NowościRTV

5 największych zapowiedzi z imprezy sprzętowej Apple „One More Thing”

Firma Apple zakończyła właśnie transmisję na żywo ze sprzętem „One More Thing”, w której ogłosiła nowe wersje MacBooka Air, 13-calowego MacBooka Pro i Maca mini, z których każdy zawiera nowo zapowiedziany, obiecujący krzem M1. Firma Apple po raz pierwszy szczegółowo opisała przejście z procesorów Intela na swoje własne procesory na początku tego roku – ale to wydarzenie miało na celu zagłębienie się w to, jak ta rzeczywistość teraz wygląda i kiedy będzie można zdobyć komputer z właśnie ogłoszonym M1 żeton.

Jeśli przegapiliście transmisję, zdecydowanie polecam wybranie purystycznej ścieżki ponownego obejrzenia jej wraz z naszymi relacjami na blogu na żywo, aby uzyskać komentarz do każdego ogłoszenia z chwili na chwilę. W przeciwnym razie, jeśli chcesz tylko nagłówków i głównych szczegółów, po to tu jestem! Oto wszystkie najważniejsze ogłoszenia.

: Apple

Apple przeskakuje na chip 5 nm o nazwie M1. Składa się z ośmiordzeniowego procesora, który według Apple zawiera najszybsze rdzenie dowolnego procesora, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, i najlepszą wydajność na wat dowolnego procesora w swojej klasie na rynku.

M1 ma również ośmiordzeniowy, zintegrowany procesor graficzny, a Apple ponownie zachwala, że ​​jest w stanie zapewnić lepszą wydajność niż „najnowszy chip do laptopa PC”, a jednocześnie wymaga mniejszego zużycia energii.

Nowy MacBook Air firmy Apple.

Firma Apple wprowadziła na rynek nowego MacBooka Air za 999 USD z M1, jednym z pierwszych urządzeń z systemem macOS wyposażonym w nowy chip. Ogólny projekt wygląda tak samo jak poprzedni model, ale firma twierdzi, że M1 zapewnia lepszą wydajność baterii (do 18 godzin odtwarzania wideo) i lepszą ogólną wydajność dzięki intensywnym aplikacjom, takim jak Adobe Lightroom, a także grom, które wykorzystują zintegrowany grafika. Apple twierdzi również, że kontroler flash M1 sprawia, że ​​dostęp do pamięci w celu odczytu / zapisu jest szybszy niż wcześniej.

MacBook Air jest dostępny w przedsprzedaży już dziś i zostanie wydany w przyszłym tygodniu.

: Apple

Nowy procesor M1 zmierza na pulpit Mac mini. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że zestaw deweloperski Apple dla nowego krzemu znajdował się w tej obudowie Mac mini. Apple twierdzi, że Mac mini wyposażony w M1 może poszczycić się trzykrotnie większą wydajnością niż poprzednia iteracja z czterordzeniowym procesorem.

Tylny panel we / wy komputera Mac mini obsługuje USB 4 i Thunderbolt i można go podłączyć do monitora Pro Display XDR o rozdzielczości 6K. Zacznie się od 699 USD i możesz go dostosować do 16 GB pamięci RAM i do 2 TB pamięci wewnętrznej.

Podobnie jak MacBook Air, mini można zamówić już teraz, a jego premiera pojawi się w przyszłym tygodniu.

13-calowy MacBook Pro firmy Apple to kolejne urządzenie z systemem macOS, które otrzyma układ M1. Według Apple cechuje się najdłuższą żywotnością baterii ze wszystkich komputerów Mac, do 20 godzin odtwarzania wideo. Dostawca usług internetowych aparatu M1 poprawi obraz podczas połączeń wideo, tak jak w przypadku MacBooka Air, który również został dzisiaj ogłoszony. Apple twierdzi, że porty Thunderbolt USB 4 obsługują rozdzielczość 6K z wyświetlaczem Pro Display XDR. Zaczyna się od 1299 USD i jest już dostępny w przedsprzedaży.

: Apple

Nowa aktualizacja systemu operacyjnego macOS Big Sur została dokonana w celu wykorzystania chipa M1, co może wyjaśniać, dlaczego wydanie oprogramowania zajęło trochę czasu. Firma Apple pokazała, jak szybko laptop wyglądający jak MacBook Pro może się włączać po otwarciu, a także jak szybko ładują się aplikacje.

Nowa aktualizacja systemu operacyjnego rozpocznie się w ten czwartek, 12 listopada.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook