Różności i nowinki technologia

Amazon Pantry jest wycofywany

Amazon ogłosił, że zaprzestał świadczenia usługi Amazon Pantry (pierwotnie znanej jako Prime Pantry), zamiast tego toczyć te artykuły gospodarstwa domowego i stabilne produkty spiżarni na główną stronę internetową Amazon, gdzie można je zamówić wraz z pozostałymi produktami Amazon.

Pierwotnie uruchomiony w 2014 roku, Pantry działał inaczej niż większość zamówień Amazon. Zamiast przestrzegać zwykłych zasad dostawy Amazon, zamówienia Pantry obciążały klientów stałą opłatą za wysyłkę w wysokości 5,99 USD za opakowanie artykułów spożywczych, które można wypełnić nawet 45 funtami produktów lub maksymalnie czterema stopami sześciennymi rzeczy (w zależności od tego, który limit klienci osiągną jako pierwszy). Celem programu było ułatwienie zaopatrzenia się w produkty codziennego użytku, które w innym przypadku byłyby nieporęczne lub drogie w transporcie, takie jak woda butelkowana, artykuły papiernicze, mąka, konserwy, pudełka płatków zbożowych i inne.

Amazon nieco zmienił później sposób działania Prime Pantry w 2018 roku, przenosząc usługę na abonament za 5 USD miesięcznie oprócz zwykłych opłat Prime. Cena ta zapewniłaby nieograniczoną liczbę zamówień w Spiżarni każdego miesiąca, pod warunkiem, że klienci zamawiali towary o wartości co najmniej 40 USD. Zamówienia poniżej tego limitu 40 USD (lub dla klientów Prime lub innych, którzy nie subskrybowali Pantry) będą zamiast tego obciążane stałą opłatą w wysokości 7,99 USD.

Pomimo faktu, że Amazon usuwa Prime Pantry, ambicje firmy w zakresie dostaw artykułów spożywczych są nadal silniejsze niż kiedykolwiek. Amazon jest teraz właścicielem Whole Foods, całej sieci sklepów spożywczych i zaczął również otwierać własne sklepy pod marką Amazon Fresh. Firma nadal oferuje usługę dostawy świeżej i pełnej żywności dla członków Amazon Prime (wcześniej usunęła 15 USD miesięcznej opłaty abonamentowej w 2019 r.), Która zapewnia dostawę artykułów spożywczych w ponad 2000 miast w Stanach Zjednoczonych.

Pod wieloma względami oryginalny program Pantry został zaprojektowany, aby pomóc Amazonowi lepiej konkurować z tradycyjnymi sklepami spożywczymi – ale teraz, gdy Amazon posiada i obsługuje te same sklepy (wraz z dostawą Amazon Prime), konsolidacja Pantry z powrotem w większą witrynę Amazon sprawia, że dużo sensu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook