Gry

5G w USA osiąga średnio 51 Mb / s, podczas gdy inne kraje osiągają setki megabitów

Ilustracja ze słowem

Getty Images | zf L.

Średnie prędkości pobierania 5G w USA to 50,9 Mb / s, co stanowi niezły wzrost w porównaniu ze średnią prędkością 4G, ale daleko w tyle za kilkoma krajami, w których prędkości 5G mieszczą się w zakresie od 200 Mb / s do 400 Mb / s. Te statystyki zostały opublikowane dzisiaj przez OpenSignal, który przedstawił średnie prędkości 5G w 12 krajach na podstawie testów prędkości zainicjowanych przez użytkowników przeprowadzonych między 16 maja a 14 sierpnia. Stany Zjednoczone znalazły się w ostatnim z 12 krajów pod względem prędkości 5G, a 10 z 11 pozostałych krajów publikujących prędkości 5G, które co najmniej podwoiły prędkość w Stanach Zjednoczonych.

Średnia prędkość 5G w USA jest 1,8 razy wyższa niż średnia prędkość pobierania 4G w kraju wynosząca 28,9 Mb / s. Testy użytkowników w sąsiedniej Kanadzie dały średnio 4G 59,4 Mb / si 5G 178,1 Mb / s. Tajwan i Australia wytwarzały średnio 5G powyżej 200 Mb / s, podczas gdy Korea Południowa i Arabia Saudyjska osiągały najwyższe prędkości 5G odpowiednio 312,7 Mb / si 414,2 Mb / s.

W Stanach Zjednoczonych średnia prędkość pobierania dla użytkowników, którzy przynajmniej przez część czasu korzystali z 5G, wynosiła 33,4 Mb / s – liczba ta obejmuje zarówno ich doświadczenia z 4G, jak i 5G. Był to drugi najniższy z 12 krajów przebadanych przez OpenSignal, z najwyższymi prędkościami w Arabii Saudyjskiej (144,5 Mb / s) i Kanadzie (90,4 Mb / s). Stany Zjednoczone radziły sobie lepiej pod względem dostępności 5G, odsetka czasu, w którym użytkownicy są podłączeni do 5G; Stany Zjednoczone w tej statystyce to 19,3 procent, co jest najlepszym wynikiem na piątym miejscu, przy czym Arabia Saudyjska zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 34,4 procent, a Wielka Brytania – 4,5 procent.

Te wykresy pokazują, jak 12 krajów zestawia prędkości pobierania 4G i 5G, procent czasu, w którym użytkownicy są połączeni z 5G oraz ogólną prędkość pobierania:

OpenSignal twierdzi, że gromadzi „miliardy pomiarów dziennie z ponad 100 milionów urządzeń na całym świecie”. Poprosiliśmy OpenSignal o więcej szczegółów, w tym dlaczego wybrano te 12 krajów, i zaktualizujemy tę historię, jeśli otrzymamy więcej informacji.

Skromny wzrost prędkości w niskim paśmie

Stosunkowo niewielka różnica między szybkościami 4G i 5G w USA (28,9 Mb / s w porównaniu z 50,9 Mb / s) odzwierciedla powszechne wykorzystanie widma o niskim paśmie zarówno w starych, jak i nowych sieciach. W szczególności T-Mobile zmodernizował duże części swojej niskopasmowej sieci 4G do 5G, co zapewnia zwiększenie prędkości, ale nie zapewnia ogromnych ulepszeń prędkości możliwych w sieciach 5G, które opierają się na szerokopasmowym widmie. Raport OpenSignal wyjaśnia:

Skromne prędkości pobierania 5G w USA wynikają z połączenia ograniczonej ilości nowego dostępnego pasma średniego pasma 5G i popularności pasma niskiego – T-Mobile 600 MHz i AT&T 850 MHz – które oferują doskonałą dostępność i zasięg ale niższe średnie prędkości niż średnie pasmo 3,5 GHz używane jako główne pasmo 5G w każdym kraju poza Stanami Zjednoczonymi.

Poprzednie badanie OpenSignal opublikowane w czerwcu, oparte na testach przeprowadzonych między 16 marca a 13 czerwca, wykazało, że Verizon jest daleko idącym liderem w USA pod względem średnich prędkości pobierania 5G, przy 494,7 Mb / s. Zarówno T-Mobile, jak i nowo zakupiona spółka zależna Sprint, osiągały średnią prędkość 5G na poziomie nieco ponad 49 Mb / s, podczas gdy AT&T – 60,8 Mb / s.

Ale sieć 5G Verizon jest niewielka, głównie ze względu na zależność Verizon od częstotliwości fal milimetrowych, które są łatwo blokowane przez ściany i nie podróżują daleko, więc wysokie prędkości pobierania 5G Verizon praktycznie nie miały wpływu na średnią amerykańską u wszystkich operatorów. Użytkownicy aplikacji testującej prędkość OpenSignal byli w stanie uzyskać sygnał Verizon 5G zaledwie 0,4 procent czasu, w porównaniu z 22,5 procent dla T-Mobile, 14,1 procent dla Sprint i 10,3 procent dla AT&T. Poniższe wykresy z czerwcowego raportu OpenSignal pokazują średnie prędkości pobierania 5G według operatora, dostępność 5G według operatora i ogólne prędkości doświadczane przez użytkowników 5G na każdym z nich:

Więcej szczegółów na temat działania 5G w różnych pasmach widma można znaleźć w najnowszej funkcji Arsa Jima Saltera „Co nadejście 5G – mmWave i nie tylko – będzie oznaczać dla gier online”.

Pomimo małej sieci 5G Verizon, Stany Zjednoczone plasują się wyżej pod względem dostępności 5G niż 5G, ponieważ pasmo niskiego pasma używane przez innych operatorów „idealnie nadaje się do zapewnienia dużego zasięgu 5G i umożliwienia użytkownikom spędzania więcej czasu z połączeniem niż w krajach o wyższej częstotliwości Widmo 5G ”- napisał OpenSignal w dzisiejszym raporcie. „W Stanach Zjednoczonych niskopasmowe usługi 5G oferowane przez T-Mobile i AT&T pomogły w uzyskaniu wysokiej dostępności 5G. Niedawne wprowadzenie przez T-Mobile US autonomicznego dostępu 5G – gdzie telefon nie musi już łączyć się z 4G, aby aby 5G działało – powinno pomóc usługom 5G w przyszłości ”.

Stopniowe przejście z 4G na 5G może wydawać się znajome tym, którzy pamiętają przejście z 3G na 4G, które rozpoczęło się około dekady temu. Rynek 5G jest obecnie zdaniem OpenSignal „niedojrzały”. „Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie ery 5G, która potrwa co najmniej dekadę, ponieważ pierwsze usługi 5G zostały uruchomione dopiero w 2019 r., A w wielu krajach nadal widzimy, że usługi 5G skierowane do użytkowników smartfonów są uruchamiane po raz pierwszy czas ”, głosi raport.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook