Nowości

AirTagi Apple mają ukryte menu programisty

Pojawiły się nowe, śledzące przedmioty AirTagi firmy Apple, z niespodziewanym dodatkiem: ukrytym menu w aplikacji Find My, które ujawnia niektóre dane zaplecza używane przez usługę.

Aby odkryć to menu, otwórz aplikację Apple Find My, wybierz jeden ze swoich AirTag, a następnie pięć razy stuknij swoje imię i nazwisko w lewym górnym rogu. I tak jak Dorotka stukająca obcasami, zostaniesz przeniesiony do kojącego świata suwaków i danych. Nie jest jasne, co oznaczają wszystkie informacje, chociaż niektóre etykiety (np. „Wysokość urządzenia”) są wystarczająco oczywiste.

Menu wydaje się być przypadkową pozostałością procesu rozwoju Apple, z informacjami prawdopodobnie pozostałymi z wczesnej wersji beta aplikacji Find My. Pomyśl o tym jak o budowniczych pozostawiających plany architektoniczne pod podłogami budowanego domu. To normalne rzeczy, po prostu zwykle tego nie widzisz (szczególnie od Apple).

Dostęp do menu można uzyskać, dotykając swojego imienia pięć razy.
Obraz: The Verge

Samo menu zostało odkryte przez samozwańczego „sfrustrowanego” użytkownika AirTags na Reddicie, który z irytacją dotykał aplikacji, kiedy odkrył informacje. Udało nam się sprawdzić, czy menu działa na naszych własnych urządzeniach, podobnie jak wiele osób na Twitterze, czyli gdzie widzieliśmy po raz pierwszy to przypadkowe jajko wielkanocne.

Na Reddicie jeden z użytkowników sugeruje, że cztery dolne suwaki w rzeczywistości odnoszą się do różnych kolorów, które zmienia się ekran, gdy zbliżasz się do elementu AirTagged. „A =% zmieszane z widokiem; H = odcień; S = nasycenie; V = wartość / jasność ”, mówi Redditor pmarksen. „Dwa górne suwaki dotyczą rozmycia aparatu i jasności. Nie wiem jeszcze, co robi środkowy suwak „suma”. ”

Etykieta „tryb ekologiczny” wydaje się odnosić do funkcji oszczędzania baterii, która wykorzystuje mniejszą rozdzielczość ekranu (interfejsy użytkownika Find My zawierają nakładkę kamery AR, która kieruje Cię do przedmiotu), podczas gdy opcje „kropek” najwyraźniej odnoszą się do liczba kropek, które roi się na ekranie w ramach animacji pokazującej zbliżanie się do celu.

Jeśli ktoś ma więcej wskazówek, wskazówek lub dzikich spekulacji na temat tego, co jeszcze pokazuje ekran, prosimy o przeczytanie poniższych komentarzy. Zadzwoniliśmy do Apple, aby zapytać o to menu i spodziewamy się usłyszeć tylko zawstydzoną ciszę.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook