Różności i nowinki technologia

Amazon One pozwala płacić dłonią

Amazon przedstawia dziś własną technologię rozpoznawania dłoni, która będzie początkowo używana do zamiany dłoni w osobistą kartę kredytową w fizycznych sklepach detalicznych firmy. Amazon One używa Twojej dłoni do identyfikacji użytkownika, używając kombinacji szczegółów powierzchni, takich jak linie i grzbiety, wraz z wzorami żył, aby stworzyć „podpis dłoni”.

Początkowo ten podpis dłoni będzie używany we własnych sklepach Go Amazon w Seattle, a firma planuje również dodać Amazon One do innych sklepów Amazon w nadchodzących miesiącach. Korzystanie z Amazon One ostatecznie wykroczy poza płatności dokonywane za pomocą dłoni. „Uważamy, że Amazon One ma szerokie zastosowanie poza naszymi sklepami detalicznymi, więc planujemy również oferować tę usługę stronom trzecim, takim jak sprzedawcy detaliczni, stadiony i budynki biurowe, aby więcej osób mogło skorzystać z tej łatwości i wygody w większej liczbie miejsc” – mówi Dilip Kumar, wiceprezes ds. Fizycznej sprzedaży detalicznej w Amazon.

Czytnik Amazon One.
Amazonka

Podczas gdy wiele firm przez lata eksperymentowało z biometrią rozpoznawania dłoni, silna obecność Amazon w handlu detalicznym może z pewnością pomóc w urzeczywistnieniu skanowania dłoni. Amazon nie potwierdził, czy inni sprzedawcy detaliczni, lokale lub firmy będą korzystać z Amazon One, ale firma twierdzi, że „prowadzi aktywne dyskusje z kilkoma potencjalnymi klientami”.

Amazon twierdzi, że wybrał rozpoznawanie dłoni zamiast innych technologii, takich jak rozpoznawanie twarzy, ze względu na pewne korzyści związane z prywatnością. „Jednym z powodów było to, że rozpoznawanie dłoni jest uważane za bardziej prywatne niż niektóre alternatywy biometryczne, ponieważ nie można określić tożsamości osoby, patrząc na zdjęcie jej dłoni” – wyjaśnia Kumar. „Wymaga również, aby ktoś wykonał celowy gest, trzymając dłoń nad urządzeniem”.

Amazon One użyje sprzętu do skanowania obrazu, który zawiera zastrzeżone algorytmy widzenia komputerowego do przechwytywania i szyfrowania obrazu dłoni. Do korzystania z usługi nie potrzebujesz nawet konta Amazon, wystarczy numer telefonu i karta kredytowa. Użytkownicy Amazon One będą mogli również usunąć swoje dane biometryczne z portalu internetowego firmy, jeśli nie będą chcieli już korzystać z usługi.

Amazon pracuje nad tą usługą od lat, pod koniec 2019 roku złożył wniosek o opatentowanie technologii rozpoznawania dłoni. Amazon One pojawi się początkowo w dwóch sklepach w Seattle, ale firma ma wyraźne ambicje, aby wprowadzić ją do znacznie większej liczby lokalizacji poza tylko własne sklepy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook