GryOprogramowanie

8BitDo tworzy teraz najlepszy kontroler Switch Pro

Oficjalny kontroler Nintendo dla Switcha jest ogólnie całkiem przydatnym akcesorium, ale ma swoje problemy: D-pad jest zawodny i tak naprawdę nie oferuje żadnej funkcji „na poziomie profesjonalnym”. Najnowszy kontroler 8BitDo poprawia oba te problemy, oferując jednocześnie niższą cenę.

8BitDo Pro 2 to ulepszona wersja SN30Pro Plus, już dobrze znanego kontrolera Switch. Korzysta z technologii Bluetooth, a także współpracuje z komputerami i urządzeniami mobilnymi; istnieje fizyczna kontrola przełączania między przełącznikiem, wejściem X, wejściem D i komputerem Mac. Możesz go również używać jako przewodowego kontrolera z kablem USB-C. Próbowałem go używać z moim komputerem, ale wydaje mi się, że ma to większy sens na Switchu ze względu na układ przycisków w stylu japońskim z B na dole i A po prawej stronie. A może po prostu jestem zbyt przyzwyczajony do używania kontrolerów Xbox na PC.

Pod względem estetycznym wygląda trochę jak skrzyżowanie pada SNES i kontrolera PlayStation, z korpusem w kształcie rombu, dwoma uchwytami i symetrycznie wyrównanymi drążkami analogowymi. Jednostka, którą mam, jest ubrana w szarą kolorystykę inspirowaną PlayStation, chociaż jest też opcja całkowicie czarna i beżowy model, który przywołuje oryginalny Game Boy.

To nie jest ogromny kontroler, ale dobrze się czuję w moich dużych dłoniach, z łatwym dostępem do wszystkich przycisków i wyzwalaczy. Co równie ważne dla mnie, pad kierunkowy jest dobry. Czuje się mniej więcej jak pad SNES, a jego umieszczenie nad lewym drążkiem analogowym sprawia, że ​​jest bardziej odpowiedni do gier, w których jest podstawową opcją wejściową. Wolałbym raczej używać Pro 2 niż Pro Controller od Nintendo do prawie każdej gry 2D na Switchu.

Główną cechą Pro 2 w stosunku do swojego poprzednika są konfigurowalne przyciski z tyłu, które można nacisnąć środkowym palcem. Są to powszechne elementy dzisiejszych kontrolerów skoncentrowanych na entuzjastach, od kontrolerów Elite firmy Microsoft po oferty innych firm, takie jak Astro C40 na PS4. Sony wypuściło także załącznik, który zapewnia podobną funkcjonalność do DualShock 4.

Te przyciski są przydatne, ponieważ umożliwiają wprowadzanie poleceń bez zdejmowania kciuków z drążków. Na przykład większość strzelanek pierwszoosobowych przypisuje skakanie do przycisku twarzy, co oznacza, że ​​aktywacja podczas jednoczesnego celowania może być niewygodna. Dzięki kontrolerom, takim jak Pro 2, możesz ustawić przycisk Wstecz, aby działał w taki sam sposób, jak dany przycisk twarzy, umożliwiając projektowanie bardziej elastycznych schematów sterowania. Pro 2 znacznie ułatwia manipulowanie aparatem w środku Monster Hunter Rise bitwa, która może być warta samej ceny wywoławczej.

Tylne przyciski w Pro 2 są responsywne i klikalne, aktywując się po lekkim naciśnięciu. Możesz je przypisać za pomocą aplikacji Ultimate Software 8BitDo, która jest teraz dostępna dla Pro 2 na iOS i Androida, a także na komputery PC. Nie jest to tak proste, jak niektóre profesjonalne konfiguracje kontrolerów, które pozwalają na zmianę mapowania przycisków bezpośrednio na samym kontrolerze, ale obsługuje wiele profili i działa wystarczająco dobrze. Oprócz przypisania przycisków aplikacja może również służyć do modyfikowania siły wibracji kontrolera i czułości drążka.

Tęsknisz za niektórymi funkcjami kontrolera Switch Pro w 8BitDo Pro 2. Chociaż dudnienie jest solidne, nie wydaje się tak precyzyjne, jak HD Rumble Nintendo w obsługiwanych grach. W Pro 2 brakuje również czytnika NFC, więc nie będzie działać z figurkami Amiibo. I nie można go użyć do włączenia Switcha, co jest typowe dla większości kontrolerów innych firm na różnych platformach.

Jednak za 49,99 USD te pominięcia są zrozumiałe. To o 20 dolarów mniej niż odpowiednik Nintendo, nie mówiąc już o profesjonalnych kontrolerach, które można znaleźć na Xbox lub PlayStation w przedziale 180-200 USD. Biorąc wszystko pod uwagę, przez większość dni w tygodniu wziąłbym 8BitDo Pro 2 na oficjalny kontroler Nintendo.

8BitDo Pro 2 rozpocznie się 12 kwietnia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook