Różności i nowinki technologia

6 skoncentrowane na prywatności alternatywy dla map, wiadomości, wyszukiwania i nie tylko

Większość z nas są tak przyzwyczajeni do aplikacji, na których polegamy, że łatwo jest przestać myśleć o tym, jak działają i co robią z naszymi danymi. Większość bezpłatnych usług zarabia na ch, a to oznacza zbieranie danych o naszych polubieniach, naszych działaniach online i korzystaniu z aplikacji.

Są lepsze opcje: aplikacje, które chronią Twoje dane przed niepożądanymi gośćmi i chętnymi reklamodawcami. I mogą łatwiej dopasować się do Twojej codziennej rutyny, niż się spodziewasz.

Oczywiście Apple i Google mają różne podejście do prywatności użytkownika – Apple zarabia na sprzedaży sprzętu, podczas gdy Google zarabia na sprzedaży reklam, a to wymaga gromadzenia dużej ilości danych i profilowania. Mimo że Google obiecuje zachować prywatność Twoich danych osobowych, sprzedaje reklamy w oparciu o utworzony przez siebie profil.

Dla porównania, wiele aplikacji Apple jest już dość dobrze zablokowanych z punktu widzenia prywatności: Safari, Mail, Apple Maps i tak dalej. Jednak w tym podsumowaniu uniknęliśmy zarówno Apple, jak i Google, aby zapewnić opcje na wielu urządzeniach i platformach.

Sygnał dla wiadomości

Zrzut ekranu: David Nield via Signal

Masz do wyboru wiele aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych, ale niewiele z nich jest tak skoncentrowanych na bezpieczeństwie jak Signal (Android, iOS), a jednocześnie z łatwością działa na wielu platformach. Jak można się spodziewać, szyfrowanie od końca do końca jest wbudowane w standardzie, a istnieje również opcja znikających wiadomości, dzięki czemu nie pozostawiasz śladów.

Chociaż Signal może nie oferować tak wielu opcji i funkcji, jak niektóre inne komunikatory internetowe w sklepach z aplikacjami, obsługuje połączenia głosowe i wideo, a także czaty grupowe, przesyłanie plików, klipy audio i najważniejsze pliki GIF . Twoim największym problemem z aplikacją może być przekonanie wszystkich na Twojej liście kontaktów, aby się na nią przełączyli, ale mamy tutaj cały przewodnik po Signal, który pomoże Ci w rozpatrzeniu sprawy.

Firefox do przeglądania sieci

Zrzut ekranu: David Nield przez Firefox

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook