Różności i nowinki technologia

Ajit Pai wezwał do zaakceptowania straty Trumpa i zaprzestania kontrowersyjnych przepisów

Wszystkich pięciu komisarzy FCC siedzi przy stole przed mikrofonami na przesłuchaniu w Kongresie.
Powiększać / Od lewej do prawej, przewodniczący Federalnej Komisji ds.Komunikacji Ajit Pai i komisarze Michael O’Rielly, Brendan Carr, Jessica Rosenworcel i Geoffrey Starks zeznają przed Podkomisją ds.Komunikacji i Technologii w Izbie Reprezentantów 5 grudnia 2019 roku w Waszyngtonie.

Getty Images | Chip Somodevilla

Kongres Demokraci wezwał wczoraj przewodniczącego Federalnej Komisji Łączności, Ajita Pai, do „natychmiastowego wstrzymania prac nad wszystkimi stronniczymi, kontrowersyjnymi kwestiami” w uznaniu zwycięstwa wyborczego Joe Bidena nad prezydentem Donaldem Trumpem.

Standardową praktyką było powstrzymywanie kontrowersyjnych rządów w okresie między wyborami a inauguracją, kiedy kontrola nad Białym Domem przechodzi z republikanów na demokratów lub odwrotnie. W listopadzie 2016 r. Sam Pai wezwał ówczesnego przewodniczącego Toma Wheelera do „wstrzymania dalszych działań w sprawie kontrowersyjnych kwestii w okresie przejściowym”. Wheeler zastosował się dzień później.

Ale tym razem może być inaczej, ponieważ Trump kwestionuje wybory pomimo wyraźnego zwycięstwa Bidena i stawia bezpodstawne zarzuty, że wybory zostały skradzione przez Demokratów. Administracja Trumpa odmówiła formalnego rozpoczęcia transformacji prezydenckiej i podobno kontynuowała planowanie budżetu i weryfikację kandydatów pod kątem wolnych miejsc pracy, tak jakby to była druga kadencja Trumpa. Aby spełnić prośbę Demokratów skierowaną do FCC, Pai musiałby faktycznie przyznać się do porażki Trumpa, zanim zrobi to sam Trump.

Skontaktowaliśmy się dzisiaj z biurem Pai i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Kierownictwo FCC „niewątpliwie” ulegnie zmianie

„Ponieważ wyniki wyborów prezydenckich w 2020 r. Są już widoczne, kierownictwo FCC niewątpliwie ulegnie zmianie” – poinformował Pai w liście od Demokratów Izby Reprezentantów, mianowicie przewodniczącego Komisji ds. Energii i Handlu, Franka Pallone, Jr. (DN.J.) oraz Przewodniczący Podkomisji ds. Komunikacji i Technologii Mike Doyle (D-Pa.). „W ramach tradycyjnej części pokojowego przekazania władzy – i jako część naszych obowiązków nadzorczych – stanowczo wzywamy agencję do dążenia do konsensusu i spraw administracyjnych, które nie są stronnicze przez pozostałą część kadencji”.

Pallone i Doyle kontynuowali:

Zwracamy uwagę, że wcześniej z zadowoleniem przyjmowali Państwo apele przywódców Kongresu do FCC o „wstrzymanie dalszych działań w sprawie kontrowersyjnych kwestii w okresie przejściowym”. Mamy nadzieję, że teraz uszanujesz tę tradycyjną tradycję. Niewątpliwie istnieje szereg kwestii związanych z konsensusem, na których Komisja musi się skoncentrować, aby właściwie wypełniać swoją misję w imieniu opinii publicznej i wzywamy do podjęcia szybkich działań w takich kwestiach.

Kontrowersyjne pozycje partyzanckie obejmowałyby propozycję Pai, aby pomóc Trumpowi w narzuceniu represji na Twitterze i Facebooku, które próbowały przeciwdziałać próbom Trumpa rozpowszechniania dezinformacji na swoich platformach.

“Kiedy byłem w FCC, nasze ołówki szybko się zepsuły. Czy to się tutaj stanie?” Gigi Sohn, który był doradcą Wheelera podczas administracji Obamy, opublikował wczoraj na Twitterze. Gdy Biden zostanie prezydentem, będzie mógł mianować nowego przewodniczącego FCC i stanowić większość demokratyczną. Pai prawdopodobnie zrezygnowałby z prowizji, gdy nastąpi przejście.

Demokraci FCC zgadzają się

Obaj demokratyczni komisarze w FCC wezwali Pai do uszanowania prośby Izby Reprezentantów o okres przejściowy.

„Historycznie rzecz biorąc, FCC uhonorowała przekazanie władzy z jednej administracji do drugiej, wstrzymując wszelkie kontrowersyjne działania” – napisała demokratka Jessica Rosenworcel. „Wzywam przewodniczącego FCC, Ajita Pai, do przestrzegania tej wcześniejszej praktyki w celu zapewnienia uporządkowanego przeniesienia spraw agencji. Z niecierpliwością czekam na dalszą pracę nad rutynowymi sprawami i konsensusem, które obecnie stoją przed agencją”.

Demokrata FCC Geoffrey Starks wydał podobne oświadczenie:

Jak zauważyło dwóch moich republikańskich kolegów w 2016 r., Wieloletnią praktyką Komisji jest to, że po zmianie prezydenta agencja zawiesza rozpatrywanie wszelkich stronniczych, kontrowersyjnych kwestii do czasu zakończenia okresu przejściowego. Nasi liderzy kongresu wezwali przewodniczącego Pai do uszanowania tego precedensu i spodziewam się, że spełni ich prośbę.

Demokraci Izby Reprezentantów złożyli wczoraj podobny wniosek do przewodniczącego FTC Josepha Simonsa. Skontaktowaliśmy się z FTC w sprawie wniosku o zaprzestanie kontrowersyjnych prac i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook