Różności i nowinki technologia

7 prostych wskazówek technicznych, dzięki którym Twoja rodzina będzie bezpieczna w te wakacje

Dzięki Święcie Dziękczynienia i gdy zbliżają się święta, możesz zostać wezwany do udzielenia bezpłatnej pomocy technicznej swojej rodzinie. Może to tradycja, a może będzie to pierwszy raz. W końcu są to zwykle sytuacje, w których pojawiają się 12-miesięczne problemy techniczne i obawy. W tym momencie, ponieważ prawdopodobnie nie powinieneś podróżować, jeśli możesz tego uniknąć, oto kilka wskazówek, które możesz zaoferować rodzinie zamiast tego – lub przynajmniej pomóc im z daleka.

Te wskazówki to proste i nieskomplikowane porady dotyczące bezpieczeństwa, które możesz przekazać swoim bliskim, nawet jeśli musi to dotyczyć Zoom. Co więcej, przestrzeganie tych wskazówek powinno zapewnić członkom Twojej rodziny bezpieczeństwo również na nadchodzący rok, przy minimalnym zaangażowaniu z Twojej strony.

Aktualizuj wszystko

Możesz być zaskoczony, jak wiele zagrożeń bezpieczeństwa zostaje zatrzymanych po prostu przez posiadanie aktualnego oprogramowania na swoim laptopie lub telefonie: chociaż nie są one podatne na luki w zabezpieczeniach lub ataki, większość współczesnych systemów operacyjnych, przeglądarek internetowych i innych aplikacje są bardzo dobre w powstrzymywaniu wielu złośliwych działań.

W dzisiejszych czasach trudno jest nie aktualizować systemów operacyjnych, programów i innych urządzeń. Większość z nich ma domyślnie włączone automatyczne aktualizacje, ale warto dwukrotnie sprawdzić z członkami rodziny, aby upewnić się, że nie odkładają aktualizacji z jakiegokolwiek powodu (brak wolnego miejsca może być problemem na starszych urządzeniach, lub jedna zablokowana lub nieudana aktualizacja może oznaczać brak aktualizacji od czasu niepowodzenia).

Upewnij się, że korzystają z najnowszych wersji oprogramowania na swoich urządzeniach i że automatyczne aktualizacje są włączone, a proces powinien sam zająć się w przyszłości. Jeśli krewny używa czegoś, co jest tak stare, że nie otrzymuje już aktualizacji, możesz nawet zaoferować mu zupełnie nowy model, aby był bezpieczny …

Pokaż im swoją pracę

Nawet najbardziej obeznani z technologią z nas często uciekają się do wyszukiwania w Internecie, aby znaleźć rozwiązanie konkretnego problemu, ale będąc w stanie wybrać właściwe i odpowiednie artykuły z długiej listy wyników wyszukiwania, reklam, postów na forum i clickbait to umiejętność sama w sobie.

Członkowie Twojej rodziny mogą prawdopodobnie samodzielnie szukać rozwiązań problemów – mogą być mniej pewni, jeśli chodzi o interpretację pojawiających się problemów. Możesz pomóc, wskazując zasoby, które są rzeczywiście przydatne, od pomocy technicznej firmy Microsoft po oficjalne fora Apple.

Możesz wysłać listę e-mailem do każdego, kto jej potrzebuje, a nawet skonfigurować zakładki w czyjejś przeglądarce, jeśli masz taką możliwość – będą mogli przejść do tego e-maila lub tych zakładek, a nie do Ciebie, gdy następnym razem coś pójdzie nie tak. Rozważ to, jak dać swojej rodzinie możliwość pomocy sobie, kiedy nie możesz być tam, aby pomóc jej bezpośrednio.

Programy takie jak Bitwarden ułatwiają zarządzanie hasłami.Dzięki uprzejmości Bitwarden

Prawidłowo zarządzaj hasłami

Często omawiamy korzyści płynące z posiadania menedżera haseł i jeśli możesz przekonać swoich bliskich, aby się zarejestrowali – a może nawet pomóc im przejść przez proces wstępnej konfiguracji – wtedy oprogramowanie będzie się nimi opiekować od tego momentu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook