Różności i nowinki technologia

Aktualizacja Netflix sprawia, że ​​gówniane głośniki telefonu z Androidem brzmią lepiej

Netflix szczegółowo zaktualizował swoją aplikację na Androida, co powinno zmniejszyć buforowanie i sprawić, że dźwięk będzie lepszy i łatwiejszy do usłyszenia w tle. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu kodeka xHE-AAC, który według posta na blogu Netflix powinien „poprawić zrozumiałość w hałaśliwym otoczeniu, dostosować się do różnych połączeń komórkowych i skalować do jakości studyjnej”. Wykorzystanie kodeka przez Netflix zostało ogłoszone na początku tego miesiąca i jest dostępne na urządzeniach z systemem Android 9 lub nowszym.

xHE-AAC wykorzystuje metadane do rozwiązywania kilku różnych problemów z dźwiękiem, które ludzie mają podczas oglądania programów na urządzeniach mobilnych. Netflix wyjaśnia, że ​​często jest to problem związany z głośnym hałasem w tle, który utrudnia słyszenie treści, w połączeniu ze słabymi i cienkimi głośnikami telefonu, które brzmią źle, gdy próbujesz zwiększyć głośność. Niespójne poziomy dialogowe oznaczają również, że musisz stale zwiększać i zmniejszać głośność między pokazami.

Netflix twierdzi, że xHE-AAC oferuje lepszą kontrolę zakresu dynamiki, technologię, która zmniejsza różnicę między najgłośniejszymi i najcichszymi częściami programu. Cicha treść jest głośniejsza, dzięki czemu można ją usłyszeć ponad hałasem w tle, a głośność głośnej treści jest zmniejszana, aby zapobiec przesterowaniu, a wszystko to w teorii bez utraty jakości dźwięku. Netflix twierdzi również, że głośność dialogów jest stała między programami.

Przed: Głośność poziomów dialogów (czarne paski) jest niespójna, a szeroki zakres dynamiki oznacza, że ​​zawartość jest cicha i potencjalnie trudna do usłyszenia.
: Netflix

Po: Zmniejszono zakres dynamiki, więc dźwięk nie może być zbyt cichy ani zbyt głośny, a głośność dialogów znormalizowana.
: Netflix

Wreszcie, kodek obsługuje również „płynne przełączanie szybkości transmisji”, co oznacza, że ​​powinien działać lepiej w środowiskach z niespójnymi prędkościami Internetu. Netflix dodał podobną funkcję adaptacyjnej szybkości transmisji bitów do swoich aplikacji telewizyjnych w 2019 roku.

Netflix twierdzi, że testy użytkowników wykazały zalety kodeka. Zmiany głośności między treściami są „zauważalnie zmniejszone”, a widzowie rezygnują z używania wbudowanych głośników telefonu o 7 procent rzadziej z nowym kodekiem. Netflix twierdzi, że ma nadzieję przenieść kodek na inne platformy, które go obsługują. Dla tych, którzy śledzą, iPhone’y obsługują xHE-AAC od czasu wydania iOS 13 w 2019 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook