Nowości

Alexa firmy Amazon pozwala sterować klimatyzacją Lamborghini za pomocą głosu

Amazon robi dziś większy krok w dziedzinie samochodów, integrując Alexę z Huracánem EVO firmy Lamborghini, a nie tylko po to, aby zadawać pytania lub zdalnie sterować domem – daje asystentowi możliwość kontrolowania ustawień w samochodzie bez użycia rąk. Partnerstwo zostało pierwotnie ogłoszone w zeszłym roku jako część działań Amazona w samochodach, ale integracja wykracza poza zwykły zestaw sztuczek Alexy.

Integracja Alexy umożliwia użytkownikom sterowanie „ustawieniami klimatu i komfortu, w tym klimatyzacją, nagrzewnicą, prędkością wentylatora, temperaturą, podgrzewaczami siedzeń, odszraniaczem i kierunkiem przepływu powietrza, a także oświetleniem” – mówi Lamborghini. (Może również wyświetlić ekran pokazujący wektorowanie momentu obrotowego samochodu i kontrolę trakcji). Oczywiście Alexa ma również własny zestaw umiejętności do interakcji z inteligentnymi urządzeniami domowymi, odtwarzania muzyki i podcastów oraz podstawowej nawigacji.

Jeśli integracja z Alexą oznacza mniej czasu na patrzenie na konsolę środkową Huracán EVO, myślę, że to wygrana dla wszystkich.
: Lamborghini

Huracán EVO ma kilka fizycznych elementów sterujących na kierownicy i drzwiach po stronie kierowcy, ale większość funkcji samochodu jest regulowana za pomocą ekranu w konsoli środkowej. Zapewnienie Alexie większej kontroli nad samym samochodem oznacza mniej czasu na szukanie i przeglądanie menu – „Alexa, jestem gorąca” najwyraźniej wystarcza, aby włączyć klimatyzację – i więcej czasu z oczami na drodze, co może być wygraną dla bezpieczeństwo i wygoda.

To nie tak, jak będzie Alexa napędowy swój samochód, ale daj mu czas.

W branży motoryzacyjnej trwa przejście od elementów sterujących, takich jak pokrętła i pokrętła, do wyświetlaczy całkowicie opartych na ekranie dotykowym, a kilka lat temu przeprowadziliśmy nawet serię przeglądów, w których analizowano wyświetlacze samochodowe jako gadżety. Amazon próbował w przeszłości pomóc w płynnym przejściu z Echo Auto z obsługą Alexy, ale w naszej recenzji okazało się, że akcesorium działa najlepiej jako prosty zestaw głośnomówiący i adapter Bluetooth – zadania wymagające znajomości lokalizacji lub spójnego połączenia komórkowego wypadły słabo. Wdrożenie Alexy w Huracán EVO, ze wszystkimi zaletami faktycznej kontroli nad połączonym samochodem, może być lepszą wersją tego pomysłu.

Amazon i Lamborghini to nie jedyne zespoły producentów samochodów / firm technologicznych, które rozwiązują problem wbudowanego oprogramowania samochodowego. Volvo Polestar 2 wprowadzono na rynek w 2020 roku z wbudowanym Androidem Automotive i integracją z Asystentem Google dla podobnej kontroli nad ustawieniami, takimi jak klimatyzacja, coś, co nie było częścią starego Androida Auto. Podobało nam się oprogramowanie Polestar zbudowane przez Google, choć podobnie jak Lamborghini, ma wysoką cenę.

Nowe Huracán EVO powinny mieć tę funkcję od skoku, ale Lamborghini twierdzi, że wszyscy obecni klienci Huracán EVO mogą zostać bezpłatnie wyposażeni w obsługę Alexy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook