Nowości

AirTags Apple nie mają wbudowanej pętli pęku kluczy i mamy kilka przemyśleń

Nowe urządzenia śledzące AirTag firmy Apple są wreszcie dostępne po latach plotek. Urządzenia śledzące za 29 USD współpracują z siecią Find My firmy Apple, wykorzystując technologię Bluetooth i UWB, aby pomóc właścicielom w śledzeniu wszystkiego, od kluczy po torby.

Ale projekt nowych trackerów jest nieco kontrowersyjny: w przeciwieństwie do większości trackerów Bluetooth, iteracja Apple nie zawiera wbudowanej pętli na klucze. Późniejsza debata zniweczyła spokój The VergeNewsroom na temat tego, czy nieco spartański projekt Apple jest genialny, czy fałszywy. Cóż, przynajmniej między dwoma najszlachetniejszymi Skraj pracownicy, Jon Porter i Chaim Gartenberg.

Renderowanie projektu AirTag przez artystę z dziurkaczem w pęku kluczy.
: Apple

Jon Porter, reporter: Dyskutuj ze mną, tchórzu

Chaim Gartenberg, redaktor wiadomości: Chętnie!

Jon: Zacznijmy od punktu, w którym na pewno oboje się zgodzimy: to ulga, że ​​bateria w AirTags może być wymieniana przez użytkownika. Brzmi to jak taka podstawowa kwestia, ale biorąc pod uwagę osiągnięcia Apple w zakresie AirPods, Magic Mouse, iPhone’a, iPada, Apple Watch, linii MacBook, Magic Keyboard – czekaj, czy cokolwiek jeszcze Apple robi, ma wymienne baterie? – to nie była gwarancja. Urządzenia śledzące Mate i Pro firmy Tile mają wymienne baterie, ale jej naklejka (która ma bardzo podobny współczynnik kształtu do AirTag) nie.

Chaim: Zapewniam, że łatwo dostępne, wymieniane przez użytkownika baterie są zawsze dobrą rzeczą. Ogólnie rzecz biorąc, ogólna estetyka AirTag jest ładna, z dwukolorowym błyszczącym białym plastikowym / chromowanym tyłem, który trochę przypomina mi stare iPody. Ale zbyt elegancki wygląd Apple podkreśla największy problem, jaki mam tutaj: nie ma wbudowanej pętli ani otworu do przymocowania breloczka na klucze.

AirTag to produkt, który został zaprojektowany do śledzenia twoich kluczy, a mimo to nie oferuje możliwości faktycznego przymocowania się do tych kluczy po wyjęciu z pudełka, coś, co jest praktycznie stołem stołowym od Tile, Chipolo i praktycznie każdego innego trackera Bluetooth z ostatniej dekady .

Jon: Słyszę cię, ale myślę, że podejście Apple jest lepsze. Oznacza to, że może sprzedawać tylko jedną wersję AirTag, aby śledzić dowolny przedmiot, zamiast sprzedawać różne urządzenia, niezależnie od tego, czy chcesz śledzić klucze, rower czy kurtkę. Po prostu kup AirTag i kup dowolne akcesorium, którego potrzebujesz, aby go przymocować. I naprawdę podoba mi się projekt małego uchwytu, który sprzedają, aby przymocować AirTag do zestawu kluczy.

Chaim: Ten mały breloczek kosztuje 35 dolarów, czyli tyle więcej niż cały AirTag. Nawet najtańsze etui AirTag firmy Apple, plastikowa pętla za 30 USD, która nie wygląda na to, że będzie przydatna do mocowania do kluczy. To po prostu typowy podatek od akcesoriów firmy Apple, nakładany na klientów ze względu na celowy wybór formy estetycznej nad użyteczną funkcją.

I nie zaczynaj od akcesoriów Hermès…

Jon: W porządku, nie zamierzam argumentować, że breloczek Hermès za 349 $ nie jest niesamowicie głupi i byłoby miło, gdyby skórzany brelok faktycznie zawierał AirTag w tej cenie. Konfiguracja jest zbyt droga, okres i miejmy nadzieję, że zewnętrzni producenci akcesoriów wkroczą, aby zaspokoić popyt na tanie uchwyty do pęków kluczy.

Ale co ważniejsze, myślę, że oddzielenie bitu technicznego od bitu uchwytu ma sens w przypadku akcesorium, które będzie musiało wytrzymać tak wiele nadużyć na co dzień. Klucze mogą być ostre i biją wszystko, co ma z nimi wspólną kieszeń, więc wolałbym, żeby to, co zostało pobite, było uchwytem, ​​a nie rdzeniem technologii.

Spójrz na brelok do kluczy Tile, który był używany od kilku lat i wygląda na brudny jak diabli. Nie zdziwiłbym się, gdyby niektórzy ludzie wymieniali całe urządzenie, gdy wyczerpie się bateria, tylko po to, aby mogli zdobyć nowy, błyszczący tracker. Ale kiedy brelok AirTag nieuchronnie zaczyna wyglądać gorzej, wystarczy wymienić uchwyt, a nie sam tracker.

Chaim: To są wszystkie ważne punkty, ale ignorujesz fakt, że te akcesoria i futerały ochronne mogą istnieć w dodanie zawiera wycięcie do bezpośredniego mocowania breloczka na klucze. Istnieje już podobna branża akcesoriów do trackerów Tile dla tych, którzy ich chcą, a biorąc pod uwagę siłę marketingową Apple, nie ma powodu, aby sądzić, że AirTags nie przyćmiłby tego poziomu zainteresowania producentów akcesoriów, nawet gdyby tak było. miał wycięcie na breloczek do kluczy.

Nie chodzi o to, że etui są złe – skórzana opcja Apple wygląda świetnie i jest prawie zdecydowanie solidniejszą opcją niż moje hipotetyczne wycięcie. Ale byłoby miło dać klientom wybór, zamiast po prostu zmuszać ich do wyboru, który wymaga od samego początku wydawania większej ilości pieniędzy.

Jon: Jednak w pewnym momencie napotykasz fizyczne ograniczenia, a Apple musi wybierać swoje bitwy. Już widzę, jak niektórzy z naszych szanownych kolegów w Slacku narzekają na to, jak grube są te trackery, co chciałbym założyć, ponieważ Apple nadało priorytet budowaniu wymiennej baterii. Dodanie pętli z wystarczającą ilością miejsca na breloczek do kluczy dodaje jeszcze więcej objętości. Musisz gdzieś wyznaczyć granicę.

Chaim: Słusznie. Więc, Jon, kupujesz tracker AirTag?

Jon: Szczerze, będę czekać, żeby zobaczyć, jak sprawdzą się akcesoria innych firm. Jeśli uda mi się zdobyć w połowie przyzwoity skórzany uchwyt na brelok za równowartość około 20 dolarów, to myślę, że warto wydać 50 dolarów all-in z samym trackerem. Siebie?

Chaim: W pewnym momencie mógłbym kupić taki, aby włożyć go do bagażu, ale generalnie nie gubię kluczy na tyle, by potrzebować zainwestować w ich urządzenie śledzące (potencjalnie znane ostatnie słowa). Zwłaszcza nie w cenie 65 USD, o którą Apple prosi o pełną konfigurację pęku kluczy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook