Telefony

Amazon nie zbuduje tego zegara z kukułką Alexa, chyba że osiągnie cel w przedsprzedaży

Amazon uruchamia nowy program pomocy konsumenckiej, który nazywa „Build It”. Pomysł jest bezpieczniejszym rozwiązaniem znanego pomysłu finansowania społecznościowego: jeśli wystarczająca liczba osób zamówi coś w przedsprzedaży, Amazon to wyprodukuje. A jeśli nie, to nie będzie. Firma zaczyna od trzech gadżetów zasilanych przez Alexę: zegar z kukułką, termiczna drukarka karteczek samoprzylepnych i inteligentna waga, która może dostarczyć szczegółowe informacje na temat ważonej żywności za pomocą oddzielnego urządzenia Echo.

Wszystkie trzy „koncepcje” są dziś dostępne w przedsprzedaży w ramach programu Amazon do tworzenia eksperymentalnego sprzętu. Stworzył już niektóre urządzenia, których jeszcze nie uważa za mainstreamowe – takie jak Echo Frames – pod marką Day 1 Editions. Built It to podzbiór przeznaczony dla gadżetów, które nie zostaną wydane nawet bez potwierdzenia zapotrzebowania.

Tam, gdzie Kickstarter i Indiegogo oferują dobre wibracje wspierania startupu (i związane z tym ryzyko), Amazon po prostu wyświetla pasek postępu zamówień w przedsprzedaży. Klienci mogą anulować zamówienie w dowolnym momencie lub zwrócić produkt, jeśli zostanie on wyprodukowany.

Program Amazona został przypuszczalnie zaprojektowany w celu czerpania korzyści marketingowych i szumu, jakie produkt może uzyskać dzięki kampanii crowdfundingowej. Może być również zaprojektowany w celu zapełnienia rynku większą liczbą pomysłów na gadżety oparte na Alexie. W każdym razie Amazon nie chce „finansowania społecznościowego” tych gadżetów, a jedynie mierzy zainteresowanie klientów.

Na pytanie, czy Amazon planuje w przyszłości oferować kampanie Built It firmom zewnętrznym, rzecznik nie skomentował. Nie komentowaliby również, jakie dokładnie byłyby cele zamówienia w przedsprzedaży. Zamiast wyświetlać całkowitą kwotę w dolarach (jak w przypadku finansowania społecznościowego) lub nawet całkowitą liczbę żądanych zamówień w przedsprzedaży, kampanie Build It będą po prostu wyświetlać pasek postępu z procentem obok niego.

Amazon wyświetli tylko procent celu zamówienia w przedsprzedaży, a nie konkretne liczby.

Amazon wyświetli tylko procent celu zamówienia w przedsprzedaży, a nie konkretne liczby.
: Amazon

Trzy produkty, które Amazon zaczyna, od których wszystkie wydają się zabawnymi gadżetami, które dział sprzętu firmy prawdopodobnie znalazłby sposób na wydanie nawet bez programu Build It. Wszystkie trzy mają różne poziomy integracji Alexa.

Drukarka karteczek ma cenę w przedsprzedaży 89,99 USD. Może drukować małe przypomnienia lub łamigłówki na podstawie poleceń głosowych dla Alexy.

Skala żywieniowa ma zwykły wyświetlacz LED i przyciski, ale możesz również poprosić Alexę o odpowiedź na pytania dotyczące ustawionego na niej jedzenia. Przykład Amazona: „Alexa, zapytaj Smart Scale, ile cukru jest w tych jagodach”, daje wyobrażenie o tym, co możesz zrobić. Jego cena w przedsprzedaży to 34,99 USD.

Wreszcie zegar z kukułką. Nie jest to pierwszy zegar ścienny z obsługą Alexy, ale oferuje wiele dostosowań. Jest 60 żarówek LED, sam kukułka i wyjmowane wahadło. Jego cena w przedsprzedaży to 79,99 USD.

We wszystkich trzech przypadkach zauważysz, że podane ceny są cenami „przedsprzedażowymi”. Częścią propozycji Amazon dla gadżetów Build It jest to, że będą tańsze dla klientów, którzy zamówią w przedsprzedaży. Każde zamówienie w przedsprzedaży będzie trwało 30 dni, a klienci nie będą obciążani kosztami, dopóki produkt nie zostanie faktycznie wysłany. Amazon mówi, że jeśli te trzy gadżety osiągną swój cel, wstępnie zamierza je wypuścić tego lata.

Zegar z kukułką amazońską

Amazoński zegar z kukułką.
: Amazon

Inteligentna skala Amazon

Inteligentna skala Amazon.
: Amazon

Drukarka karteczek Amazon

Drukarka karteczek Amazon.
: Amazon

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook