Różności i nowinki technologia

Amazon, Apple, Google i Facebook podpisują publiczne pismo popierające prawo do głosowania

Amazon, Apple, firma macierzysta Google Alphabet i Facebook dołączyły do ​​setek korporacji, kierownictwa i celebrytów, podpisując dziś publiczny list popierający prawa głosu i potępiający przepisy, które „ograniczałyby lub uniemożliwiały każdemu uprawnionemu wyborcy równe i uczciwe możliwości oddać kartę do głosowania ”, The New York Times raporty.

List publiczny pojawił się jako całostronicowa w języku The New York Times i The Washington Post zorganizowany przez byłego dyrektora firmy obsługującej karty kredytowe American Express, Kennetha Chenaulta, dyrektora generalnego Merck, Kennetha Fraziera, oraz Black Economic Alliance. Możesz zobaczyć obraz reklamy, udostępnione przez NYT reporter David Gellesponiżej:

List w takiej postaci, w jakiej się pojawił The New York Times i The Washington Post.
Wizerunek: The New York Times

Tekst brzmi:

STWIERDZAMY DEMOKRACJĘ

Rząd ludu przez lud. Piękny amerykański ideał, ale przez większość historii tego narodu rzeczywistość, której wielu odmawiał. Jako Amerykanie wiemy, że w naszej demokracji nie powinniśmy oczekiwać zgody na wszystko. Jednak niezależnie od naszej przynależności politycznej uważamy, że sama podstawa naszego procesu wyborczego opiera się na zdolności każdego z nas do oddania głosów na wybranego przez nas kandydata. Aby amerykańska demokracja działała dla każdego z nas, musimy zapewnić nam wszystkim prawo do głosowania. Powinniśmy czuć się odpowiedzialni za obronę prawa do głosowania i sprzeciwianie się wszelkim dyskryminującym przepisom lub środkom, które ograniczają lub uniemożliwiają każdemu uprawnionemu wyborcy równe i uczciwe możliwości oddania głosu. Głosowanie jest siłą napędową naszej demokracji i wzywamy wszystkich Amerykanów, aby przyłączyli się do nas i zajęli bezpartyjne stanowisko w obronie tego najbardziej podstawowego i fundamentalnego prawa wszystkich Amerykanów.

Popieranie praw do głosowania jest niestety odwieczną kwestią w Stanach Zjednoczonych, ale ten list jest szczególnie aktualny ze względu na niedawno uchwalony przez Gruzję SB 202. Nowa ustawa Gruzji daje władzom republikańskim większą władzę nad uprawnieniami do głosowania i wymaga od wyborców okazania dowodu osobistego, kiedy stosowanie między innymi kart do głosowania absentee. Ustawa została ostro skrytykowana przez aktywistów, ekspertów prawa i inne firmy, takie jak Microsoft, które podpisały się pod dzisiejszym listem.

Inne firmy, takie jak Coca-Cola, Delta, Home Depot, Walmart i JP Morgan Chase odmówiły podpisania listu, NYT pisze. Zarówno Coca-Cola, jak i Delta wypowiedziały się przeciwko prawu Gruzji po tym, jak grożono im bojkotami w Internecie.

Takie stwierdzenia są w porządku i dobre, ale jeśli chodzi o to, powiedzenie, że popierasz prawa głosu w reklamie krajowej, jest odpowiednikiem umieszczania pokazu slajdów ze sprawiedliwości społecznej w Twojej historii na Instagramie. Może podnieść świadomość i dać ludziom wyobrażenie o tym, gdzie stoi dana osoba lub firma, ale jest to zobowiązanie się do słów i przekonań, a nie do czynów. Firmy takie jak Apple, Google, Amazon, Netflix, Twitter, Facebook i wszystkie inne firmy podpisujące ten list „głosują” swoimi pieniędzmi. Historia pokazała, że ​​albo nie chcą wydawać dużo – w przypadku wspierania sprawiedliwości rasowej – albo podobno sprzeciwiają się silniejszym ustawom o ochronie wyborców na szczeblu federalnym.

Kilka firm, które podpisały dzisiejszy list (w tym Microsoft), jest również członkami Izby Kongresu Stanów Zjednoczonych, stowarzyszenia branżowego, które niedawno wezwało senatorów do głosowania nad federalną ustawą o prawach do głosowania, która została przyjęta w Izbie Reprezentantów. Szlam (część Dom z cegieł spółdzielnia dziennikarska). Ustawa o nazwie For The People Act lub S.1 / HR 1 ma na celu zagwarantowanie wyborcom ochrony, takiej jak automatyczna rejestracja wyborców i karty do głosowania pocztą, nawet w stanach takich jak Gruzja, w których obowiązują własne restrykcyjne ograniczenia dotyczące głosowania.

Na czym zatem właściwie stoją te firmy?Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook