Oprogramowanie

7 Aplikacje gotowości na wypadek sytuacji awaryjnych, które warto mieć w telefonie

ostatnie 20 lata przyniosły wzrost liczby klęsk żywiołowych związanych z klimatem i powodowanych przez nie zniszczeń. Coraz ważniejsze staje się przygotowanie na klęski żywiołowe, także te, których się nie spodziewasz. Na przykład w lutym 2021 r. W Teksasie wystąpiła najgorsza od dziesięcioleci zimowa burza, która spowodowała przerwy w dostawie prądu w całym stanie. Coraz więcej aplikacji dostępnych na rynku zawiera szczegółowe instrukcje, jak przygotować się na klęski żywiołowe na kilka miesięcy wcześniej i co robić w sytuacji awaryjnej.

Jako osoba odpowiedzialna za planowanie awaryjne mojej rodziny od czwartej klasy, od lat korzystam z list kontrolnych Czerwonego Krzyża, nauczyłem się pakować solidne zestawy ratunkowe i ostatnio włączałem aplikacje do moich przygotowań. Aby uzyskać opinię eksperta na temat najlepszych (i najgorszych) funkcji aplikacji, rozmawiałem z dwoma ekspertami: Caela O’Connell, adiunkt na Wydziale Antologii UNC-Chapel Hill i Mitch Stripling, krajowy dyrektor ds. gotowości i reagowania na sytuacje kryzysowe w Planned Parenthood.

Oto, czego się nauczyłem, i aplikacje, które zalecają eksperci.

FEMA

FEMA via Victoria Feng

FEMA (Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego) jest znana z pomocy Amerykanom podczas klęsk żywiołowych, ale czy wiesz, że mają też aplikację, która pomaga przygotować się przed, w trakcie i po wydarzeniu? Dostępne są informacje o ponad 20 sytuacjach awaryjnych, od lawin po zimową pogodę. O’Connell radzi zrobić zrzuty ekranu z tymi wskazówkami, aby oszczędzać baterię telefonu w prawdziwym niebezpieczeństwie.

Aplikacja zawiera również linki do kluczowych numerów, takich jak 911 i FEMA, więc niezależnie od tego, czy przygotowujesz się na wszelki wypadek, czy jesteś w niebezpieczeństwie, możesz uzyskać pomoc w jednym miejscu. W następstwie powodzi dostępne są również instrukcje dotyczące rozpoczęcia roszczenia z tytułu ubezpieczenia powodziowego, dzięki czemu będziesz bezpieczny i bardziej opłacalny.

Bezpłatnie na Androida i iOS

Port

Port via Victoria FengZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook