NowościRTV

Acer Predator Triton 500 SE ma nowy wyświetlacz Mini LED 16:10

W mieście pojawił się nowy Acer Predator: 16-calowy Predator Triton 500 SE. Ma nowy, subtelny design z odrobiną RGB, a także najnowsze chipy Intela i Nvidii. Ma również funkcję, z której jestem zbyt podekscytowany: wyświetlacz 16:10.

Umieść to obok poprzedniej Triton 500, a to urządzenie wygląda bardziej jak coś, co możesz przynieść na spotkanie lub wykład. To nie jest tak efektowne. Świecące logo Triton ostatniego modelu zostało usunięte ze środka pokrywy i wciśnięte w prawy górny róg. Poprzedni Triton miał również napis „Predator” nadrukowany wzdłuż dużej dolnej ramki, który został również zastąpiony mniejszym i subtelniejszym logo Triton. Rogi są ostrzejsze, klawiatura jest nieco czarniejsza – to bardziej nowoczesny, profesjonalny wygląd.

Acer Predator Triton 500 SE otwarty widziany z tyłu na żółtym obrusie.

Żadnego więcej logo na środku.

Jednak największą rzeczą, którą prawdopodobnie zauważysz, jest to, że laptop jest wyższy. Nowy 16-calowy wyświetlacz 16:10 zapewnia dodatkową przestrzeń w pionie w porównaniu z 15,6-calowym wyświetlaczem 16: 9 w poprzednim Tritonie. Muszę spędzić trochę czasu z przedprodukcyjną jednostką Triton 500 SE i będę miał problem z powrotem do 13-calowego 16: 9. To jeden z najbardziej pojemnych wyświetlaczy, jakich kiedykolwiek używałem. Nie miałem problemu z układaniem obok siebie 2-3 kart i aplikacji i przeskakiwaniem między nimi. Nigdy nie musiałem niczego oddalać.

Dostępne są trzy opcje paneli: panel LCD 165 Hz, panel Mini LED 165 Hz lub panel IPS PolarBlack 240 Hz (który, jak twierdzi Acer, pokryje 100 procent gamy kolorów DCI-P3). Wszystkie ekrany mają rozdzielczość 2560 x 1600. Mini LED, która zasila również ekran najnowszego 12,9-calowego iPada Pro firmy Apple, jest niezwykła w laptopach. Został zaprojektowany, aby naśladować wygląd ekranu OLED na panelu LCD i zapewnia doskonały kontrast.

Triton również ma nowe chipy; można go skonfigurować nawet z procesorem Intel Core i9 11. generacji i procesorem graficznym Nvidia GeForce RTX 3080. (Acer nie podzielił się jeszcze szybkościami zegara i mocą graficzną, których można oczekiwać od tych układów, więc nie mogę się doczekać, aby je odkryć podczas procesu przeglądu.) Zapewnia również bardziej ambitne specyfikacje dla zaawansowanych użytkowników niż poprzednie Tritony, obsługujące do imponujące 64 GB pamięci i 4 TB pamięci masowej. (Zeszłoroczny Triton 500 osiągnął maksimum, odpowiednio, 32 GB i 2 TB).

Acer Predator Triton 500 SE otwiera się na stole z żółtym obrusem.  Na ekranie wyświetla się logo Planet9 na ciemnym niebieskim tle.

To obszerny ekran.

Triton 500 SE ma prawie każdy port, którego możesz potrzebować, w tym dwa porty Thunderbolt 4, po jednym z każdej strony, a także dwa porty USB 3.2 Gen 2, jedno HDMI 2.1, jedno gniazdo audio 3,5 mm, jeden czytnik kart SD, Ethernet port i wejście prądu stałego do zasilania. Jeden z portów USB 3.2 Gen 2 obsługuje również ładowanie USB przy wyłączonym zasilaniu.

W lewym górnym rogu touchpada znajduje się odcisk palca. Kamera internetowa w górnej ramce w rzeczywistości nie wyglądała zbyt strasznie w moich testach i dawała widoczny obraz w warunkach słabego oświetlenia. Nie obsługuje jednak Windows Hello.

Wreszcie, Acer jest również bardzo podekscytowany nowym systemem chłodzenia, który zawiera to, co nazywa „wentylatorem Aeroblade 3D piątej generacji” w systemie z trzema wentylatorami i pięcioma rurkami cieplnymi. Acer twierdzi, że zapewni to do 10 procent lepszy przepływ powietrza niż poprzedni Triton 500. Będziemy mieć bardziej szczegółowe dane, gdy będziemy mogli napisać pełną recenzję tego urządzenia; Moje pierwsze wrażenie jest takie, że wentylatory były często słyszalne na tej przedprodukcyjnej jednostce, ale nigdy nie czułem niewygodnej ilości ciepła i nigdy nie widziałem, aby procesor osiągnął niepokojącą temperaturę.

Predator Triton 500 SE będzie dostępny w Ameryce Północnej w czerwcu od 1749,99 USD. Podstawowa konfiguracja, którą Best Buy będzie sprzedawać w tej cenie, obejmuje Core i7-11800H, GeForce RTX 3060, 16 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci SSD i wyświetlacz LCD 165 Hz.

Acer ogłosił również zaktualizowaną wersję swojego obszerniejszego, droższego i wydajniejszego Predator Helios 500, który ma również nowe procesory 11. generacji i procesory graficzne Nvidia z serii 3000. Ten laptop może być wyposażony w wyświetlacz 4K Mini LED 120 Hz lub wyświetlacz FHD 360 Hz. Helios można również skonfigurować z maksymalnie 64 GB pamięci RAM. Ten model pojawi się w Ameryce Północnej w sierpniu w cenie od 2499,99 USD.

Fotografia: Monica Chin / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook