GryNowościOprogramowanie

8 świetnych gier Apple Arcade na Twój nowy iPhone lub iPad 2020

W zeszłym roku Apple Arcade było wciąż raczkującą usługą, ale z dużym potencjałem. Za 5 USD miesięcznie możesz uzyskać nieograniczony dostęp do dużej biblioteki interesujących gier, takich, których nikt tak naprawdę nie sprzedaje w App Store. Nadal nie jest to miejsce, w którym można znaleźć najnowsze hity, ale Arcade stale ewoluowało w jedną z najlepszych ofert w grach. Jego oferta gier jest zróżnicowana i konsekwentnie zaskakująca, od gier dla wielu graczy dla całej rodziny, przez wciągające łamigłówki, po dziwne przygody oparte na fabule.

Jeśli właśnie wybrałeś nowe urządzenie Apple i zarejestrowałeś się w Arcade (nowe urządzenie daje ci trzy miesiące za darmo), sama liczba dostępnych gier może być przytłaczająca. Oto kilka świetnych miejsc, w których można zacząć.

Zebraliśmy nasze ulubione i najczęściej używane gry, aplikacje i rozrywkę. Sprawdź nasze propozycje aplikacji dla iPhone’y, Telefony z systemem Android, Komputery z systemem Windows, i Komputery Mac wyposażone w M1; nasze ulubione gry mobilne od Apple Arcade i Google Play Pass; i nasze najlepsze wybory dla komputery do gier, the PS5, Xbox One i Series X / S, Przełącznik Nintendo, i VR. Wymieniliśmy również nasze ulubione programy przesyłane strumieniowo Disney Plus, Hulu, ESPN Plus, i Netflix; trochę świetne książki science fiction; i ekscytujące nowe podcasty. (Uwaga: cena była aktualna w momencie publikacji, ale może ulec zmianie).

Butter Royale

Butter Royale

Butter Royale
Obraz: Mighty Bear Games

Z Fortnite nie jest już opłacalnym doświadczeniem na iOS, Butter Royale może być po prostu następną najlepszą opcją. Jak ogromny hit Epic, Butter Royale to kolorowa strzelanka, w której celem jest bycie ostatnim stojącym graczem. Ale jest kilka kluczowych różnic. Bitwy toczą się z perspektywy odgórnej, jak w klasycznej grze zręcznościowej, a gra jest zdecydowanie bez przemocy, z bronią, która zamiast kul strzela keczupem i popcornem. Być może najlepsze jest to, że ponieważ jest to część Arcade, nie ma zakupów w aplikacji, więc nie musisz się martwić, że wyrzucisz prawdziwą gotówkę na uroczy kostium żyrafy dla swojej postaci.

Krzyki

Krzyki

Krzyki
: Amanita Design

Czeskie studio Amanita Design słynie z mrocznych, klimatycznych gier przygodowych typu wskaż i kliknij, ale jest też deweloperem, który nie boi się eksperymentować. Krzyki utrzymuje niepokojący klimat, ale przenosi go na coś w rodzaju hybrydy puzzle / platformówki. Eksplorujesz rozległą posiadłość, która wydaje się nigdy się nie kończyć, jednocześnie znajdując sposoby na manipulowanie maszynami i potworami, które pomogą ci dotrzeć do końca. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej pracy Amanity, akcja rozgrywa się w absolutnie cudownym, ręcznie rysowanym świecie, ale tym razem akcja jest nieco bardziej mózgowa.

Games of Thrones: Tale of Crows

Games of Thrones: Tale of Crows

Games of Thrones: Tale of Crows
: Devolver Digital

Game of Thrones: Tale of Crows to gra, w której nie robisz zbyt wiele. Pasuje idealnie do gatunku bezczynności, w którym idea polega na wprawieniu planów w ruch, a następnie zobaczeniu, jak się one rozegrają. Tutaj jesteś odpowiedzialny za niesławną Nocną Straż Gra o tron. To rodzaj gry w zarządzanie. Ludzie przychodzą do ciebie z problemami, będziesz musiał wysyłać strażników na wyprawy zwiadowcze, a królestwa z całego Westeros poproszą cię o pomoc. Wszystkie te rzeczy wymagają czasu; Być może będziesz musiał poczekać kilka godzin, zanim grupa strażników odeśle kruka opisującego szczegółowo ich bitwę z kilkoma dzikimi. Opowieść o wronach to gra pełna śmierci i niebezpieczeństw, ale jest też zaskakująco kojąca. I idealnie pasuje do Twojego życia: wszystko, co musisz zrobić, to grać kilka minut co jakiś czas, aby zobaczyć, jak rozwija się historia.

Kamień szlifierski

Kamień szlifierski była jednym z najlepszych tytułów premierowych Apple Arcade, grą, która ma uzależniający charakter gier logicznych typu „dopasuj trzy” i łączy ją z absolutnie brutalną akcją fantasy. Wyobrażać sobie Candy Crush za pośrednictwem Franka Frazetty. Od tego czasu Kamień szlifierski otrzymywał ciągły strumień aktualizacji, które tylko poprawiły wrażenia, z mnóstwem poziomów, broni i wrogów, aby wszystko było interesujące.

Reigns: Beyond

Reigns: Beyond

Reigns: Beyond
: Devolver Digital

W kilku pierwszych wpisach Panuje serial dotyczył odkrywania historii w krainie fantasy. Działa jak interaktywna wersja Tindera: gdy przeglądasz historię, ciągle masz do czynienia z opcjami i albo przesuwasz palcem w lewo lub w prawo, aby zdecydować, co zrobić. Reigns: Beyond przyjmuje tę samą formułę i wysadza ją w przestrzeń, jednocześnie dodając element muzyczny. Jesteś kapitanem świadomego statku, prowadząc załogę przez kosmos, a także rezerwując koncerty dla swojego międzygalaktycznego zespołu rockowego. To głupie i dziwne i prawie niemożliwe do odłożenia.

Roundguard

osłona

Roundguard
Obraz: Wonderbelly Games

Klasyczna gra logiczna Peggle to taki, który wydaje się ponadczasowy, a jednak Roundguard udało się nadać formule fascynujący, nowy sposób. Zasadniczo gra podejmuje akcję łamania kołków i łączy ją z grą RPG fantasy, w której będziesz walczyć z potworami i używać zaklęć, jednocześnie strzelając małymi kulkami, aby wyczyścić poziom. Te dwa elementy tak dobrze do siebie pasują, że aż dziw, że nikt wcześniej tego nie próbował.

Skate City

miasto skate

Skate City
Obraz: Bałwan

Gry deskorolkowe ponownie znalazły się w centrum uwagi w tym roku dzięki zremasterowanej kolekcji Tony Hawk’s Pro Skater Gry. Ale Skate City pozostaje najlepszym przybliżeniem sportu na urządzeniach mobilnych. Upraszcza to dzięki przewijanej w bok perspektywie i kontrolkom opartym na przesunięciach, ale udaje mu się uchwycić uczucie eksploracji okolicy w poszukiwaniu nowych sposobów wykonywania sztuczek. Wzrosła również od czasu premiery, dodając nowe miasta, takie jak Miami.

Klub końca świata

Słynni japońscy pisarze Kotaro Uchikoshi i Kazutaka Kodaka są znani z kilku niesamowicie mrocznych gier, w tym Zero Escape i Danganronpa seria i Klub końca świata w Apple Arcade bardzo dobrze pasuje do tej formy. Na początku gry niewielka grupa uczniów budzi się w podwodnym wesołym miasteczku i wszyscy muszą walczyć – lub współpracować – aby znaleźć klucz do ucieczki. Skręt polega na tym, że mają tylko godzinę i tylko jedna osoba może faktycznie zdobyć klucz. Wyobrażać sobie Plik Igrzyska śmierci jako thriller psychologiczny, a jesteś tam częściowo.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook