Różności i nowinki technologia

Amazon podobno bada swoich kierowców dostaw Flex w prywatnych grupach na Facebooku

Amazon potajemnie monitoruje prywatne grupy mediów społecznościowych, z których pracownicy Amazon Flex korzystają w celu omówienia ich warunków pracy. Według oficjalnych dokumentów firmy odkrytych w Internecie przez Wice, gigant handlu detalicznego zatrudnia pracowników do śledzenia i kategoryzowania dyskusji w zamkniętych grupach na Facebooku, publicznych subredditach i na Twitterze. Niektóre posty są następnie „eskalowane” do wewnętrznych zespołów Amazon i kierownictwa firmy.

Tak jak Wice zauważa, że ​​raporty te są najwyraźniej opracowywane głównie w celu identyfikacji i reagowania na skargi kierowców dostaw Flex dotyczące takich rzeczy, jak błędy w aplikacji firmy. Wydaje się jednak, że Amazon pilnuje również delikatniejszych dyskusji. Osoby opracowujące raporty mają zwrócić uwagę na pozorny nastrój postów i poszukać pracowników Flex dzielących się historiami z wiadomościami, gdzie „Pracownicy magazynu [are] narzekać na złe warunki pracy ”lub omawiać„ planowanie jakiegokolwiek strajku lub protestu przeciwko Amazonowi ”.

Amazon jest dobrze znany ze stosowania agresywnych taktyk wobec pracowników próbujących się organizować lub protestować. To zwolnieni pracownicy, którzy prowadzili strajki, a nawet opublikowali krytykę firmy na Twitterze i używali map ciepła do śledzenia nastrojów prozwiązkowych w sklepach Whole Food. W tym tygodniu opublikował oferty pracy na stanowisko „analityka wywiadu” w celu monitorowania „zagrożeń związanych z organizacją pracy”. Amazon szybko usunął oferty i powiedział, że zostały opublikowane przez pomyłkę.

Dokumenty znalezione w Internecie pokazują, że Amazon potajemnie monitoruje dziesiątki prywatnych grup na Facebooku, z których korzystają pracownicy Flex w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.
Wizerunek: Wice

Osoby opracowujące raporty zwracają uwagę, jakie artykuły są udostępniane, w tym te, w których kierowców Flex (zwanych „Partnerami dostawczymi” lub „DPs”) organizują strajki i protesty.
Wizerunek: Wice

Monitorowanie dyskusji między kierowcami Flex w mediach społecznościowych byłoby zgodne z tym wcześniejszym zachowaniem. Kierowcy Flex nie są oficjalnymi pracownikami, ale niezależnymi pracownikami, którzy realizują dostawy z własnych pojazdów. Płacą w blokach godzinowych, a Amazon twierdzi, że zarabiają od 18 do 25 USD za godzinę, w zależności od napiwków i liczby dostaw, które wykonują. Kierowcy elastyczni nie otrzymują świadczeń, takich jak ubezpieczenie zdrowotne czy zasiłek chorobowy dostępny dla pracowników zatrudnionych na pełny etat

W krajach takich jak USA, gdzie rynek pracy mocno ucierpiał w wyniku pandemii, raporty sugerują, że konkurencja w tego rodzaju pracy jest zaciekła. W ostatnich miesiącach kierowcy Amazon Flex podobno uciekali się do sztuczek, takich jak używanie automatycznych botów lub nawet zawieszanie telefonów na drzewach w pobliżu centrów wysyłkowych, aby ubiegać się o coraz rzadsze terminy dostaw.

Według dokumentów udostępnionych przez Wice, Monitorowanie mediów społecznościowych Amazon dla sterowników Flex obejmuje dziesiątki grup w USA, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Należą do nich prywatne strony na Facebooku, takie jak „Amazon Flex Las Vegas” i „Oficjalne sterowniki Amazon Flex of Portland”. Więcej szczegółów na temat procesu monitorowania, w tym pełną listę obserwowanych grup, można znaleźć w Wiceoryginalny raport tutaj. Skontaktowaliśmy się z Amazon w celu skomentowania tej historii i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli usłyszymy więcej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook