Różności i nowinki technologia

Altice zmniejszy w przyszłym miesiącu prędkość przesyłania danych do Internetu za pomocą kabla nawet o 86%

Dwa kable koncentryczne używane do połączeń kablowych z Internetem.

Od 12 lipca Altice zmniejsza prędkość wysyłania danych przez Internet nawet o 86 procent. Plany Altice Optimum Online, które obecnie reklamują prędkość wysyłania 35 Mb/s, zostaną zredukowane do wysyłania 5 Mb/s, 10 Mb/s lub 20 Mb/s, w zależności od planu. Altice nie ogłosiła żadnych natychmiastowych zmian cen w planach, w których prędkość wysyłania jest zmniejszona.

Jedyną dobrą wiadomością dla użytkowników jest to, że zmiana nie wpłynie na obecnych klientów, o ile pozostaną oni przy swoich obecnych planach usług, powiedział Ars rzecznik Altice. Ale nowi klienci będą musieli zaakceptować niższe prędkości przesyłania, a dotychczasowi klienci będą musieli korzystać z niższych prędkości przesyłania za każdym razem, gdy dokonają aktualizacji, obniżenia lub zmiany usługi, powiedział Altice.

Altice twierdził, że jego sieć kablowa nie ma żadnych problemów z oferowaniem obecnie reklamowanych prędkości. „Nasza sieć nadal działa bardzo dobrze, pomimo znacznego wzrostu zużycia danych podczas pandemii i oferowanych przez nas poziomów prędkości” – powiedziała firma. Zmiana prędkości wysyłania jest najwyraźniej wprowadzana nie po to, aby rozwiązać jakikolwiek problem z siecią, ale aby dopasować się do wolniejszych prędkości wysyłania oferowanych przez innych dostawców usług internetowych. Altice powiedział firmie Ars, że zmienia prędkość przesyłania przez kabel, aby „zrównać je z innymi dostawcami usług internetowych i dostosować do branży”.

Plan pobierania 100 Mb/s firmy Altice obejmuje obecnie przesyłanie z prędkością 35 Mb/s. Ale te przesyłanie zostaną obniżone do 5 Mb / s, co stanowi 86-procentowy spadek. Plan 200 Mb/s z przesyłaniem 35 Mb/s dzisiaj będzie zapewniał przesyłanie tylko 10 Mb/s po dacie przejścia na rynek 12 lipca. Plany pobierania 300 Mb/s i 500 Mb/s, które obecnie obsługują przesyłanie 35 Mb/s, zostaną zmniejszone do 20 Mb/s po stronie przesyłania. Prędkości pobierania pozostaną takie same.

Dodatkowo plan pobierania 400 Mb/s firmy Altice został zmniejszony z 40 Mb/s do 20 Mb/s, podczas gdy prędkość pobierania w ramach planu gigabitowego została zmniejszona z 50 Mb/s do 35 Mb/s. Jak wspomniano w poniedziałkowym artykule Stop the Cap, Altice wymienił nadchodzące zmiany na wykresie na swojej stronie internetowej:

Altice zachwala światłowód, ale nadal jest w większości tylko kablowy

Altice zauważa, że ​​jego usługa Fiber-to-the-home zapewnia symetryczne prędkości, z przesyłaniem tak wysokim, jak pobieraniem. Zapytany, dlaczego nie zwiększa prędkości przesyłania kabli zamiast je obniżać, Altice powiedział Ars: „W ciągu ostatnich kilku lat inwestowaliśmy w budowę 100-procentowej sieci światłowodowej. Jesteśmy bardzo skoncentrowani na ekspansji światłowodów, który jest obecnie dostępny dla ponad miliona domów — i szybko się rozwija — i oferuje symetryczne prędkości do 1 Gb/s”.

Ale „sieć w 100 procentach światłowodowa” nie oznacza, że ​​Altice zmodernizuje wszystkich lub nawet większość swoich klientów kablowych na światłowody. Jest to „100% światłowodu” w tym sensie, że klienci, którzy są w zasięgu światłowodu, nie będą ograniczani przez stare przewody kablowe.

Te 1 milion domów ze światłowodami to podobno tylko 20 procent powierzchni Altice, więc większość klientów nie może uzyskać symetrycznych prędkości. Altice powiedział inwestorom, że w tym roku doda do swojej sieci światłowodowej 500 000 nowych domów. Łącznie z kablami i światłowodami Altice oferuje usługi w 21 stanach i na koniec I kwartału 2021 r. miała 4,4 mln klientów Internetu.

Altice kupiła Suddenlink w 2015 roku i Cablevision w 2016 roku, stając się czwartym co do wielkości operatorem kablowym w USA po Comcast, Charter i Cox. Zmiany prędkości wysyłania zostaną wprowadzone we wszystkich częściach sieci Altice, ponieważ firma powiedziała Arsowi, że „wyrównuje poziomy prędkości w całym naszym zasięgu”.

Telewizja drażni się z wyższymi przesłanymi plikami bez dostarczania

Przez lata przemysł kablowy dokuczał przyszłym aktualizacjom, które umożliwiłyby sieciom kablowym dostarczanie symetrycznych prędkości pobierania i wysyłania, tak jak robią to sieci światłowodowe. Jednak pomimo aktualizacji do DOCSIS, specyfikacji interfejsu usługi transmisji danych przez kabel, główni dostawcy telewizji kablowej nadal nie zapewniają prędkości przesyłania większej niż 35 Mb/s.

Altice obniża prędkość wysyłania okablowania, jednocześnie budując światłowód o prędkości symetrycznej, to kolejny dowód na to, że światłowód utrzyma swoją wyższość nad sieciami kablowymi w dającej się przewidzieć przyszłości. Rok temu Cox obniżył prędkość wysyłania w niektórych całych dzielnicach z powodu zatłoczenia, a żadna sieć kablowa nie wydaje się być bliska zapewnienia klientom przełomu w prędkości wysyłania.

Comcast niedawno zachwalał test laboratoryjny, w którym wykorzystał DOCSIS 4.0 do przesyłania i pobierania 4 Gb/s przez kabel, ale firma nie podała, kiedy podniesie dostępne na rynku prędkości przesyłania przez kabel. Podobnie jak Altice, Comcast oferuje tylko symetryczne prędkości w swojej sieci światłowodowej, która nie jest tak rozpowszechniona, jak zasięg kabla.

Reklamowane przez Comcast i Charter prędkości wysyłania w swoich sieciach kablowych wciąż wynoszą maksymalnie 35 Mb/s, a klienci muszą wykupić gigabitowy plan pobierania, aby uzyskać tę prędkość wysyłania 35 Mb/s. Najwolniejszy plan Comcasta ma przesyłanie tylko 3 Mb/s, a najwolniejszy plan Karty ma przesyłanie 4 Mb/s.

Ujawnienie: Partnerstwo Advance/Newhouse, które posiada 13 procent Karty, jest częścią Advance Publications. Advance Publications jest właścicielem Condé Nast, która jest właścicielem Ars Technica.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook