Różności i nowinki technologia

Airbnb może wejść na giełdę w najbardziej niepewnym okresie w historii

Airbnb planuje złożyć wniosek o IPO w sierpniu, zgodnie z dziennik “Wall Street raport. Oznacza to, że mogliśmy zobaczyć aukcję gdzieś w tym roku, chociaż dokładny harmonogram będzie zależał od procesu przeglądu Komisji Bezpieczeństwa i Giełdy oraz od wyglądu rynku. Według Dziennik, firma zatrudniła Morgan Stanley do prowadzenia oferty, a Goldman Sachs „odgrywa kluczową rolę”.

Wiadomość pojawia się w momencie, gdy Airbnb boryka się z wysokimi kosztami i dodatkowymi przeszkodami z powodu COVID-19. Gigant z dzielenia się domami stracił setki milionów po zatrzymaniu się pandemii i spowodował zatrzymanie rezerwacji w miastach na całym świecie. Firma musiała wydać miliony pieniędzy gospodarzom, których goście odwołali swoje pobyty.

: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Airbnb wyceniono na 18 miliardów dolarów w kwietniu – to znaczący spadek w porównaniu z 31 miliardami dolarów, które uzyskał podczas ostatniej rundy zbierania funduszy w 2017 r. Firma zebrała 1 miliard dolarów w ramach rundy kwietniowej, z wysoką ceną, w tym stopą procentową. 10 procent i (podobno) słowne zobowiązanie do obniżenia kosztów stałych i wzmocnienia zarządzania. (Mimo to dodatkowe fundusze mogą pomóc firmie przetrwać pandemię). W maju firma zwolniła jedną czwartą pracowników i zahamowała plany rozszerzenia działalności na telewizję i transport.

Jeszcze zanim COVID-19 uderzył w USA, sprawy nie wyglądały świetnie. Airbnb odnotował stratę w wysokości 322 milionów dolarów w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku.

Airbnb nieco się jednak odbił: rezerwacje zaczęły rosnąć z roku na rok.

Rezerwacje są coraz bardziej popularne w lokalizacjach w promieniu 200 mil od domów klientów, co wskazuje na to, że klienci przenoszą wakacje na pobyty krajowe (co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ograniczenia w podróżowaniu na całym świecie) i wolą podróżować samochodem niż lotem.

Airbnb odmówił komentarza dla tej historii.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook