Nowości

Amazon Alexa może teraz działać według własnych przeczuć, aby wyłączyć światła i nie tylko

Amazon udostępnia dziś nową funkcję, która umożliwia Alexie proaktywne wykonywanie zadań w domu, takich jak wyłączanie światła, w oparciu o Twoje nawyki i częste prośby.

Alexa jest w stanie wyczuć te nawyki i zapytać o nie od 2018 roku – firma nazywa je „przeczuciami” – ale przed tą aktualizacją Alexa prosiła o pozwolenie przed podjęciem czegoś takiego jak obniżenie termostatu przed pójściem spać. Jeśli jednak nowe proaktywne przeczucia są włączone, Alexa pominie pytanie o pozwolenie na zadanie i po prostu to zrobi.

Chociaż wydaje się, że proaktywne przeczucia mogą sprawić, że Alexa będzie o wiele bardziej użyteczna, ważne będzie posiadanie szczegółowej kontroli nad tym, na co Alexa może automatycznie działać. Artykuł wsparcia Amazon wydaje się sugerować, że możesz wybrać, jakie rodzaje przeczuć Alexa może wykonać samodzielnie, ale skontaktowaliśmy się z Amazon, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak bardzo możesz dostosować proaktywne przeczucia.

Wraz z nowymi możliwościami Alexy, Amazon wprowadza również usługę subskrypcji bezpieczeństwa Guard Plus. Usługa może Cię ostrzec, jeśli Alexa odbierze określone rodzaje dźwięków w Twoim domu i oferuje dostęp do ludzkich agentów, którzy mogą wezwać służby ratunkowe w Twoim imieniu, podobnie jak ADT. Będziesz mógł zarejestrować się w Guard Plus w aplikacji Alexa i będzie to kosztować 4,99 USD miesięcznie.

Amazon wprowadza również panel energetyczny do aplikacji Alexa, który może monitorować i szacować, ile energii zużywają urządzenia podłączone do Alexy, jeśli ich producenci obsługują. Może to obejmować wszystko, od telewizorów po podgrzewacze wody, a Amazon ma na swojej stronie całą listę kompatybilnych produktów o nowym desce rozdzielczej.

Nowa tablica rozdzielcza energii w aplikacji Alexa.
: Amazon

Amazon twierdzi, że wszystkie trzy funkcje powinny rozpocząć się już dziś w Stanach Zjednoczonych.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook