GryMediaNowości

11 świetnych książek science fiction od 2020 roku do obejrzenia na nowym Kindle

Nie jest teraz łatwo dostać się do biblioteki, a ponieważ dla wielu z nas nadchodzi długa zima, która utknęła w domu, nigdy nie było lepszego czasu, aby skulić się z dobrą książką. Jeśli miałeś szczęście, że otrzymałeś nowy Kindle (lub czytnik e-booków innej marki niż Amazon lub po prostu urządzenie z aplikacją do e-booków), być może szukasz nowych książek do przeczytania.

Aby pomóc, oto niektóre z najlepszych nowych książek science fiction wydanych w 2020 roku (wraz z dodatkowymi zaleceniami dotyczącymi innych książek z serii, w stosownych przypadkach), które powinny idealnie pasować do Twojego nowego e-czytnika.

Zebraliśmy nasze ulubione i najczęściej używane gry, aplikacje i rozrywkę. Sprawdź nasze propozycje aplikacji dla iPhone’y, Telefony z systemem Android, Komputery z systemem Windows, i Komputery Mac wyposażone w M1; nasze ulubione gry mobilne od Apple Arcade i Google Play Pass; i nasze najlepsze wybory dla komputery do gier, the PS5, Xbox One i Series X / S, Przełącznik Nintendo, i VR. Wymieniliśmy również nasze ulubione programy przesyłane strumieniowo Disney Plus, Hulu, ESPN Plus, i Netflix; trochę świetne książki science fiction; i ekscytujące nowe podcasty. (Uwaga: cena była aktualna w momencie publikacji, ale może ulec zmianie).

Miasto, którym się staliśmy przez NK Jemisin

NK Jemisin jest najbardziej znana ze swoich zdumiewających Zepsuta Ziemia trylogia (którą warto również dodać do swojej listy lektur). Miasto, w którym się staliśmy – nowatorski spinoff wcześniejszego opowiadania Jemisina – przedstawia Nowy Jork jako żywą, oddychającą istotę, uosabianą przez różnorodną grupę ludzi z pięciu gmin, walczących o ocalenie miasta przed nieziemskim wrogiem.


Harrow dziewiąty przez Tamsyn Muir

Jeśli nie czytałeś Gideon Dziewiąty, pierwsza książka Muira Zamknięty grobowiec trylogia, przeczytaj to najpierw. W tym momencie prawdopodobnie nie będziesz potrzebować żadnej zachęty, aby zagłębić się w drugą książkę, Harrow Dziewiąty, który rozpoczyna się dokładnie w miejscu, w którym skończyła się pierwsza książka, jednocześnie prześcigając swojego poprzednika w zaskakujących zagadkach, pomysłowym horrorze science fiction i osobistej marce Muira w stylu i dowcipie.


Koniec aksjomatu przez Lindsay Ellis

Ta debiutancka powieść eseistki wideo Lindsay Ellis przedstawia wydarzenie pierwszego kontaktu z obcymi w alternatywnej wersji 2007 roku, uchwycenie zarówno politycznego, jak i kulturowego charakteru tamtych czasów, jednocześnie badając, co to naprawdę znaczy być człowiekiem lub obcym.


Z pewnego punktu widzenia: Imperium kontratakuje

List miłosny do Imperium kontratakuje (podobnie jak oryginał Z pewnego punktu widzenia jest do Nowa nadzieja), Z pewnego punktu widzenia: Imperium kontratakuje zawiera 40 opowiadań 40 autorów, zagłębiających się w nowe oblicza filmu, od lodowego stwora Wampy, przez Bobę Fetta, po Willrow Hooda.


Pięknie głupie przedsięwzięcie przez Hanka Greena

Kolejna kontynuacja tutaj, więc prawdopodobnie będziesz chciał poszukać pierwszej książki Greena, Absolutnie niezwykła rzecz, zanim zanurkujesz. (Pomyśl o tym jako o dwóch zaleceniach w cenie jednej!) Obie książki analizują opór, który ma miejsce, gdy April May napotyka dziwny, obcy posąg (imieniem Carl) – jednocześnie badając, jak media społecznościowe i sława mogą się zmienić jak wchodzimy w interakcje ze światem i jak go postrzegamy.


Spać w morzu gwiazd przez Christophera Paoliniego

Pierwsza powieść Paoliniego od czasu jego popularności Cykl dziedziczenia przechodzi od smoków do kosmosu i od powieści YA do bardziej dorosłej publiczności. Ksenobiolog Kira Navárez napotyka dziwny obcy relikt, a sprawy szybko prowadzą do wojny, która może zadecydować o losach międzygwiezdnej cywilizacji ludzkości. Na prawie 900 stronach jest to idealna książka, w której można się schować podczas wakacji.


Ukryta dziewczyna i inne historie przez Ken Liu

Liu stał się już jednym z największych nazwisk w opowiadaniach science-fiction i fantasy, pochodzącym z jego pierwszej kolekcji, Papierowa menażeria. Ukryta dziewczyna i inne historie, jego najnowsza kolekcja, zawiera 17 nowych opowieści, które przedstawiają sztuczną inteligencję, klasyczną mitologię i nie tylko w nowym świetle.


Podskórna przez Aarona A. Reeda

Podskórna może być najbardziej wyjątkową książką roku 2020 – a może kiedykolwiek – dosłownie. Reed opisuje ją jako „powieść permutacyjną”, w której każda kopia powieści zawiera własny, unikalny tekst. Niektóre różnice między kopią będą duże, inne małe, nawet jeśli ogólna historia pozostaje w dużej mierze taka sama.


Efekt sieciowy przez Martha Wells

Murderbot – samoświadoma, sztucznie inteligentna maszyna do zabijania – to jeden z najlepszych bohaterów science fiction ostatnich lat. Murderbot był już gwiazdą Wellsa Pamiętniki morderców nowele, ale Efekt sieciowy daje porządną powieść pełnometrażową cynicznemu robotowi maratującemu w telewizji, który po prostu chce odpocząć. A co najważniejsze, jest to samodzielny produkt, więc nie przeczytasz kilku pierwszych powieści – ale prawdopodobnie powinieneś, ponieważ są równie doskonałe.


Ballada o wężach i ptakach śpiewających przez Suzanne Collins

Powrót do Igrzyska Śmierci„Świat Panem pojawia się prawie całą dekadę po wydaniu Kosogłos. Ale zamiast kolejnego pełnego akcji nurkowania na arenie, Ballada o wężach i ptakach śpiewających to prequel, który koncentruje się na dojściu do władzy przyszłego prezydenta Snowa oraz siłach politycznych i społecznych, które ukształtowały Igrzyska Śmierci.


Shorefall przez Roberta Jacksona Bennetta

Shorefall jest technicznie powieścią fantasy, ale i tak ją włączam, ponieważ jest osadzona w magicznym świecie, który w znacznie większym stopniu opiera się na kodowaniu komputerowym i sztucznej inteligencji niż na mieczach i elfach. To niemal cyberpunkowe podejście do gatunku w mieście pełnym czarodziejskich komputerów i ulepszeń. Praktycznie wszystko w mieście Tevanne to zaprogramowana sztuczna inteligencja, a ogromne, wyłaniające się megakorporacje spierają się ze sobą, gdy rządzą miastem. Zacząć od Odlewnia, pierwsza książka z serii, zanim przejdziesz do Shorefall, co podnosi wszystko o kolejny stopień.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook