GryRTV

8 aplikacji i witryn szachowych (2021): Chess.com, Lichess, SocialChess, Shredder Chess

Zabawa sprzed tysiącleci szachów cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niezależnie od tego, czy ludzie tęsknią za jakimś ciekawym hobby, aby zachować się przy zdrowych zmysłach podczas długiego oczekiwania, czy też padli ofiarą popularnego dramatu Netflix o cudownym szachowym dziecku, konkurencja się nagrzewa. Podczas gdy gry na fizycznej planszy będą musiały poczekać trochę dłużej dla większości z nas, istnieją doskonałe platformy szachowe online i zdrowa społeczność szachowa dostępna za pomocą kilku kliknięć lub dotknięć kciukiem.

Gra jest taka sama bez względu na to, którą z tych opcji wybierzesz, ale funkcje różnią się. Niektóre aplikacje i platformy są przeznaczone dla bardziej zaangażowanych odbiorców, podczas gdy inne są prostsze i mogą odpowiadać tym, którzy chcą bawić się z mniej konkurencyjnym tłumem.

Omnibus

Chess.com (Komputer stacjonarny, iOS, Android)

Chess.com przez Michaela Calore

Strona internetowa o najbardziej oczywistej nazwie – Chess.com – spełnia swoją obietnicę: każdy, od początkujących do arcymistrzów, ma tutaj swoje miejsce. Gry są dostępne z dowolną prędkością, z ograniczeniami czasowymi dla każdego ruchu od jednej minuty na stronę do spokojnych pięciu dni.

Możesz po prostu grać i zignorować inne oferty witryny, ale dla ciekawskich opcji jest mnóstwo. Możesz grać przeciwko licznym botom szachowym zasilanym przez sztuczną inteligencję, z których każdy ma swoje mocne strony i styl gry. Ci, którzy szukają niekonkurencyjnej nauki, mogą uczyć się poprzez łamigłówki i samouczki lub oglądać szachy na żywo (tak, to bardzo ważna rzecz), a nawet znaleźć mentora. Jedyną rzeczą, która utrudnia eksplorację witryny, jest płatna subskrypcja, która pojawia się w różnych miejscach, w których mogą wędrować poważniejsi gracze, na przykład otwierający eksplorator. Nadal możesz grać w dowolną liczbę gier bez płacenia, zarówno przeciwko komputerowi, jak i prawdziwym ludziom.

Kiedy zaczniesz grać, otrzymasz ocenę, która określa Twój poziom umiejętności. Będzie się gwałtownie wahać w ciągu pierwszych kilku gier, a następnie osiądzie w węższym zakresie. Kiedy to się stanie, na ogół zostaniesz dopasowany do graczy, którzy są o rzut kamieniem od twojego poziomu umiejętności. Chess.com działa w dowolnej przeglądarce internetowej, ale są też aplikacje mobilne na iOS i Androida, które z powodzeniem odtwarzają to doświadczenie. Po prostu wiedz, że na średnich i małych telefonach przeglądanie tablicy może być trudniejsze.

Subskrypcje są podzielone na trzy poziomy po 5, 7 i 14 USD miesięcznie lub około połowy tych kwot, jeśli zapłacisz za rok z góry. Każdy poziom usuwa wszystkie reklamy, odblokowuje każdego bota i pozwala na nieograniczone korzystanie z jego narzędzia do analizy gier, w którym sztuczna inteligencja ocenia każdy ruch twoich gier i sugeruje alternatywy. Środkowy poziom umożliwia nieograniczony dostęp do łamigłówek szachowych na stronie, podczas gdy najniższy poziom pozwala na 25 łamigłówek dziennie. Najwyższy poziom otwiera pełną bibliotekę wideo Chess.com zawierającą lekcje i analizy gier. Wśród darmowych opcji jest tak wiele do zbadania, że ​​warto zacząć od nich, a skalowanie jest łatwe, jeśli jest to uzasadnione chęcią dominacji w szachach.

Alternatywa

Lichess (Komputer stacjonarny, iOS, Android)

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook