Różności i nowinki technologia

Amazon dodaje irytujące przyciski usługi przesyłania strumieniowego do pilota Fire TV

Amazon wypuszcza trzecią generację swojego Alexa Voice Remote i zawiera kilka niechcianych nowych przycisków, które przenoszą Cię do aplikacji Amazon Prime, Netflix, Disney Plus i Hulu. Jeśli jesteś jedną z osób, które subskrybują i regularnie korzystają ze wszystkich tych usług przesyłania strumieniowego, ten pilot może być miłym ulepszeniem. Ale dla wszystkich innych przyciski tylko dodadzą tarcia i irytacji do sterowania Fire TV.

Jesteśmy tutaj w The Verge rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie lubimy tych przycisków wcześniej. Zamieniają pilota w płótno do trwałej reklamy usług, z których możesz nawet nie korzystać, i zajmują miejsce, które można wykorzystać na przyciski przenoszące Cię do usług, z których korzystasz zrobić posługiwać się. Jeśli, powiedzmy, nie subskrybujesz Disney Plus lub Hulu, przyciski są w najlepszym przypadku bezużyteczne, aw najgorszym czekają na przypadkowe naciśnięcie, co powoduje, że wycofujesz się z aplikacji, która błaga Cię o subskrypcję .

Oczywistą alternatywą jest umożliwienie mapowania przycisków do usług, z których korzystasz, i nie umieszczanie na nich trwałego oznakowania. Gdyby zamiast tego pilot był wyposażony w cztery przyciski, których można użyć do otwarcia preferowanych usług przesyłania strumieniowego, byłaby to zupełnie inna historia. Niestety tak nie jest. Ale hej, teraz przycisk sterowania głosem jest przyciskiem Alexa, aby jeszcze bardziej promować markę! (Przyznam, że nie jest to takie złe, biorąc pod uwagę, że zostało już nazwane Alexa Zdalne sterowanie głosowe.)

Pilot poprzedniej generacji (który jest nadal na sprzedaż), bez przycisków oznaczonych marką.
: Amazon

Nie chcę, aby brzmiało to tak, jakby kilka irytujących przycisków (które mogą być przydatne dla niektórych osób) to koniec świata lub że ten nowy pilot nie ma właściwości odkupieńczych. W rzeczywistości jest jeszcze jeden nowy przycisk, który przenosi Cię do „przewodnika” pokazującego kablową oś czasu wszystkich treści dostępnych od dostawców na żywo, takich jak Sling, Hulu lub YouTube TV.

W przeciwieństwie do markowych jest mały i nie w jaskrawych kolorach, więc łatwo go zignorować, jeśli go nie potrzebujesz (i nie będzie tak podatny na przypadkowe naciśnięcia). Chciałbym tylko, aby zdalni producenci pozwolili nam wybrać funkcje, które chcemy mieć w naszych pilotach, zwłaszcza, że ​​krajobraz usług przesyłania strumieniowego ciągle się zmienia, a ludzie zaczęli subskrybować jedną usługę na kilka miesięcy, a następnie przełączać się na inną.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook