Nowości

Amazon ogłasza 29,99 $ Fire TV Stick Lite i ulepszony Fire TV Stick

Amazon ogłosił swoje najnowsze urządzenia do strumieniowego przesyłania wideo do telewizora: dziś firma wprowadziła ulepszony Fire TV Stick za tę samą cenę 39,99 USD, który teraz obsługuje dźwięk Dolby Atmos. Jednak Amazon staje się jeszcze bardziej agresywny pod względem ceny wraz z wprowadzeniem na rynek nowego Fire TV Stick Lite za jedyne 29,99 USD, który, jak twierdzi, ma „największą moc obliczeniową” wśród urządzeń do przesyłania strumieniowego poniżej 30 USD. Oba są w stanie przesyłać strumieniowo w jakości HD z rozszerzonym kolorem HDR i zostaną wydane 30 września.

Oba nowe modele Fire TV będą równie szybkie w otwieraniu aplikacji i uruchamianiu strumieni wideo. Ale jedną różnicą jest to, że pilot Fire TV Stick ma sterowanie głośnością i wyciszaniem telewizora, podczas gdy Lite nie. Jednak oba oferują obsługę wyszukiwania głosowego i poleceń przez Alexę.

Ponadto ekran główny Fire TV zostanie poddany gruntownej przebudowie pod koniec tego roku, z indywidualnymi profilami użytkowników – czymś, czego Roku wciąż brakuje – i ulepszoną nawigacją z paskiem „ulubionych” dla skrótów do aplikacji u góry.

: Amazon

Podobnie jak inne ogłoszone dzisiaj nowe produkty, Fire TV Stick i Stick Lite przejdą w tryb niskiego poboru mocy, gdy nie są aktywnie wykorzystywane do oszczędzania energii.

Lite wyciekło na kilka dni przed dzisiejszym wydarzeniem na Amazon, a na nim pojawiły się obrazy najnowszego Fire TV i jego pilota WinFuture.de.

Amazon powiedział, że obecnie istnieje ponad 40 milionów aktywnych kont Fire TV.

Korekta 24 września 15:23 ET: W artykule pierwotnie stwierdzono, że nowy Fire TV Stick oferuje szybszą wydajność niż Fire TV Stick Lite. Ale w rzeczywistości oba urządzenia są równie szybkie. Ponadto Amazon powiedział, że Fire TV Stick Lite ma „największą moc obliczeniową” urządzeń do przesyłania strumieniowego poniżej 30 USD – pierwotnie określaliśmy go jako „najpotężniejszy”.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook