Gry

Amazon ogłasza nową usługę gier w chmurze o nazwie Luna

Na dzisiejszym wydarzeniu sprzętowym 2020 Amazon ogłosił platformę gier w chmurze o nazwie Luna. Wiadomość nie jest zbyt zaskakująca: od zeszłego roku krążą plotki o usłudze, która wcześniej nosiła nazwę kodową „Tempo”, a kontroler do gier wyprodukowany przez Amazon wyciekł tuż przed dzisiejszym wydarzeniem.

Nie jest jasne, kiedy Luna zostanie szeroko uruchomiona, ale początkowo będzie dostępna na komputerach PC, Mac, Fire TV oraz iPhone i iPad (za pośrednictwem aplikacji internetowych), a po uruchomieniu planowana jest wersja na Androida. Amazon twierdzi, że zainteresowani użytkownicy w USA mogą już dziś poprosić o wczesny dostęp do usługi. Nie ma słowa o dostępności międzynarodowej.

Usługa będzie dostępna w „początkowej cenie” 5,99 USD miesięcznie w fazie wczesnego dostępu, co daje subskrybentom możliwość grania w gry kanału Luna Plus jednocześnie na dwóch urządzeniach i oferuje rozdzielczość 4K / 60 kl./s dla „wybranych tytułów”. Oczywiście będzie zasilany przez AWS, wszechobecną platformę internetową Amazona.

Amazon twierdzi, że ponad 100 gier będzie dostępnych za pośrednictwem kanału Luna Plus, a tytuły premierowe obejmują Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID, Abzu, i Bracia: opowieść o dwóch synach. Amazon twierdzi, że więcej tytułów zostanie dodanych „z czasem”. Firma nawiązała również współpracę z Ubisoftem w zakresie konkretnego „kanału gier”. Oto, jak Amazon to opisuje:

Gracze, którzy subskrybują ten kanał, będą mieli dostęp do swoich ulubionych tytułów Ubisoft w rozdzielczości do 4K, rozgrywki mobilnej i dostępu do nowych tytułów po uruchomieniu kanału, np. Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6i Immortals Fenyx Rising tego samego dnia wypuszczają. To pierwszy z wielu rozwijanych kanałów gier Luna, w których klienci mogą grać w gry swoich ulubionych wydawców i gatunków.

Luna będzie również zawierała integrację z Twitch. „W ramach doświadczenia Luna gracze zobaczą transmisje Twitch z gier w usłudze, a dzięki Twitch będą mogli natychmiast rozpocząć grę w gry Luna” – mówi Amazon. W gry można grać za pomocą myszy i klawiatury lub kontrolera Bluetooth. Aby to zrobić, Amazon ogłosił również własny kontroler Luna z obsługą Alexa, który będzie kosztował 49,99 USD w okresie wczesnego dostępu.

Oto jak to działa:

Kontroler Luna obsługuje technologię Alexa i łączy się bezpośrednio z chmurą, aby bez wysiłku sterować grą, dzięki konstrukcji z wieloma antenami, która nadaje priorytet nieprzerwanemu Wi-Fi w celu uzyskania mniejszych opóźnień w grach. W rzeczywistości nasze testy wykazały zmniejszenie opóźnień w obie strony podczas grania w kontroler Luna z Cloud Direct w porównaniu z kontrolerem Luna przez Bluetooth, z redukcją o 17 do 30 milisekund na PC, Fire TV i Mac. Ponieważ kontroler Luna łączy się bezpośrednio z serwerami w chmurze, gracze mogą łatwo przełączać się między ekranami – takimi jak Fire TV na telefon komórkowy – bez dodatkowego parowania lub zmian konfiguracji.

Amazon przez lata miał ciekawy związek z grami, parając się różnymi różnymi biznesami. Oprócz posiadania usługi przesyłania strumieniowego Twitch, Amazon opracowuje również własne gry, w tym strzelankę online Tygiel, który miał tak kiepski start, że szybko wrócił do zamkniętej bety. Firma pracuje również nad grą masową o nazwie Nowy Świat, który pierwotnie miał zadebiutować latem tego roku, a następnie został przesunięty na 2021 rok.

Dzisiejsze wiadomości stawiają Amazon w bezpośredniej konkurencji zarówno z Google Stadia, jak i Microsoft xCloud w coraz bardziej zatłoczonej przestrzeni gier w chmurze.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook