Różności i nowinki technologia

ADT i Ring osiągają porozumienie w sporze dotyczącym znaków towarowych o ośmiokątne niebieskie znaki

ADT rozstrzygnęło swój pozew o spór o znak towarowy przeciwko Ring, który wniósł przeciwko firmie należącej do Amazona z powodu tego, co nazwało „uderzającym podobieństwem” między zewnętrzną syreną Ring a niebieskimi znakami ośmiokąta ADT. Zgodnie z komunikatem prasowym ADT i oświadczeniem rzecznika Ringa, Ring przestanie sprzedawać obecny projekt swojej Syreny Zewnętrznej i wyda nową wersję.

Zewnętrzna syrena Ring kontra znak ADT.
Wizerunek: ADT przeciwko Ring pozew sądowy

ADT złożyło pozew w kwietniu, prosząc sędziego zarówno o rekompensatę pieniężną, jak i zaprzestanie sprzedaży przez Ring produktów, które wyglądały jak niebieski znak ADT. Żadna z firm nie wspomniała, czy w ramach ugody przewidziana była kwota pieniężna, a jedynie, że „zadowolone są z osiągnięcia uzgodnionego przez obie strony rozwiązania”.

Obecnie amerykańska strona Ringa dotycząca Syreny Zewnętrznej prowadzi do 404, ale produkt jest nadal dostępny w Wielkiej Brytanii.

Dwie firmy zajmujące się bezpieczeństwem w domu miały już spory: w 2017 r. Ring otrzymał rozkaz zaprzestania sprzedaży niektórych produktów po tym, jak ADT twierdziło, że firma korzystała z zastrzeżonych informacji. Podobno obie firmy rozwiązały tę sprawę. ADT również wcześniej poprosiło Ring o to, aby jego zewnętrzny znak wyglądał mniej jak ADT.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook