Nowości

12 najlepszych podcastów dla dzieci (2021): długie formy, opowiadania i nie tylko

Mieszanka treści sprawia, że ​​podcast powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednych słuchaczy. Nowe odcinki pojawiają się co drugi tydzień. Możesz uzyskać doświadczenie bez reklam za 2 USD miesięcznie (co obejmuje również transkrypcje, dzięki czemu Twoje dziecko może czytać podczas słuchania, aby poprawić umiejętność czytania i pisania).

Okrąg okrągły

jabłko, Google, Zszywacz, NPR

Oto kolejny kreatywny podcast z historią, który koncentruje się na opowieściach ludowych z całego świata. Odcinki Okrąg okrągły zakres od 10 do 20 minut każdy. Ostatnio Okrąg okrągły promuje w swoim kanale inne odcinki podcastów, więc możesz znaleźć odcinek Brains On (wymienione poniżej) lub inne podcasty dla dzieci obok własnych dzieł.

Okrąg okrągły jest nieco bardziej jawny w nauczaniu wartości niż niektóre inne na tej liście. Rutynowo przekazuje jakąś wiadomość, coś o życzliwości, hojności lub innych wspólnych amerykańskich wartościach kulturowych. Nauczanie moralności jest jednym z głównych celów baśni ludowych, ale czasami wydaje mi się to trochę uciążliwe.

Piraci fabularni

jabłko, Google, Zszywacz

Ma pirata w imieniu, a to wszystko, co moje dzieci powinny usłyszeć. Piraci fabularni to zabawna mieszanka historii i zabawnych piosenek (jak „The Bear That Could not Disco”). Jest kilka głosów gości specjalnych, które możesz rozpoznać w niektórych odcinkach, na przykład Claire Danes i John Oliver.

Jest tu o wiele więcej niż tylko podcast. Jeśli Twoje dzieci chcą wyjść poza słuchanie, zajrzyj na stronę internetową, która zawiera linki do serii książek (dla dzieci ze średniej klasy), informacje o programach na żywo i pirackie koszulki.

Story Seeds

jabłko, Google, Zszywacz

Story Seeds jest stosunkowo nowym podcastem i nieco różni się od pozostałych; zamiast opowieści, jest to meta-pogląd na to, jak ją stworzyć.

Każdy odcinek łączy dziecko (w wieku 6-12 lat) z autorem książek dla dzieci. Spotykają się osobiście i współpracują, aby napisać oryginalne historie, które zaczynają się od pomysłu dziecka („ziarno” w nazwie). Obecnie dostępne są podcasty z całego sezonu, a firma ma nadzieję opublikować więcej podcastów w tym roku.

Fierce Girls

jabłko, Google

Ten australijski podcast poświęcony jest przedstawianiu prawdziwych historii australijskich kobiet. Od sportowców po szpiegów, Fierce Girls często promuje jednoczący temat: odważne dziewczyny z „odwagą i duchem”. Chociaż historie są odpowiednie dla dzieci i nie są graficzne, gospodarze nie stronią od opowiadania historii na bieżąco. W niektórych przypadkach możesz najpierw wysłuchać, aby upewnić się, że opowieść jest odpowiednia dla poziomu dojrzałości Twoich dzieci. To powiedziawszy, nasze 7-letnie bliźniaki je uwielbiają.

Planet Storytime

jabłko, Google, Zszywacz

Oferując mieszankę klasycznych historii, takich jak Beatrix Potter, i mniej znanych treści, Planet Storytime ma na celu połączenie rozrywki i edukacji, które Fred Rogers udoskonalił. W każdy czwartek wydaje nowe odcinki.

Jedną naprawdę fajną cechą, która wyróżnia ten podcast, jest to, że pod koniec każdego miesiąca jest jeden długi odcinek z treścią na cały miesiąc – idealny, aby uzyskać godzinę lub więcej dla siebie.

Brains On

jabłko, Google, Zszywacz, NPR

Ten naukowy podcast jest skierowany do dzieci, chociaż będę szczery, wiele się z niego nauczyłem. Brains On ma charakter edukacyjny – po prostu nie mów tego swoim dzieciom. Uwielbiają uczyć się, jak owady chodzą po ścianach, jak znaleźć drogę bez kompasu, a nawet dokąd odchodzą kupa i siusiu podczas spłukiwania toalety.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook