Różności i nowinki technologia

9 rozszerzeń przeglądarki, które pomogą Ci lepiej wyszukiwać w sieci

(Chrome, Edge)

Google jest w porządku, do pewnego stopnia, ale Wolfram | Alpha pokonuje go we wszystkich dziedzinach – od równań matematycznych i algebry po historię kultury i rozrywkę. Wykonuje konwersje i obliczenia, zapytania fizyczne i dane dotyczące inżynierii, a także może zagłębiać się w informacje dotyczące transportu, gospodarki i zdrowia. Oprócz wszystkiego, o czym już wspomnieliśmy, jest o wiele więcej do odkrycia, a dzięki tej konfiguracji rozszerzenia możesz jednym kliknięciem uzyskać dostęp do szerokiej gamy funkcji oferowanych przez Wolfram | Alpha.

Proste wyszukiwanie

(Chrome, Edge, Firefox)

Rozszerzenie Simple Search przypomina o tym, jak kiedyś wyglądały wyszukiwania w Internecie: jeśli przeprowadzasz wyszukiwanie za pomocą Bing lub Google z włączonym prostym wyszukiwaniem, otrzymasz prostą i czytelną listę wyników, bez rozpraszających reklam, pola informacyjne i linki sponsorowane. Uproszczone wyniki wyszukiwania pojawiają się nad standardowymi wynikami, więc jeśli chcesz zobaczyć oryginalną stronę, wystarczy jedno kliknięcie – w przeciwnym razie możesz przeszukiwać internet w staroświecki sposób.

TinEye Reverse Image Search

: David Nield

(Chrome, Edge, Firefox)

TinEye jest jednym z tych podstawowych zasobów, które powinny znaleźć się w zestawie narzędzi każdej poważnej osoby wyszukującej w sieci. Przeszukuje internet w poszukiwaniu zdjęć, a raczej jednego konkretnego zdjęcia, które dostarczasz – może pomóc ci wykryć oszustwa i podróbki, ustalić pochodzenie obrazu, skierować cię do różnych rozmiarów określonego obrazu i nie tylko. To oficjalne rozszerzenie TinEye ułatwia uruchamianie wyszukiwania obrazów za pomocą nowego wpisu, który jest dodawany do menu kontekstowego w przeglądarce prawym przyciskiem myszy. Jasne, w Chrome możesz wyszukiwać obrazy, klikając je prawym przyciskiem myszy, ale daje to kolejną – i czasami bardziej przydatną – opcję.

Wyszukaj wszystko

(Chrome, Edge)

Czasami tylko jedna wyszukiwarka nie wystarcza – funkcja Search All umożliwia wysyłanie zapytań do Google, Bing, Amazon, Wikipedia, eBay, Twitter, YouTube i dowolnej innej wyszukiwarki lub portalu z możliwością wyszukiwania, który chcesz dodać. Przełączanie się między skonfigurowanymi opcjami wyszukiwania jest łatwe, a rozszerzenie ułatwia skoncentrowanie wyszukiwania na witrynach handlowych, bazach danych obrazów, witrynach z filmami i filmami, portalach z przepisami kulinarnymi lub czymkolwiek innym, co Cię szczególnie interesuje. -on zawiera także kilka przydatnych dostosowań.

Wyszukiwanie w wielu kartach

: David Nield

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook