąd zbyt ostrożny, więc możesz otrzymywać powiadomienia o niektórych e-mailach, na których nie zależy, ale ogólnie uważam, że jest to zwycięzca. Otrzymuję powiadomienia, gdy przychodzą ważne służbowe wiadomości e-mail, ale ekran mojego telefonu nie jest stale wypełniony alertami o całym spamie, który otrzymuję.

Pocket Casts

Pocket Casts

Pocket Casts

Pocket Casts pozostaje jedną z najlepszych (i najlepiej wyglądających) aplikacji do słuchania podcastów. Skupienie się na grafice podcastów sprawia, że ​​przeglądanie aplikacji jest łatwe i przyjemne, a ekran odkrywania aplikacji oferuje miejsce na znalezienie nowych programów, które możesz chcieć sprawdzić. Obsługuje również bezpośrednie dodawanie kanałów RSS, dzięki czemu możesz słuchać programów tylko dla subskrybentów, za które możesz zapłacić.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook