GryNowościOprogramowanie

12 świetnych aplikacji na Twój nowy iPhone w 2020 roku

Jeśli masz szczęście, że w tym roku rozpakowałeś nowego iPhone’a jako prezent świąteczny, prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować na nim nowe aplikacje. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc z kilkoma sugestiami. Dołączyliśmy świetne aplikacje, które są po prostu zabawne lub przydatne w telefonie, oraz aplikacje, które należy pobrać, aby zastąpić domyślne dostarczane przez Apple.

Zebraliśmy nasze ulubione i najczęściej używane gry, aplikacje i rozrywkę. Sprawdź nasze propozycje aplikacji dla iPhone’y, Telefony z systemem Android, Komputery z systemem Windows, i Komputery Mac wyposażone w M1; nasze ulubione gry mobilne od Apple Arcade i Google Play Pass; i nasze najlepsze wybory dla komputery do gier, the PS5, Xbox One i Series X / S, Przełącznik Nintendo, i VR. Wymieniliśmy również nasze ulubione programy przesyłane strumieniowo Disney Plus, Hulu, ESPN Plus, i Netflix; trochę świetne książki science fiction; i ekscytujące nowe podcasty. (Uwaga: cena była aktualna w momencie publikacji, ale może ulec zmianie).

Widgetsmith

Widgetsmith

Widgetsmith

Dzięki iOS 14 firma Apple ułatwiła dostosowywanie wyglądu iPhone’a, oferując nowe widżety i łatwiejsze metody ustawiania niestandardowych ikon aplikacji. Jedną z największych nazwisk, jeśli chodzi o widżety iPhone’a, jest Widgetsmith, która pozwala użytkownikom dodawać zdjęcia, tekst, cytaty i nie tylko. Połącz to z kilkoma sprytnymi zamianami ikon (teraz łatwiejszymi niż kiedykolwiek w najnowszej aktualizacji iOS) i odpowiednią tapetą, a masz spersonalizowanego iPhone’a swoich marzeń.

Libby

Libby

Libby

Trudno jest teraz dotrzeć do bibliotek, ale jeśli masz smartfona, możesz dostać się do następnej najlepszej rzeczy: Libby, która pozwala bezpłatnie wypożyczać e-booki i audiobooki z lokalnej biblioteki bezpośrednio z telefonu. Ponadto sama aplikacja jest świetną cyfrową aplikacją do czytania, dzięki czemu możesz cieszyć się książkami nawet bez dedykowanego urządzenia, takiego jak Kindle.

TIK Tok

TIK Tok

TIK Tok

Popularność TikTok wzrosła w 2020 roku, stając się jedną z największych sieci mediów społecznościowych na świecie, oferującą wszystko, od memów internetowych, szkiców komediowych, a nawet pełnoprawnych Ratatouille musical. Innymi słowy, to obecnie najfajniejsze miejsce w internecie. Dodaj algorytm, który wydaje się niemal magicznie pokazywać filmy idealnie dopasowane do Twoich zainteresowań, a masz prawie nieskończoną ilość treści do oglądania.

Tweetbot

Tweetbot

Tweetbot

Twitter to obecnie dość okropny sposób na spędzanie czasu, ale jeśli (jak ja) nie możesz oderwać się od serwisu społecznościowego / wejścia do piekła, będziesz chciał Tweetbota, co w rzeczywistości sprawia, że ​​korzystanie z Twittera jest znacznie mniej bolesne . Tweetbot pokazuje tweety osób, które obserwujesz, w kolejności, w jakiej je tweetowały. Nie ma żadnych reklam ani promowanych tweetów, potężnych filtrów wyciszających, które blokują niechciane szumy i (dzięki nieprzyjaznym zmianom API Twittera) nie ma powiadomień, aby stale pingować Cię, aby wrócić do aplikacji.

Menedżer receptur papryki

Menedżer receptur papryki

Menedżer receptur papryki

Internet jest w zasadzie najlepszą książką kucharską, jaką kiedykolwiek stworzono, zawierającą przepisy na dowolne danie, deser lub napój, które chcesz stworzyć za jednym kliknięciem. Paprika pozwala wkleić linki do tych przepisów, wyciągnąć kluczowe informacje (składniki, wskazówki, porcje) z niekończących się opowieści i historii, które blogi kulinarne nalegają, i zapisuje informacje w Twojej własnej cyfrowej książce kucharskiej, aby wyświetlić je w dowolnym momencie potrzebuję tego.

Kamera halogenowa

Kamera halogenowa

Kamera halogenowa

Aparaty w nowych iPhone’ach są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej, a to w dużej mierze dzięki pomocnym algorytmom opartym na sztucznej inteligencji, które działają na rzecz doskonalenia zdjęć. Jeśli jednak masz trochę więcej fotograficznej wiedzy, możesz chcieć aplikacji takiej jak Halide, która została zaprojektowana tak, aby umożliwić Ci maksymalne wykorzystanie aparatów. Obsługuje również wszystkie najnowsze funkcje nowych iPhone’ów Apple, w tym format ProRAW iPhone’a 12 Pro, idealny do przenoszenia zdjęć na wyższy poziom. Roczna subskrypcja nie jest darmowa, ale jeśli lubisz fotografować na iPhonie, jest to warte swojej ceny.

Ciemny pokój

Ciemny pokój

Ciemny pokój

Oczywiście fotografia to tylko połowa sukcesu. Edycja jest równie ważna (jeśli nie ważniejsza), a Darkroom to jedna z najlepszych dostępnych aplikacji, obsługująca zdjęcia RAW i ProRAW, a także możliwość edycji zdjęć w partiach. Co najważniejsze, jest bezpłatny, chociaż istnieje również opcja miesięcznej subskrypcji na dodatkowe funkcje.

Authy

Authy

Authy

Czas na bezpieczeństwo! Czy zabezpieczasz swoje konta internetowe uwierzytelnianiem dwuskładnikowym? Jeśli tak, świetnie; Authy to aplikacja, której chcesz używać do kodów uwierzytelniających. Jeśli nie, przejdź do konfiguracji uwierzytelniania dwuskładnikowego już teraz! A kiedy to zrobisz, użyj Authy, która lepiej radzi sobie z przechowywaniem i śledzeniem wszystkich tych kodów uwierzytelniających niż inne aplikacje, takie jak Google Authenticator.


Lastpass / 1Password

Lastpass / 1Password

Lastpass / 1Password

Mówiąc o bezpieczeństwie w Internecie, prawdopodobnie powinieneś zacząć używać menedżera haseł zamiast po prostu wprowadzać to samo hasło do wszystkich kont. LastPass i 1Password to dwie najlepsze dostępne opcje, z których każda ma inne zalety, wady i koszty. Skonfigurowanie nowego telefonu to idealny moment na zwiększenie bezpieczeństwa.

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Domyślna aplikacja Apple do obsługi poczty e-mail jest nadal po prostu zła. Interfejs użytkownika jest nieporęczny, a obsługa Gmaila jest nadal na tyle słaba, że ​​zamiast tego należy zainstalować inną aplikację pocztową. Outlook dla systemu iOS jest nadal jedną z najlepszych dostępnych opcji, z przydatnymi funkcjami, szybkim interfejsem użytkownika i obsługą firmy Microsoft, co oznacza, że ​​będzie dostępny przez wiele lat. Dodatkowo w iOS 14 możesz nawet ustawić, aby zastępował aplikację Apple jako opcję domyślną.

mapy Google

mapy Google

mapy Google
: Chris Welch / The Verge

Prawdę mówiąc, Apple Maps nie jest obecnie złe. Ale to nie ma znaczenia. Szanse są takie, że przeniesiesz go do folderu i i tak skorzystasz z Map Google, ponieważ jesteś osobą, która nie lubi gubić się w drodze do miejsca, do którego się wybierasz. Czasami po prostu nie możesz pokonać oryginału.

Venmo

Kolba Venmo

Venmo
: Venmo

Niezależnie od tego, czy dzielisz rachunek za internet ze współlokatorami, czy dzielisz zakładkę w barze (za każdym razem, gdy bary są ponownie otwarte), każdy musi w pewnym momencie zapłacić komuś innemu. Venmo sprawia, że ​​jest to proste, łatwe i bezpieczne – iw przeciwieństwie do Apple Pay działa również na rzeczach, które nie są iPhone’ami.

Zdjęcia Google

Zdjęcia Google

Zdjęcia Google

Apple Photos to domyślna aplikacja do zdjęć i prawdopodobnie nigdy jej nie zastąpisz, ponieważ tam wszystkie zrobione zdjęcia są automatycznie przenoszone. Zdjęcia Google kończą nieograniczone miejsce na dane od 1 czerwca 2021 r., Więc nie będą tworzone kopie zapasowe wszystko Twoje zdjęcia i filmy są już darmowe. Ale nadal będzie oferować 15 GB (oprócz wszystkich przesłanych już zdjęć i filmów). To o wiele więcej niż domyślna pamięć Apple o pojemności 5 GB iCloud, więc jest lepsza niż brak kopii zapasowej. A jeśli chodzi o wszystkie Twoje ulubione zdjęcia, po co ryzykować?

Fantastyczny 2

Fantastyczny 2

Fantastyczny 2

Domyślny kalendarz Apple jest odpowiedni do podstawowych zadań, ale jeśli chcesz czegoś mocniejszego, kup Fantastical. Teraz bezpłatnie (z dodatkowymi funkcjami dostępnymi w ramach nowej subskrypcji), otrzymasz interfejs użytkownika, który jest o wiele bardziej przydatny na ekranie telefonu niż własny Apple, wraz z doskonałymi wskazówkami kontekstowymi Fantastical, które mogą automatycznie dodawać szczegóły, takie jak daty lub lokalizacje, gdy jesteś dodawanie nowych wydarzeń. Ma również naprawdę doskonały widżet, który jest znacznie lepszy niż domyślna aplikacja kalendarza – coś, co jest szczególnie przydatne w iOS 14.

Wydra

Wydra

Wydra

To trochę niszowa kategoria, ale jeśli nagrywasz dużo notatek głosowych na swoim iPhonie (być może jesteś studentem, który chce odtwarzać wykłady lub reporterem technologicznym, który od czasu do czasu musi przeprowadzać wywiady z ludźmi), to będziesz chciał Otter.ai. Jest to aplikacja do nagrywania głosu oparta na sztucznej inteligencji, która transkrybuje podczas rozmowy i przechowuje wszystko w chmurze, aby uzyskać dostęp z dowolnego miejsca. Wersja bezpłatna ma kilka ograniczeń – możesz nagrywać tylko 40 minut na raz i do 600 minut miesięcznie – ale nadal jest to przydatne narzędzie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook