Oprogramowanie

5 aplikacji i gadżetów do spania na bezsenność

Sen jest ważny. Ale świadomość, że musimy traktować priorytetowo sen lub że nie dostajemy wystarczająco dużo, niestety nie sprzyja temu. A bezsenność jest niepokojąco powszechnym stanem. Według Amerykańskiej Akademii Medycyny Snu aż 35 procent dorosłych w USA ma sporadyczne objawy bezsenności, podczas gdy 20 procent cierpi na krótkotrwałe zaburzenia (mniej niż trzy miesiące), a 10 procent cierpi na przewlekłą bezsenność.

Ciągłe związki z pracą i życiem towarzyskim mogły nasilić naszą bezsenność, ale pandemia wrzuciła ją na wyższy bieg. Według badań Uswitch w ciągu ostatniego roku liczba wyszukiwań hasła „aplikacje do usypiania” wzrosła o 104 procent. Zaliczam się do tych, którzy borykają się ze snem. Odpływanie zajmuje mi zwykle godzinę lub dłużej, a ostatnio budziłem się wiele razy w nocy bez jasnej przyczyny. Jest powód, dla którego brak snu jest używany do załamywania ludzi – sprawia, że ​​wszystko w życiu jest trudniejsze.

W desperacji na sen wypróbowałem kilka aplikacji i gadżetów, które obiecują złagodzić bezsenność. Większość z nich testowałem przez co najmniej tydzień, czasem dłużej, i użyłem maty do śledzenia snu Withings, aby porównać wyniki. Jest to mata, która wchodzi pod materac i śledzi Twoje cykle snu, tętno i chrapanie przez całą noc, aby dać Ci szczegółowy podział tego, jak dobrze spałeś, a wszystko to zsumowane z ogólnym wynikiem snu. Skonsultowałem się również z Michaelem Breusem, psychologiem klinicznym i terapeutą snu znanym jako „lekarz snu”, aby uzyskać drugą opinię na temat nauki stojącej za każdym produktem.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. To pomaga wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

Słuchawki Bose Sleepbuds II

: Bose

Lekki sen? Jeśli budzisz się łatwo z powodu hałasu, takiego jak ruch uliczny przejeżdżający przez okno lub chrapiący partner, możesz wypróbować Bose Sleepbuds II. Te małe wkładki douszne dobrze przylegają do uszu i blokują dźwięk z zewnątrz podczas odtwarzania kojących krajobrazów dźwiękowych. Mają gumowe nakładki douszne w trzech różnych rozmiarach, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie, a moje nie miały problemu z utrzymaniem się w nocy.

Wybierasz dźwięki z aplikacji na telefonie. Jest dobra mieszanka naturalnych pejzaży dźwiękowych, takich jak fala oceanu lub ognisko, dźwięki takie jak statyczne i kilka delikatnie melodyjnych opcji muzycznych, ale w słuchawkach jest ograniczona do około 10 dźwięków naraz. Przesyłanie każdego z nich przez Bluetooth LE zajmuje dobre 20 minut, więc musisz planować z wyprzedzeniem. Ograniczasz się również do biblioteki dźwięków Bose, bez opcji strumieniowego przesyłania muzyki lub przesyłania dźwięków. Są dostarczane ze zgrabnym etui ładującym, do którego pąki zatrzaskują się magnetycznie.

Uważam, że Sleepbuds II są relaksujące i dobrze maskują hałas. Ale jest to pasywna, a nie aktywna eliminacja szumów, więc nie blokują całkowicie dźwięku. Nie zawahałbym się ich użyć, gdyby na zewnątrz było dużo hałasu lub gdybym leciał długodystansowym lotem, ale jestem śpiący na boku i czuję się nieswojo, mając coś w uchu przez całą noc. Utrudniały mi zasypianie i budziły mnie od czasu do czasu, gdy zmieniałam pozycję. To powiedziawszy, ogólnie nie lubię wkładek dousznych, więc Twój przebieg może się różnić.

„Mam to i kocham je” – mówi Breus. „Podoba mi się fakt, że mają alarm, którego możesz użyć bez zakłócania spokoju partnera w łóżku. Moja żona śpi z włączonym telewizorem, a ja korzystam z niego w nocy, co jest bardzo pomocne”.

Spokojna aplikacja

: Spokój

Z ponad 100 milionami pobrań Calm (iOS, Android) jest niezwykle popularną aplikacją. Początkowo skupiał się na medytacji i uważności, z szeregiem medytacji z przewodnikiem i ćwiczeniami oddechowymi zaprojektowanymi w celu złagodzenia stresu, Calm rozgałęził się na sen.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook