Różności i nowinki technologia

5 najlepszych przenośnych ekspresów do kawy polecanych przez WIRED

Przez lata recenzowałem wiele gadżetów, ale niewiele, jeśli w ogóle, było tak zdumiewająco pomysłowych jak 9Barista. To jedyny ekspres do kawy na kuchenkę, o którym wiem, że osiąga 9 barów, czyli ciśnienie potrzebne do prawdziwego espresso.

Projektant jest inżynierem odrzutowca, a jego przeszłość widać w wnętrzu. Konstrukcja dwukomorowa zatrzymuje wrzątek do momentu, gdy ciśnienie osiągnie 9 barów. W tym momencie otwiera się zawór spustowy, a woda przepływa w górę przez wężownicę, która lekko ją schładza, zanim zostanie wtłoczona do zmielonego espresso, a na koniec wypłynie do filiżanki. Rezultaty, gdy już dobrze zmielisz, są pyszne. Zapewnia czystą, płynną ekstrakcję z przyjemną odrobiną pianki.

Przenośny jest tutaj elastyczny – 9Barista jest bardzo dobrze wykonany, ale waży więcej niż trzy funty. Ale dla małego mieszkania z ograniczoną przestrzenią kuchenną lub dla tych wycieczek RV, które planujesz, jest idealny.

Główną wadą, oprócz ceny, jest to, że będziesz musiał poczekać, aż ostygnie, zanim otworzysz go, aby uwarzyć drugi shot. Przynajmniej możesz zmielić i przygotować kawę podczas czekania, oszczędzając trochę czasu. Zauważyłem, że przy odrobinie zimnej wody, aby przyspieszyć działanie, mogę parzyć shoty z zaledwie kilkoma minutami między nimi. I tak, jest drogi, ale biorąc pod uwagę jakość konstrukcji i zastosowane materiały, nie wydaje się skandaliczny.

Kup 9Barista za 385 USD w 9Barista.

4. Najbardziej niezwykłe

Uniterra Nomad (300 USD)

Uniterra Nomad

: Uniterra Nomad

Uniterra Nomad również nie jest najbardziej przenośnym urządzeniem, chociaż jest mniejszy i lżejszy niż Flair. Wykorzystuje to dobrze, wyglądając jak mały kawałek metalowej sztuki leżący na biurku, przygotowując doskonałe, kremowe espresso.

Nomad, który wyrósł z kampanii na Kickstarterze, jest wykonany głównie z litego metalu, co nadaje mu solidność, której brakuje niektórym z naszych innych opcji. Jest to również jedyny, który zawiera odpowiedni, ciężki, wysokiej jakości ubijak, który równomiernie dociska kawę.

Firma zachwala swój True Crema Valve, odrobinę inżynierii, która pomaga zrekompensować zły grind lub słabe ubijanie. Przetestowałem to, używając wstępnie zmielonej kawy z dużej sieci, która pozostanie bezimienna. Ekstrakcja ze słabo zmielonej kawy z zaworem True Crema była lepsza niż ekstrakcja bez niego.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook