RTV

Acer Spin 7 to pierwszy laptop z nowym chipem Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2 5G

Firma Acer ogłosiła najnowszą iterację swojej linii Spin 7 na targach IFA 2020 i jest pewien zwrot akcji: zamiast zwykłego procesora Intela, nowy model będzie pierwszym laptopem z chipem Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2 5G. To także pierwszy laptop 5G firmy Acer.

Z zewnątrz nowy Spin 7 wydaje się być skromnie zaktualizowaną wersją obecnego modelu, z lekko kwadratowymi narożnikami i złotymi akcentami. Ale zmiany są bardziej znaczące. Oparty na ARM procesor Snapdragon 8cx Gen 2 oznacza, że ​​oprócz obsługi 5G (zarówno mmWave, jak i poniżej 6 GHz), Acer obiecuje również, że będzie oferował „wielodniową” żywotność baterii.

: Acer

Dodatkowo Acer dodaje aktywne pióro Wacom, które oferuje 4096 poziomów czułości na nacisk i może być dokowane z boku komputera w celu naładowania. Reszta specyfikacji jest dość przyziemna: Spin 7 będzie miał 14-calowy panel dotykowy IPS 1080p z antybakteryjnym szkłem Corning Gorilla Glass, zawias 360 stopni (aby lepiej wykorzystać to pióro Wacom), dwa porty USB-C, i starszy port USB-A dla dobrego pomiaru.

Wciąż wiele nie wiemy o Spin 7, w tym dalsze szczegóły specyfikacji lub, co najważniejsze, cena lub data premiery. Ale zakładając, że Acer i Qualcomm mogą faktycznie zapewnić baterię i obietnice łączności, będzie to interesujący laptop za każdym razem, gdy zostanie uruchomiony.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook