NowościRTV

Alexa w końcu dostaje opcję męsko brzmiącego głosu

Amazon po cichu zaczął wprowadzać nową opcję męsko brzmiącego głosu do swojego wirtualnego asystenta Alexa wraz z podobnie męsko brzmiącym słowem budzącym, które uruchamia asystenta: „Ziggy”. (Dziwny wybór nazwy prawdopodobnie pasuje do zamiłowania Amazon do brandingu w stylu „od A do Z”).

Nowa opcja głosowa została faktycznie dodana kilka dni temu wraz z ogłoszeniem nowych głosów celebrytów, takich jak Shaq i Melissa McCarthy, ale pozostała w dużej mierze niezauważona, dopóki nie została zauważona przez Otoczenie. Próbkę nowej opcji głosowej można usłyszeć tutaj.

Słowo budzenia „Ziggy” dołącza do istniejących słów budzenia „Alexa”, „Komputer”, „Echo” i „Amazon”, które są już dostępne do użytku z Alexą od lat. Amazon nie kojarzy specjalnie „Alexa” z kobieco brzmiącym głosem, a „Ziggy” z nową męsko brzmiącą opcją; użytkownicy mogą używać dowolnej z opcji głosowych z dowolnymi słowami budzenia.

Możesz przełączać się między dwiema opcjami głosowymi – które Amazon określa jako „Oryginalne” i „Nowe” – prosząc Alexę o „Zmień swój głos” i możesz podobnie wybrać nowe słowo budzenia, prosząc je o „Zmień swoje słowo budzenia” ”. Zmiana wydaje się jednak zależeć od urządzenia, więc będziesz musiał ustawić nowy głos na każdym urządzeniu Alexa.

Amazon był oporny, jeśli chodzi o oferowanie męsko brzmiącej opcji głosu dla swojego cyfrowego asystenta; Apple i Google oferują wiele opcji głosowych odpowiednio dla Siri i Google Assistant. Żadna z tych firm nie kojarzy już konkretnych głosów z płcią: opcje Siri firmy Apple są prezentowane jako „Głos 1” i „Głos 2”, podczas gdy opcje głosowe Google są wymienione pod różnymi kolorami.

Nowe menu ustawień „Głos Alexy” firmy Amazon.

Możesz teraz wybierać między „oryginalnym” kobiecym głosem a „nowym” męskim brzmieniem.

Amazon zaoferował swoją kobieco brzmiącą opcję od czasu wprowadzenia Echo w 2013 roku. I chociaż New York Times zauważa, że ​​Alexa odpowie na pytania dotyczące płci, odpowiadając „Nie jestem kobietą ani mężczyzną, jestem sztuczną inteligencją”, sam Amazon nadal odwołuje się do osobowości Alexy, używając płciowych „ona” i „jej” zaimków w jego dokumentacja.

Dzieje się tak pomimo tej samej dokumentacji podkreślającej, że Alexa nie jest „osobą o fizycznym ciele lub tożsamości płciowej” i że „Amazon nie pozwala organizacjom (na przykład umiejętnościom lub AVS) odnosić się do Alexy jako „ona” lub „ona”. „”

Nowa, męsko brzmiąca opcja głosu Alexa jest podobno na razie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, ale prawdopodobnie wkrótce trafi do innych regionów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook